Nr 21    / v 2.1
Arona 01.11.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Wybory dla demokratów ?

    Pomimo braku ustalonej ostatecznie daty wyborów i trwających w Senacie Królewskim prac nad poprawkami do ustawy o Izbie Poselskiej, kampania powolutku rusza i nabiera rumieńców. Polityczna scena Dreamlandu w roku 2001 była bardzo bogata i wiele partii aktywnie uczestniczyła w rozwoju państwa, ale rok 2002 był pod tym względem bardzo mało interesujący i nie wniósł nic nowego, a nawet zauważono zanik zainteresowania tą płaszczyzną życia w Dreamlandzie. Prace w Senacie nad ustawą i ogłoszenie przybliżonego terminu wyborów na grudzień, spowodowało duży ruch po stronie partii demokratycznych co przyczyniło się do pewnej koalicji i daje duże szanse demokratom na wygranie wyborów. Teraz czekamy na ruchy monarchistów, którzy są bardzo liczni i zapewne będą postępować podobnie, spróbują stworzyć jedną duża koalicje i wokół swoich liderów utworzą kampanie wyborczą. Wybory do Sejmu Królewskiego pozwolą wszystkim zainteresowanym wpływać na przyszłość Dreamlandu, a wprowadzanie nowych pomysłów będzie też częścią mieszkańców i ich reprezentantów. Demokraci i monarchiści ( specjalnie pomijam nazwy partii ) tworzą główne siły polityczne w Dreamlandzie, ale warto nie zapominać o innych, którzy mam nadzieje też się zmobilizują i urozmaicą nasza scenę polityczną. Jako Król mogę oczekiwać tylko że kampania wyborcza będzie sensowna i nie będzie się wzorowała na realnej, a nawet mam nadzieje że zapoczątkuje rozmowy nad zmianami w Dreamlandzie, które będą miały na celu dalszy jego rozwój. Na potrzeby wyborów przygotowuje odpowiednie strony, które będą posiadały rejestracje partii, sondaże i formularz do głosowania, będą też wszystkie informacje na temat ustawy i przepisów dotyczących organizacji i przebiegu wyborów. Po ogłoszeniu ostatecznego terminu wyborów wszystkie informacje zostaną przesłane na listę dyskusyjną. ( eMBe )

  Idzie nowe w Głosie Weblandu

    Nowy Redaktor Naczelny Dani, któremu udało się zebrać większość materiałów do numeru 21 będzie i prace nad nowym wyglądem Głosu Weblandu zapoczątkują mam nadziej regularne wydawanie pisma. Do prac nad nowym wyglądem przyłączył się Leniad, który ma nadzieje że zostanie na dłużej. Zapraszam wszystkich do przyłączenia się i pisania dla GW, które mam nadziej że będzie dalej mogło konkurować z innymi pismami. ( eMBe )

  wywiad numeru

    ...W 2000 roku zostałem Regentem Królewskim i zastępowałem Króla podczas jego nieobecności w Królestwie. Po powrocie JKM TomBonda I w połowie 2001 i oddaniu mu władzy, odsunąłem się na chwile z życia publicznego i zażywałem urlopu. Pod koniec 2001 roku powróciłem jednak do czynnej sluzby wojskowej i obecnie pełnie funkcje Marszałka Armii Królewskiej, która jest jednoznaczna z byciem Ministrem Obrony Narodowej... [ więcej na stronie 2 ]

  NEWS

    Namiestnik Weblandu ustępuje i trwa konkurs na nowego Prezydenta Republiki Webland, od kandydatów oczekuje się dużej znajomości tworzenia stron i przedstawienie projektu przyszłości Weblandu.
...
Nowy Premier Rządu Weblandu i nowe wyzwania, to początek zmian w Weblandzie i tworzenie nowej administracji, zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców.
...
Rankingi w Centralnym Rejestrze Mieszkańców rozpoczynają zabawę, która pozwoli pokazać jaki stopień aktywności posiadają mieszkańcy Dreamlandu, a nowe rankingi będą dotyczyć samych prowincji.
...
Wybory do Sejmu Królewskiego to szansa dla prowincji na wzmocnienie znaczenia Weblandu na scenie politycznej Dreamlandu i szansa dla mieszkańców, którzy mając reprezentantów Sejmie, będą mogli oddziaływać na przyszłość Dreamlandu.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : Zakrza, eMBe, Hidem ; współpraca : Kjam, Wiktor Wessler, Macieklimek, Emzet, Seth