Nr 26    / v 2.1
Arona 23.03.2003
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

  Od redaktora naczelnego

    Witam serdecznie i jednocześnie przepraszam wszystkich zainteresowanych za opóźnienia, jakie wynikły podczas wydawania poprzedniego numeru. Numer ten miał być poświęcony konkretnemu zagadnieniu, jednak z powodu mojej nieobecności nie został wydany w wyznaczonym wcześniej terminie. Jednocześnie zapewniam wszystkich, że wydamy go jako następny numer, czyli 27.
    Ponadto, od tego numeru na pierwszej stronie będziemy zamieszczać zbiór linków do innych gazet, zarówno dreamlandzkich, jak i zagranicznych. Jeśli o czymś zapomnieliśmy, dajcie znać na adres <dani_k@o2.pl>. Jeszcze raz za wszystko gorąco przepraszam i zapraszam do przeczytania dzisiejszego numeru. ( Dani )

  DPM-PIWO-SPD?

    Pod koniec lutego br. odbył się III Zjazd Krajowy Socjaldemokratycznej Partii Dreamlandu. Oprócz uchwalenia statutu, wybrania Przewodniczących Zarządów poszczególnych prowincji i ponownego obsadzenia stanowisk w Zarządzie Krajowym, podjęto kilka "bardziej praktycznych" decyzji.
    Najważniejszą z nich jest rozpoczęcie rozmów z DPM na temat ewentualnej koalicji. Przedstawiciele partii analizują już między sobą i z członkami swoich partii zalety i wady rozszerzenia koalicji. SPD oczekuje od posłów z DPM i PIWO popierania zgłoszonych przez siebie projektów i poprawek. Co jednak oferuje w zamian? To samo, ale zwróćmy uwagę na to, że na 16 posłów w Izbie Poselskiej DPM ma 8 (50%), PIWO 3 (19%), a SPD 2 (13%), a więc koalicja DPM-PIWO już ma większość bez SPD, a z SPD ma kolejne zobowiązania. Oprócz koalicji możliwa jest również współpraca przy konkretnych projektach. Decyzja zostanie najprawdopodobniej podjęta dopiero po "ruszeniu" Izby Poselskiej. ( Dani )

  Ogłoszenia

Firma webmasteringowa VisuTeam zaprasza na stronę <www.visuteam.prv.pl> i zachęca do korzystania z własnych usług.
Kierownik Visuelt
...
Moto Grand Prix (www.dreamland.net.pl/mgp) poszukuje wiceprezesa. Wymagamy podstawowej znajomości HTML w celu prowadzenia strony. Oferujemy stałą pensję w wysokości 40 D miesięcznie.
Prezes macieklimek
...
Klub sportowy ActiveSport poszukuje zawodników i sponsorów. Witryna: <www.activesport.any.pl> Kontakt:
leniad
...
Głos Weblandu poszukuje Redaktorów. Oferujemy wysokie zarobki i doskonałe warunki pracy. Oczekujemy aktywności w pisaniu artykułów.
Redaktor Naczelny Dani
...
Wszyscy Obywatele chętni do uczestnictwa w liście dyskusyjnej Izby Poselskiej proszeni są o kontakt.
Marszałek Dani
...
Zareklamuj się na łamach najbliższego numeru! Ogłoszenie na pierwszej stronie do 150 znaków za jedyne 10 D, banner na jednej z kolejnych stron tylko 25 D!
Redaktor Naczelny Dani

  Aktualności

Sąd Królewski doczekał się nowych stron pod starym adresem www.dreamland.net.pl/sk.
...
Wizyta Premiera Pavla w Królestwie Scholandii zaowocowała podpisaniem porozumienia ustanawiającego stałe połączenie lotnicze między Dreamopolis a Scholopolis oraz traktatu o współpracy kulturalnej i naukowej.
...
Najgłośniejsze wydarzenie ostatnich czasów, rocznica panowania JKM eMBe, obchodzone było przez Dreamlandczyków nadzwyczaj hucznie i uroczyście.
[ więcej na stronie 2 ]
...
Katastrofa lotnicza i tragiczna śmierć Księcia Geralta.
[ więcej na stronie 3 ]
...
Zmiana statutu i Rektora na Uniwersytecie Królewskim.
...
Weblandzkie miasto Motley nawiązało współpracę ze scholandzkim miastem Ivonis.
...
W ciągu ostatnich dni Dreamland poniósł kolejną poważną stratę - odejście Premiera Zakrzy.
[ więcej na stronie 3 ]

Echa Temerii (Dreamland)   |  Scriptores Dreamlandis (Dreamland)   |  Mitologia Dreamlandu (Dreamland)   |  Spectator (Scholandia)
Scholander (Scholandia)   |  Ab Ovo (Sarmacja)   |  Biuletyn Sarmacki (Sarmacja)   |  Głos Republiki (Brunland)   |  Czas Baridasu (Baridas)
Aztec Time Magazine (Aztec)   |  Kurier Cesarski (Leblandia)

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
redaktor naczelny : Dani ; redaktorzy : eMBe, Zakrza, Jurek Tiger, WaterMan ; współpraca : macieklimek, Tamayo, Shiky, Orchdacil, KaMyK, Rogallo, Ziachu