Nr 25    / v 2.1
Arona 8.02.2003
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Upadek czy sezon ogórkowy?

    Państwo to powstało kilkanaście miesięcy temu i w ciągu tego niezwykle krótkiego czasu przeżyło dynamiczny rozwój, dzięki któremu bez wahania mogliśmy zaliczyć je do czołówki wirtualnych państw. O jakim państwie mowa? O Republice Baridas. Kilka tygodni temu lista dyskusyjna Republiki zamarła i swój stan utrzymuje do teraz. Średnia listów przychodzących na listę dyskusyjną od wielu dni wynosi około 5. W porównaniu do listy Dreamlandu w ostatnich czasach może się to wydawać liczbą całkiem przyzwoitą, jednak większość listów nie ma nic wspólnego z wirtualnym światem i bez wahania można teraz powiedzieć, że lista dyskusyjna niegdyś doskonale rozwiniętego wirtualnego państwa stała się miejscem rozmów "kumpli z reala". Główne tematy to organizowany niedługo turniej karcianki "Magic the Gathering" oraz tajemnicze związki Kimi (female) z Yankiem (male), Yanka z Dexem (male) i Kimi z Rogallem (male) :-) Nawet pojawił się list dotyczący jakiegoś remontu mieszkania w realu... Jedyne poważniejsze tematy to posiedzenie Rządu, na którym zjawiła się jedna osoba i ratyfikacja Traktatu o RPPW. Na domiar złego prace prowadzone przez firmę udostępniającą serwer, na którym znajduje się strona internetowa Republiki, wciąż się przedłuża i tym sposobem Baridas jest teraz praktycznie pozbawiony i strony internetowej, i listy dyskusyjnej... Niektórych może to zdziwić - aktywni mieszkańcy, których pozostała już tylko garstka, doskonale zdają sobie sprawę z zaistniałej sytuacji, lecz nie robią nic w tym kierunku, żeby zapobiec "upadkowi"... Mimo wszystko, Republika wciąż ma swoją niepowtarzalną i wspaniałą zaletę. Żyjący tam ludzie nigdy nie tracą poczucia humoru, które nieraz rozbawiło już niejedną osobę do łez :-) Doskonałym przykładem mogą być wypowiedzi "podpitego" Ciapasa (jeśli dobrze pamiętam) podczas sylwka... Jeśli ktoś chce się przekonać, proponuję zapisać się na listę Republiki (repbaridas-subscribe@yahoogroups.com). Ojej, chyba po tym artykule Christofo mnie zabije :-) ( Dani )

  Ogłoszenia

Głos Weblandu poszukuje Redaktorów. Oferujemy wysokie zarobki i doskonałe warunki pracy. Oczekujemy aktywności w pisaniu artykułów.
Redaktor Naczelny Dani
...
Rząd Weblandu poszukuje burmistrzów miast Trebun, Kasana i Arona. Kandydaci muszą dobrze znać HTML i zaprezentować projekt nowych stron miasta. Szczegóły:
Premier i Prezydent Zakrza
...
Centrum Sportu (www.centrum.sportu.glt.pl) poszukuje redaktora. Oczekujemy znajomości realiów sportu w Dreamlandzie oraz dyspozycyjności. Pensja wynosi 40 D.
Dani
...
Wszyscy Obywatele chętni do uczestnictwa w liście dyskusyjnej Izby Poselskiej proszeni są o kontakt.
Marszałek Dani

  Poezja

    W ramach Głosu Weblandu powstał nowy dział "Poezja". Jego inicjatorem i autorem tekstów jest nasz nowy Redaktor, Ziachu. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i propozycje - prosimy je kierować na listę dyskusyjną Królestwa. Serdecznie zapraszamy do lektury. [ więcej na stronie 2 ]

  Aktualności

Hałas na tle politycznym umilkł, tymczasem powstała partia DZDM (www.dzdm.prv.pl). W następnym numerze wywiad z jej przewodniczącym.
...
Ze względu na trwające nieustannie procesy w sądzie, rozpoczęcie obrad Izby Poselskiej wciąż jest odkładane. Tymczasem przyszły Marszałek prowadzi już zapisy na listę dyskusyjną Izby i już otrzymał do przedyskutowania projekt ustawy federalnej.
...
W IV sezonie skoków narciarskich odbyły się już dwa konkursy, w których brało udział 12 (!) skoczków. Również ruszył już Moto Grand Prix. [ więcej na stronie 3 ]
...
Rynek prasowy również ma się coraz lepiej, światło dzienne ujrzały Scriptores Dreamlandis, Mitologia Dreamlandu oraz Echa Temerii. [ więcej na stronie 2 ]
...
Działalność rozpoczęła Komisja Edukacji, w skład jej zadań wchodzić będzie rozpatrywanie wniosków o przyznanie i przyznawanie tytułów naukowych.

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : eMBe, Zakrza, Rogallo, Ziachu ; współpraca : macieklimek, Tamayo, Shiky, Orchdacil, KaMyK