Numer 6/1
Arona 18.08.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Koniec stanu wyjatkowego

Dwa powody które zmusiły JKM TomBonda do wprowadzenia stanu wyjątkowego udało się zlikwidować i z dniem 15 sierpnia 2001 zakończono go. Paraliż Parlamentu wymusił na Królu takie posunięcia, w referendum mieszkańcy zadecydowali by wprowadzić Traktat Federacyjny, który m.in. wymusza rozpisanie wyborów do nowego Parlamentu Federalnego. Drugim i chyba nawet ważniejszym powodem okazał się bunt i próby separacji w Prowincji Morland. Decyzje o mobilizacji Armii Weblandu, jej wkroczenie i zabezpieczenie interesów Dreamlandu spowodowały szybkie rozwiązanie sprawy. Trzecia sprawa nie zosatłą zakończona, a dotycząca oszustw w jednej z prowincji ( nazwa prowincji tylko dla wiadomości redakcji ) nie wymagała kontynuowania stanu wyjątkowego, Sprawa zostanie szybko zakończona, będziemy starali się przekazać wszystkie informacje na ten temat. ( eMBe )

Wywiad z JKM TomBondem

[...]
Readktor Luna : Czy zakończenie stanu wyjątkowego zamyka sprawę "kłopotów" z Prowincja Morland ?
JKM : Samozwańcza secesja Morlandu oraz bunt w Cintrze, które spędzały sen z powiek Krola i Namiestnikow sa definitywnie zakończone. Dzięki stanowi wyjątkowemu i zdecydowanym działaniom politycznym oraz militarnym ...
[ więcej na stornie 5 ]

Głos Weblandu w poniedziałki

Głos Weblandu od numeru siódmego będzie ukazywał się nie w soboty jak dotychczas, lecz w poniedziałki. Zmiana ta ma na celu lepsze dostosowanie pisma do bieżących wydarzeń w Dreamlandzie. ( eMBe )

Wybory

Wprowadzenie Traktatu wymusza rozpisanie nowych wyborów do Parlamentu Federalnego. Ustaleniem daty i przyjęcie ordynacji wyborczej zostało zlecone Namiestnikom Koronnym, którzy powinni się spotkać jak najszybciej. Czy ktoś zjawi się na obradach Senatu Federalnego ?
Tez jesteśmy tego ciekawi.
Czy stary temin obrad jest jeszce obowiązujący ?
Chyba nikt tego nie wie. Panowie senatorowie weźcie się do pracy. Trzeba ustalić miejsce i czas obrad senatu. ( Evo )

Hrabia z laptopem...

...Trudno w to uwierzyć, ale po parunastu dniach bycia obywatelem Dreamlandu, po osiągnięciu w ciągu tych dni bardzo zaszczytnego stanowiska, nie jestem sobie w chwili obecnej w stanie odpowiedzieć na pytanie: co dalej? do czego dążymy? jak tu MA być?...
[ więcej na stornie 3 ]

Konkursy

Chcesz wygrać 10, 50 lub 100 D ?
Zapraszamy do zabawy wszystkich mieszkańców Weblandu, kolejne konkursy czekają. [ strona 6 ]

Biblioteka rośnie...

Biblioteka zdobywa co raz więcej ciekawych materiałów, zbiory powiększają się bardzo szybko, co zawdzięczamy bardzo dobrej pracy Dyrektora TJMuldera i jego działalności po za Dreamlandem. Bardzo ciekawe opowiadania, felietony, artykuły i duży zbiór wierszy czeka na czytelników. ( eMBe )

... i Galeria też.

Galeria wzbogaciła się o kolejne bardzo ciekawe prace i tu też zawdzięczamy to bardzo dobrej pracy Dyrektora, a jest nim Pan Thomas Jerry. Byle tak dalej, a doczekamy się na prawdę wielkiego zbioru, który może być bardzo cennym dziedzictwem Dreamlandu. ( eMBe )

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor Ragen,    Redaktor Jacques de Brolle,