Nr 24    / v 2.1
Arona 25.01.2003
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  SK... wrócił!

    W ciągu kilku ostatnich dni trwały dyskusje na temat reaktywacji Sądu Najwyższego. Nieobecność Prezesa SK, króla seniora TomBonda, oraz "ostre wymiany zdań" na forum Królestwa zmusiły Senat do podjęcia odpowiednich kroków. W porozumieniu z Królem, powołał on dwóch brakujących sędziów. Jednym z nich został Sted baron Asketil, a Prezesem SK mianowany został Artur hr. Wiewióra. Obaj Panowie ogłosili manifestacje na forum Królestwa, przysięgali obiektywnie i sumiennie pracować nad rozwiązywaniem waśni między Dreamlandczykami oraz obiecywali uapolitycznienie się, aby móc bez zarzutów pełnić swoje funkcje. Reaktywowany Sąd Najwyższy w składzie trzyosobowym już rozpoczął prace nad rozpatrzeniem zaległych wniosków, które tak licznie w ostatnich czasach do niego wpływały...
    A co się stało z poprzednimi kandydatami na sędziów? Łukasz Pietraczuk, po ostrej krytyce na liście dyskusyjnej Królestwa, zdecydował się odwołać swoją kandydaturę. Cers również spotkał się z głosami krytyki. Nieufność wobec niego spotęgowało dodatkowo odrzucenie jego kandydatury na studia prawa. Wciąż jednak walczy o prawo do kształcenia się. ( Dani )

  Ogłoszenia

Konkurs "Jak wyobrażam sobie eMBe?" został już rozstrzygnięty. Zła wiadomość: nadesłano tylko trzy prace. Dobra wiadomość: wszyscy uczestnicy konkursu wygrali nagrody :-)
1 miejsce - ugluk - 50 D + działka w Letrib
2 miejsce - Lord - 30 D
3 miejsce - Marcin Kamola - 20 D
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
...
GW poszukuje Redaktorów. Oferujemy wysokie zarobki i doskonałe warunki pracy. Oczekujemy aktywności w pisaniu artykułów.
Redaktor Naczelny Dani
...
Rząd Weblandu poszukuje burmistrzów miast Trebun i Kasana. Kandydaci muszą mieć dobrze opanowany HTML i zaprezentować projekt nowych stron miasta. Szczegóły:
Premier i Prezydent Zakrza

  Ksiądz na sędziego?

    Niedawno opinią publiczną wstrząsnęło oskarżenie Przewodniczącego RRDD, pana Łukasza Pietraczuka, o próbie przekupienia działacza Ruchu przez jednego z monarchistów. Nie było to pierwsze oskarżenie skierowne przeciw monarchistom, ale pierwsze o tak dużym kalibrze. Przewodniczący jednak nie podał danych osobowych sprawcy zamieszania. Trudno teraz dociekać czemu tak zrobił. Być może do tej pory nie znalibyśmy sprawcy zamieszania, gdyby sam się nie zgłosił. Sprawcą tego całego zamiesznia był Prezydent Weblandu sir Zakrza. Jego wyjaśnienia były zaskakujące. Otóż próbował on wypromować pana Rogallo na Sędziego Weblandu. Pan Prezydent był już wcześniej znany z zaskakującej współpracy z demokratami (wspomnę tylko sprawę z Uniwersytetem Królewskim). W pracy zdawał się oddzielać politykę od rzeczywistej pracy dla Królestwa, ale to, co próbował zrobić, było zaskoczeniem niemal dla wszystkich. Pomagał w karierze osobie z przeciwnego obozu politycznego. Na taki gest stać tylko niewielu. Niestety warunkiem zostania Sedzią jest apolityczność. Dlatego Prezydent spytał go, czy porzuciłby karierę polityka dla kariery sędziego. Pan Rogallo odmówił mu. Więc wydawołoby się, że sprawa jest zakończona. Ale okazało się, że pan Rogallo wykorzystał log z rozmowy z panem Prezydentem dla prywatnych celów politycznych. Przekazał log panu Przewodniczącemu RRDD, a on już odczytał z tego logu to, co chciał odczytać: próbę przekupstwa. Po wyjaśnieniu sprawy przez Prezydenta odezwał się Pan Piotr Kozanecki. Był niemal oburzony tym, że nasz Prezydent mógł proponować na sędziego Pana Rogallo. Pan Kefas nazwał go zwykłym bandytą i gnojkiem. Przedstawił na to dowody. Nasz Prezydent przyznał mu rację. Odezwał się również Pan Premier Pavel. Uznał tą sytuację za kolejną próbę manipulowania opinią publiczną. Z czasem wymiana zdań zamieniła się w kłótnię i pyskówkę. Pan Rogallo jednak stał na straconej pozycji. Odwróciła się od niego przeważająca część opinii publicznej. Pan Rogallo zaczął nawet grozić atakiem hackerskim. Ale po interwencji Pana Przewodniczącego Pietraczuka Pan Rogallo wycofał się szybko z groźby. W czasie tej kłótni Pan Pietraczuk ponownie oskarżył monarchistów o korupcję, ale tym razem już wszystkich. Zapewne ciąg dalszy tej historii będzie w sądzie. Ale poprzez te czarne chmury przebija się promyk nadziei. Otóż niedawno Pan Rogallo wyraził skruchę i przeprosił naszego Prezydenta oraz Przewodniczącego DPM za groźbę ataku. To krok w dobrym kierunku, panie Rogallo. (autor nie chciał ujawniać swojego nazwiska - przyp. red. nacz.)

  Aktualności

Król eMBe wydał dwa nowe dekrety, regulujące sprawy tytułów szlacheckich i listy dyskusyjnej. Ich intencją było prawne rozwiązanie wszelkich wątpliwości dot. w/w tematów, jednak mimo wszystko spotkały się ze słowami krytyki, zarówno w Królestwie, jak i za granicą.
...
Minister Kultury i Nauki Edward Krieg uchwalił statut Galerii Esthera. Nowym dyrektorem został Orchdacil.
...
Zmiana ról na scenie politycznej. Na II Zjeździe DPP zmieniła nazwę na Socjaldemokratyczna Partia Dreamlandu i postanowiła wystąpić z szeregów OD. Jako powód podano niezgodność programową. Było to głównym powodem tymczasowego zawieszenia Opoz. Demokratycznej.
...
Zmiany w Rządzie Królewskim - połączono Ministerswa Gospodarki i Finansów w jedno, a nowym MGiF został Premier, baron Pavel.
...
System Obsługi Gospodarki TRIGLAV jest już na ukończeniu, pozostało jeszcze zintegrować go z CRM, CRF i CBD, a tymczasem można już testować zakładanie i prowadzenie przedsiębiorstwa na oficjalnej stronie www.dreamland.net.pl/triglav.
...
Po dynamicznym upadku w wakacje, sport w Dreamlandzie zaczyna się dynamicznie odradzać. Powstają nowe dyscypliny, takie jak Moto Grand Prix i Piłka Halowa. Rozpoczął się również IV sezon skoków narciarskich, pierwszy konkurs odbywa się dzisiaj w Aronie. [ więcej na stronie 3 ]

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : eMBe, Zakrza, macieklimek ; współpraca : Tamayo, Shiky, Orchdacil, KaMyK