RSS
sobota, 21 stycznia 2012

W dzisiejszych czasach większość młodych v- państw bierze sobie za cel - być w OPM-mie. Wiele nowych mirkonacji wierzy ,że bycie członkiem tej organizacji jest niezwykłym wyróżnieniem. W pewnym sensie to prawda. OPM uznawana jest za prestiżową "Instytucje". Czemu? Tylko dlatego ,że zrzesza państwa i największe, i najstarsze ,i te które się wyróżnią. Ale prócz tego nic innego nie robi. Organizacje nie działa dobrze - mała aktywność członków zwyczajnych i stowarzyszonych. OPM nie jest organizacją ,która łączy v-narody. Jest odwrotnie. Organizacja nie wydaje rozporządzeń, ustaw ,które łączyły by mikronacje. Tak nie jest i zapewne to się nie zmieni.  Sami członkowie OPM ,którzy to zauważyli myśleli nawet o rozwiązaniu organizacji. W tym momencie trwa rozmowa nt. przyszłości OPM - członkowie rozmawiają o potrzebnych reformach i zmianach w karcie OPM. Należeć do OPM jest wyróżnieniem na arenie międzynarodowej, ale nie zmieni nic  w środku - nie zwiększy się wcale liczba aktywnych obywateli, nie zmieni się polityka wewnętrzna a szczyty OPM nic nie zmieniają, więc wniosek jest jeden - OPM nie jest ważną organizacją w mirkoświecie, a państwa członkowskie równie dobrze mogły by się tak samo rozwijać bez organizacji.

wtorek, 10 stycznia 2012

No właśnie? Rozpoczęły się zapewne jeden z najważniejszych chwil RSiB w 2012 roku, czyli wybory parlamentarne. Startuje pięciu kandydatów:

Bartłomiej Ajjatelu (PZP) 12 %

Jan Hoth (PZP) 25%

Franciszek Habsburg - Hoth (PZP) 25%

Ryan Almonde (PZP) 12%

Cristian Flachbett (niezrzeszony) 25%

Wyniki na stan teraźniejszy. Na chwile obecną frekwencja wynosi 80% uprawnionych do głosowania.

Każdemu wygranemu serdecznie gratulujemy!

Redakcja

niedziela, 08 stycznia 2012

Tym razem to Prezydent Rutzeldorf złożył wniosek o wszczęcie procesu przeciwko ob. Ministrowi Kultury i sportu. Powodem jest spraszanie na wybory znajomych aby głosowali na Flachbetta.

W rozprawie sejmowej Flachbett wybronił się mówiąc ,że nie jest to zakazane, ale i się jednocześnie przyznał do zarzutów. Jan Hoth uznał go za winnego ,ale odstąpił od wymierzenia kary. Rutzeldorf oraz Flachbett mają trzy dni na odwołanie się od wyroku.

piątek, 06 stycznia 2012

             

Sejm na ostatnim jak się okazuje posiedzeniu potwierdził ustawę o skróceniu kadencji z powodu nie przepisowej ilości posłów, po odejściu pan Aykma z RSiB.

Wybory odbędą się 9.01.2012 do 10.01.2012. Po czterodniowej kampanii obywatele będą głosować na nowych posłów sejmowych. Jak się okazuje jest ich dość sporo względem poprzednich 4

Redakcja ma już swoich faworytów.

 

czwartek, 05 stycznia 2012

Wybraliśmy osobę ,która najwięcej zrobiła, najbardziej się angażowała - czyli "człowieka roku" 2011 roku.

Osobą ,która otrzymała owy tytuł jest... Franciszek Habsburg - Hoth.

Habsburg  - Hoth jest prezesem dwóch korporacji, MSW, Rektorem Uniwersytetu, Redaktorem, Burmistrzem stolicy, pisarzem, historykiem.

 

Redakcja "Multimedialnej" pragnie złożyć panu Habsburgowi serdeczne gratulacje oraz życzyć sukcesów!

Redakcja.

Po zorganizowanym głosowaniu bezkonkurencyjnie wygrało... RJN. A właściwie powołanie Rady Jedności Narodu. Rzeczywiście nowy rząd  to następna karta w tej wielkiej księdze Republiki.

Przypomnimy - RJN - powstało po oddaniu władzy przez prezydenta Flachbetta na ręce pan Rutzledorfa ,który powołał Radę. Teraz gdy rada funkcjonuje, rząd nie świeci pustkami, mniej się kłócimy a sytuacja wewnętrzna i międzynarodowa się poprawiła.

Na drugim miejscu  - udana transformacja gospodarcza. To co zrobił pan Ajjatelu spodobało się obywatelom oraz urzędnikom. Dzięki MFiG gospodarka się poprawiła, ludzie zaczęli zarabiać, wszystko się zaczęło.

Na trzeci nadal zaszczytnym miejscu jest...Dymisja Abdullaha Aykma, która wygrała z Tematem Unii, aktywizacją Uniwersytetu czy wejściem w życie konstytucji. Najwidoczniej Dymisja Aykma wstrząsnęła narodem, ponieważ zrobił on dużo dla naszej armii. Poprawił on MON.

niedziela, 01 stycznia 2012

Rozpoczął się plebiscyt o prestiżowy tytuł "Człowiek Roku" , Kandydatami o ten tytuł są m.in. Ryan Almonde zapewne z powodu swoich sukcesów dyplomatycznych oraz Bartłomiej Ajjatelu dzięki udanej transformacji gospodarczej. 

Tytuł otrzyma osoba ,która zrobiła najwięcej dla państwa, może która ma najwięcej stanowisko lub ta o największym wdzięku.

Nie wiadomo do kiedy potrwa plebiscyt, nie wiadomo nawet kto jest faworytem - ten który otrzyma ten tytuł będzie chwalił się nim przez cały rok.

Minister spraw zagranicznych, pokazuje ,że jego umiejętności dyplomatyczne są na wysokim poziomie. Pan Ryan Almonde po niedługim czasie wypracował traktat uznaniowy z królestwem Agurii. Umowa podpisana przez ministra oraz prezydenta to trzeci dokument tego typu podpisany przez władze Republiki Santanii i Burgii.

Dodatkowo pan Almonde informuje ,że trwają rozmowy z Rzeczpospolitą obojga narodów, a z nieoficjalnych źródeł wiadomo ,że Ryan pojechał także do Monarchii Austro - węgierskiej. Pan Almonde jako MSZ sprawuje się świetnie, stwierdza nas w tym ,że jego umiejętności są duże.

Redakcja Multimedialnej ma zaszczyt życzyć, wam, czytelnikom wszystkiego dobrego, szczęścia, pomyślności... . Ale stary rok odchodzi, powiedzmy mu: żegnaj! żegnajcie troski i zmartwienia!.

Ten rok był rokiem zmian, stabilizacji, nowości. Sytuacja się poprawiła, wszystko się zmieniło. Więc rok 2011 można nazwać udany, szczęśliwym, pomyślnym!

Niech spełnią się wasze marzenia i postanowienia na nowy rok!

Redakcja "Multimedialnej"

sobota, 31 grudnia 2011

Po długich głosowaniach państwa OPM wybrały nowego sekretarza generalnego organizacji - Piotra Kościńskiego.

Wygrał on jednogłośnie przez większość państw członkowskich OPM - mu. Brak udziału: Królestwa scholandii, trumwiratu Erboki oraz Królestwa Francji.

Nowy SG OPM - mu musi podjąć bardzo ważne decyzje. Mikroświat wiem o złej sytuacji tej prestiżowej organizacji, która stoi na progu... upadku.

Główną przyczyną jest brak aktywności państw członkowskich, które interesują się tylko swoim interesem - Piotr Kościński.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w swojej kadencji a także szczęścia jako SG Organizacji Polskich Mikronacji.

Redakcja "Multimedialnej"

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5