Tabela Zongyjskiej Ekstraklasy
piątek, 23 lutego 2007
Wyniki czwartej kolejki Ekstraklasy

Czwarta kolejka Zongyjskiej Ekstraklasy za nami. W pierwszym spotkaniu ZKS Edyreci Squad przegrali u siebie z ZKS Yellow Fighters 0:1. Goście zagrali o klasę lepiej od gospodarzy, jednak nie wykorzystali wszystkich sytuacji. W drugim meczu Dream Team Edyreckie gładko wygrali z FC Zong 3:0. Drużyna gości gra kolejny koszmarny sezon wysoko przegrywając z każdym przeciwnikiem. Szlagier Ekstraklasy czyli mecz FC San Jang z AC Elitą Czerwieńską zakończył się z korzyścią dla stołecznego zespołu. Mecz był bardzo wyrównany a zwycięstwo gospodarzom dał zawodnik Elity strzelając gola samobójczego w 75 minucie.

Zapowiedź 5 kolejki:

FC Zong - AC Elita Czerwieńska

Mecz Dawida z Goliatem. Mimo że drużyna FC Zong gra u siebie, faworytami meczu jest AC Elita Czerwieńska. Gospodarze fatalnie rozpoczęli ten sezon przegrywając 3 na 4 mecze. Goście są w o wiele lepszej sytuacji. Sezon rozpoczęli z impetem wygrywając 2 mecze i przegrywając tylko 1.

ZKS Edyreci Squad - FC San Jang

Przedostatnia drużyna ligi spotka się z mistrzem poprzedniego sezonu zajmującym aktualnie drugą lokatę. Zespół ze stolicy jest oczywiście faworytem spotkania. Gospodarze rozpoczęli sezon równie źle jak FC Zong. Również wygrali 1 mecz przegrywając 3. Goście stopniowo wracają do formy, dotychczas wygrali 3 mecze, przegrywając 1.

Dream Team Edyreckie - ZKS Yellow Fighters

Czwarta drużyna Ekstraklasy zagra z aktualnym liderem. Zespół gospodzarzy jest typowym średniakiem ze średnimi wynikami. Na 4 mecze wygrali 2 spotkania, a przegrali 2. Goście to rewelacja tego sezonu. Potrafili wygrać nawet z mistrzem poprzedniego sezonu FC San Jang i zremisować z AC Elitą Czerwieńską. Na 4 spotkania wygrali 3, zremisowali 1 i ani razu nie przegrali.

poniedziałek, 19 lutego 2007
Trzecia kolejka Ekstraklasy za nami

Minęła 3 kolejka Zongyjskiej Ekstraklasy. W pierwszym meczu AC Elita Czerwieńska wygrała z ZKS Edyreci Squad 4:0. Gospodarze zdeklasowali gości doskonała grą w defensywie. W drugim spotkaniu FC San Jang skromnie wygrali z Dream Team Edyreckie 1:0. Gospodarze byli częściej przy piłce, jednak goście skuteczniej wykorzystywali sytuacje bramkowe. W trzecim meczu ZKS Yellow Fighters wygrali z FC Zong 3:0. Gospodarze mieli ogromną przewagę nad najsłabszą drużyną w lidze i wygrali z dziecinną łatwością.

Zapowiedź 4 kolejki:

FC San Jang - AC Elita Czerwieńska

Hit kolejki. Mistrz kraju poprzedniego sezonu spotka się z aktualnym liderem tabeli. Gospodarze będą musieli się przygotować na ciężki mecz, gdyż goście jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

ZKS Edyreci Squad - ZKS Yellow Fighters

Jeden z ciekawszych meczów kolejki. Ligowy średniak spotka się z rewelacją tego sezonu. Edyreci raczej nie mają większych szans z rewelacyjnym beniaminkiem.

Dream Team Edyreckie - FC Zong

Mecz średniaka z outsiderem. Drużyna gości która już w drugim sezonie wlecze się w ogonie ligi nie powinna specjalnie zagrozić gospodarzom. Gości nie stać raczej na sprawienie niespodzianki.

 

piątek, 16 lutego 2007
Druga kolejka Zongyjskiej Ekstraklasy
Druga kolejka rodzimej ligi piłkarskiej za nami. W pierwszym spotkaniu ZKS Yellow Fighters zremisowali z liderem ekstraklasy AC Elitą Czerwieńską 1:1. Obie drużyny nie zaprezentowały najwyższego poziomu więc remis jest jak najbardziej sprawiedliwy. W drugim meczu bez niespodzianki. FC San Jang pokonało 2:0 zespół FC Zong. Gospodarze przez całe spotkanie dyktowali warunki nie pozwalając gościom na stworzenie chociaż jednej sytuacji podbramkowej. W trzecim meczu ZKS Edyreci Squad ulegli na własnym stadionie drużynie Dream Team Edyreckie 0:2. Gospodarze rozegrali bardzo słabe spotkanie co skrzętnie wykorzystali goście.
Nowy minister sportu
Dziś prezydent Zongyi Marcin Komosiński powołał na ministra sportu Krzysztova von Latoo. Nowo wybrany minister będzie odpowiedzialny za ligę piłkarską oraz za powstającą Zongyjską Federację Gier Bilardowych. Będzie też ogłaszał swoje poglądy na temat wirtualnego sportu na arenie międzynarodowej.
czwartek, 15 lutego 2007
Odwołanie v-mundialu
 Rozgrywki v-mundialu zostały odwołane. Mimo że mistrzostwa wciąż istnieją na stronie xperteleven.com nikt, nie edytuje składu i taktyki swoich drużyn. Najprawdopodobniej mundual zostanie usunięty ze strony i zastąpiony nowym z większą ilością drużyn. MUP (Mikronacyjna Unia Piłkarska) już dyskutuje na ten temat.
poniedziałek, 12 lutego 2007
Rozpoczął się v-mundial

Dzisiaj rozpoczęły się rozgrywki o Mistrzostwo V-świata. Zawodnicy naszej reprezentacji pokonali w pierwszym meczu zespół z Nowej Teutonii 2:1. W innych meczach Królestwo Natanii pokonało Królestwo Tyrencji 2:0, Sułtanat Al Rajn przegrał na własnym stadionie z Królestwem Scholandii 2:3, a Królestwo Nowal pokonało Królestwo Surmenii 3:1. Nasz zespół zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Pierwszy mecz nowego sezonu
Dziś rozpoczął się nowy sezon Zongyjskiej Ekstraklasy. Odbyły się trzy mecze. W pierwszym AC Elita Czerwieńska wygrała z Dream Team Edyreckie 2:0. Więcej sytuacji podbramkowych stworzyli goście, ale gospodarze zagrali konsekwentnie w defensywie i potrafili szybko przenieść akcję z obrony do ataku. W drugim spotkaniu zanosiło się na zwycięstwo gości, jednak ZKS Edyreci Squad zdołali zaledwie zremisować ze słabiutkim FC Zong. W trzecim meczu nowa drużyna ekstraklasy, ZKS Yellow Fighters grali u siebie z mistrzem podprzedniego sezonu FC San Jang. Doszło do sporej niespodzianki. Gospodarze wygrali 1:0 dzięki dobrej grze w defensywie.
środa, 07 lutego 2007
Koniec sezonu w Zongyjskiej Ekstraklasie
Dziś zakończyła się Zongyjskiea Liga Piłkarska. Mistrzem została drużyna FC San Jang mając 7 punktów przewagi nad zespołem ZKS Edyreci Squad. Trzecie miejsce zajęła drużyna AC Elita Czerwieńska. Ostatnia kolejka była bardzo ciekawa. W pierwszym spotkaniu Dream Team Edyreckie zremisowali u siebie z Apachami Śródgrodzie 1:1. W drugim meczu ZKS Edyreci Squad pokonali FC Zong 2:0 co nie jest niespodzianką, gdyż zespół FC Zong przez całe rozgrywki zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Trzeci mecz był sensacją kolejki. Piłkarze AC Elity Czerwieńskiej pokonali na własnym stadionie mistrza Zongyi drużynę FC San Jang. Zawodnicy Elity przez całe spotkanie kontrolowali grę i łatwo pokonali drużynę ze stolicy.
poniedziałek, 05 lutego 2007
Nowy skład rządu

Po przejęciu prezydentury przez Marcina Komosińskiego nasz kraj pozostał bez premiera. Mimo to nowy skład rządu podał prezydent:

  • Premier: -
  • MSWiA: Marcel Hans
  • MON: Mieszko Bereś
  • MSZ: Alexander Paulista
Reaktywacja Zongyi
Zongya znów istnieje! Naszemu prezydentowi Gerardowi Szopkowskiemu najwyraźniej znudziło się rządzenie Zongyą i przekazał władzę byłemu premierowi Marcinowi Komosińskiemu. Przed tym Szopkowski usunął stronę Zongyi gdyż król Surmenii Pavel Zepp I dokonał włamania. Nowy prezydent Marcin Komosiński postanowił odbudować Zongyę i wymazać z pamięci mieszkańców poprzednie wydarzenia zmieniając nazwę państwa, godło, flagę oraz hymn. Teraz nasz kraj powoli wraca na prostą.
 
1 , 2 , 3 , 4