Numer 4/1
Arona 04.08.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Troche historii

Tuż przed trzecią rocznicą pojawienia się naszego państwa w Internecie Wydawnictwo PLEGOLAL ofiarowało z tej okazji prezent dla wszystkich obywateli. Jest nim praca historyczna Bzerolka de Kakucia pt. "Dzieje Układu Morburskiego". Książka przedstawia losy tego mało eksponowanego przez dotychczasowych historiografów sojuszu wojskowego, który doprowadził do powstania zjednoczonego Królestwa Dreamlandu. Autor prześledził dzieje intryg, bohaterstwa, a nierzadko też głupoty wielkich Dreamlandczyków z ery przedinternetowej. Dokonał też pionierskiego dzieła, jakim jest próba przedstawienia historii poszczególnych prowincji nie w izolacji, ale w szerszej perspektywie dziejów całego dzisiejszego Dreamlandu. Na ile jednak pasja literacka Bzerolka de Kakucia sprawdziła się w dziele historycznym, pozostawiamy do oceny czytelników, krytyków i uczonych. ( eMBe )

Pseudodemokracja dreamlandzka

Najbliższe posiedzenie Sejmu przyniesie rozstrzygnięcie fundamentalnej dla dalszego rozwoju państwa kwestii. Przewidywana zmiana ustroju Królestwa Dreamlandu stanie się prawdopodobnie najważniejszą cezurą w historii współczesnej naszego kraju. Oto bowiem pojawiły się projekty przekształcenia dotychczasowego państwa unitarnego, które unitarnym jest tylko z nazwy, w federalne. Idea godna Nagrody Nobla, ale środki jej realizacji Nagrody Darwina - wyróżnienia przyznawanemu nieudacznikom, pechowcom i idiotom Pojawiły się trzy projekty - autorami są: Morfeusz, Kefas i eMBe. Postaci dobrze znane na dreamlandzkiej scenie politycznej i kulturalnej. Właściwie tylko kompromisowy projekt Namiestnika Weblandu można poddać sejmowemu głosowaniu. Pozostałe dwa - są żałosne.
[ więcej na stronie 4 ]

Rozbudowa Elsynor

Trwają prace nad rozbudową stolicy Weblandu Elsynor. Rozwój Weblandu i duży napływ mieszkańców spowodował że miasto zostało w całości zajęte i brakuje wolnych działek. Zostanie dodane 20-30 działek dla nowych mieszkańców i 10-20 dla firm, które będą sprzedawane w formie przetargu. Pozwoli to rozwijać sie dalej miastu, planuje się też utworzenie osiedla z zabudową wysokiej klasy na którego budowę zostanie rozpisany przetarg i biurowca z tanimi biurami dla firm, co umozliwi łatwiejszy start nowym firmom. Inne miasta zostana rozbudowane w miare potrzeb.

Wirtualne realia

Co może spotkać mieszkańca w wirtualnych państwach ? Czy wirtualne życie jest lepsze ? Czy wirtualne państwo jest rajem na ziemi ? Co mają wspólnego wirtualne państwa z republikami bananowymi ? [ więcej na stronie 5 ]

Konkursy

Chcesz wygrać 10, 50 lub 100 D ?
Jeśli tak to weź udział w konkursach na nazwy ulic, nazwy mórz i na wynik meczu !!! Zapraszamy do zabawy wszystkich mieszkańców Weblandu. [ więcej na stronie 6 ]

Kłopoty z listą

Ciągłe kłopoty z listą dyskusyjną spowodowały zmianę i miejmy nadzieje ostatnią adresu list.
Wszyscy mieszkańcy są zapisywani na listę webland@hydepark.pl . Prosimy wszystkich o nie zaśmiecanie listy prywatnymi wiadomościami.

Nie jesteśmy sami

Dreamland nie jest jedynym wirtualnym państwem, w sieci powstają różne ciekawe projekty, jedne rozwijają się inne znikają szybko. Jednym z ciekawszych projektów jest Leblandia, Cesarz Lebencjusz Wspaniały udzielił naszemu pismu wywiadu.
[ więcej na stronie 2 ]

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor Ragen,    Redaktor Jacques de Brolle,