Nr 23    / v 2.1
Arona 11.01.2003
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Awanse w Heroldii

    Zapewne każdy doskonale wie, że najwybitniejszym Dreamlandczykom przyznawane są tytuły szlacheckie, zaznaczające ich zasługi i podkreślające majestat. Właśnie nadszedł czas przyznawania nowych tytułów i awansowania już przyznanych, więc wszyscy Dreamlandczycy doznali niesamowitego popędu do pracy, aby zostać zauważonym i zasłużyć na tytuł, który mają szansę dostać nie częściej, niż co pół roku. Między innymi dlatego Dreamland w ostatnim czasie przeżywa nieprzeciętny rozkwit... Jednak nie ma nic za darmo. Aby dostać takie "cacko" trzeba się czymś zasłużyć w Królestwie i przede wszystkim być aktywnym. Dla nowych Obywateli są pewne ulgi, które umożliwiają uzyskanie tytułu za dużą aktywność, lecz "starzy wyjadacze", aby dostać awans, muszą się na prawdę wykazać. Propozycje można przesyłać do JKM eMBe do połowy stycznia. Zgłoszenie powinno zawierać nick proponowanego mieszkańca, jego e-mail i uzasadnienie, dlaczego i za jakie zasługi powinien dostać tytuł. ( Dani )

  Zmian ciąg dalszy

    Gruntownych zmian w Głosie ciąg dalszy, w ostatnim czasie przebudowaliśmy skład naszej redakcji, co wyraźnie widać poniżej i rozpoczęliśmy wydawać gazetę znów regularnie, co dwa tygodnie w sobotę. Prace nad nowym wyglądem Głosu wciąż trwają, od tego numeru można również umieszczać ogłoszenia w ramach naszej gazety, do czego serdecznie zachęcam. W tym numerze podsumowujemy m.in. wybory, po których gorączka wciąż trwa. Zapraszam również do stałego kącika "Ambasador donosi..." i świeżoprzywróconego kącika "SPORT". ( Dani )

  Ogłoszenia

Prace na konkurs "Jak wyobrażam sobie JKM eMBe?" można przesyłać do 19.01.2003 na podane niżej adresy. Styl dowolny, jednak musi to być praca graficzna. Trzy najlepsze prace zostaną wyłonione przez czteroosobowe jury, autor najlepszej pracy dostanie nagrodę w wysokości 50 D i działkę w Letrib o wartości 75 D, za drugie miejsce 30 D, za trzecie 20 D, czyli w sumie można zarobić nawet 175 D. Nagrody ufundował Głos Weblandu i prowincja Webland. Po ogłoszeniu wyników, wszystkie prace zostaną wystawione w Galerii Essthera. Jeszcze raz zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
macieklimek   lub   Dani
...
Konkurs na Prezydenta Weblandu jest wciąż aktualny. Przypominam, że kandydat powinien reprezentować wysoką znajomość tworzenia stron i zaprezentować projekt rozwoju prowincji.
Król Dreamlandu eMBe
...
Poszukiwany jest nowy dyrektor Galerii Essthera, wymagamy dyspozycyjności i chęci do pracy, oferujemy wysokie zarobki i pomoc w prowadzeniu Galerii. Oczekujemy m.in. zrobienia nowych stron Galerii.
Ghardin   lub   Dani

  Aktualności

Już po wyborach do Izby Poselskiej, sporo głosów uzyskała DPM, która na pewno wejdzie w koalicję, aby uzyskać większość mandatów, a demokratom zostało pochować głowy pod spódnicą swojego nigdy nie ustępującego przywódcy, p. Pietraczuka [ więcej na stronie 4 ]
...
Do pomocy nowym Obywatelom wciąż powstają nowe instytucje, w ostatnim czasie światło dzienne ujrzało Centralne Biuro Pracy, Dream-Praca i nasz dział Ogłoszenia. Czy jednak pomoże to w zwalczeniu "bezrobocia"?
...
Kultura w Dreamlandzie jest na coraz wyższym poziomie, świadczyć o tym może zorganizowany przez MKiN KD Szczyt Pięciu Państw, któremu towarzyszyło podpisanie listu intencyjnego, którego celem jest międzynarodowa wspólpraca kulturalna. W Galerii Królewskiej nowa wystawa - "Dzieje Azteków", Galeria Essthera jest w trakcie renowacji, a w Baridasie powstała Galeria Narodowa Baridasu.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : eMBe, Zakrza, macieklimek, Tamayo ; współpraca : hcpunk The MCK, Bartolini, Wulkan, Michał Bajerski, Sal, Frisk, aaspen