Numer 8/1
Arona 03.09.2001
PWW "PRASA"

Copyright © eMBe

ARCHIWUM

STRONA 2

Koniec wakacji ?

Niestety tak, dla większości to już koniec wakacji. Czy oznacza to że politycy po długich i "męczących" dwóch miesiącach wreszcie wezmą się do pracy ? Mam nadzieje że tak i wreszcie zainteresują się sprawami ważnymi dla Dreamlandu. Przypomnijmy sobie jak walczono o wprowadzenie Traktatu Federacyjnego ile było obrzucania się błotem i jak aktywność panowała na liście dyskusyjnej. Miną już prawie miesiąc od wejścia w życie Traktatu i żadna z prowincji tego nie zauważyła, mieszkańcy lokalnie nie zostali poinformowani, nie wprowadzono żadnych zmian i swobód o które walczono. Może jest to objaw "piaskownicy" i "zabawki" się znudziły ? Może trzeba wymyśleć znowu jakiegoś wroga i walczyć z nim na liście dyskusyjnej ? Nie odpowiem na te pytania bo nie chce tu podawać przykładów i zanadto się rozpisywać, myślę że mieszkańcy Dreamlandu sami wiedzą że są ignorowani przez władze. Władza natomiast nawet nie jest wstanie zebrać się by ustalić datę wyborów, co nas czeka dalej ? Czy koniec wakacji może zmobilizować nas do pracy ? Pisze "nas" bo przecież jestem sam Namiestnikiem Weblandu, ale ja w odróżnieniu od innych uruchomiłem proces zmian w Weblandzie, który powoli przekształci naszą prowincje w silne państwo federacji. Jak się okazuje Rada Prowincji Webland, nie ma wakacji cały czas pracuje i będziemy mieli powoli efekty, które mam nadzieje zostaną docenione przez mieszkańców, w tym przypadku tylko mieszkańców Weblandu. ( eMBe )

Nowe strony miast

Miasta uzyskały nowe mapy i dokładniejszą nawigacje po działkach. Dokonano też ułatwienia w dokonywaniu przelewu dzieki informacji o cenie i sposobie zakupu. Została tez dodana opcja "strona domowa", gdzie każdy mieszkaniec może posiadać link do swojej prywatnej strony. ( Evo )

Wywiad numeru

[...] Na obecnym poziomie rozwoju wirtualnych państw wszelka współpraca ma przede wszystkim na celu wzajemne poznanie się, zrozumienie specyfiki innych narodów. Bariery językowe niekiedy nie pozwalają na rzeczywistą współprace na poziomie ogólno studenckim, chodzić musi przede wszystkim o interpersonalne kontakty konkretnych osób. [...]
[ więcej na stronie 3 ]

Wybory...

Wybory parlamentarne. Wydarzenie, które podnosi poziom adrenaliny u każdego zwykłego zjadacza chleba, bez względu na to, czy jego dobowa aktywność życiowa sprowadza się do oglądania ...
[ więcej na stronie 2 ]

Konkursy

Kolejne konkursy Głosu Weblandu, do wygrania 10, 50, 100 D !!!
[ więcej na stronie 5 ]

Odnowiona Biblioteka

Biblioteka im. Świętej Róży w Elsynor ma nowe strony. Dyrektor Biblioteki po za tym że wspaniale pracuje nad jej rozwojem zrobił bardzo dobry projekt nowych stron, po dodaniu grafiki prze eMBe, uzyskano niezły wygląd i nareszcie dobrą nawigacje. Dotychczasowe strony były brzydkie i raczej nie pasowały to charakteru instytucji jaką jest biblioteka. ( Luna )

DLP - sparingi

W sobotę i niedziele na stadionie Królewskim w Elsynor rozegrano towarzyskie mecze, które maja na celu pokazanie stanu przygotowania do sezonu drużyn. Dziwi fakt że drużyna WKS zgodziła się na rozegranie meczów dzień po dniu, czy jest to efekt braku doświadczenia władz klubu ? Czy takie metody szkoleniowe mogą zaszkodzić w przygotowaniu drużyny do sezonu ? Przekonamy sie juz nie długo, w kolejnych meczach. ( Evo )
[ więcej na stronie 4 ]

Skład redakcji "Głosu Weblandu" :
Redaktor Naczelny eMBe,    Redaktor Luna,    Redaktor Evo,    Redaktor Jacques de Brolle,