23 kwietnia 2016

Wystawy

W tym dziale naszej Galerii pragniemy zaprezentować Wam galerie wyjątkowe, galerie pełne pasji, pełne emocji. Galerie osób wyjątkowych, które oprócz samych obrazów często niosą za sobą także słowa. W tym miejscu spotkacie wystawy, które nie mieszczą się w tradycyjnym dziale „obrazów”. Te tutaj ze wszech miar są wyjątkowe i godne swojego osobnego miejsca. Zapraszamy Was na wyjątkową wyprawę w głąb dusz ich twórców.

Materiały Paulosa Petrosigosa

Są to archiwalne materiały i projekty nieżyjącego już wirtualnie Paulosa Petrosigosa, założyciela Demokracji Surmeńskiej, zarchiwizowane w naszej galerii. Zapraszamy do ich obejrzenia!

20g
Banknot o nominale 20 gonów. Surmenia - 2011r.
« 1 z 26 »

Komiksy Vladimira Iwanowicza von Lichtensteina

Artystyczne grafiki żartobliwie przedstawiające sytuację w Księstwie Sarmacji w 2016 roku.

Certyfikaty prawnicze Sarmacji

Archiwalne certyfikaty odnalezione w archiwach Księstwa.

certyfikat 3
« 1 z 20 »

Eldorat okiem Orjona

Zdjęcia wykonane podczas pobytu Orjona von Thorn-Surmy w Eldoracie. Przepraszamy za słabą jakość, ale lepszej po prostu nie było…

39
« 2 z 41 »

Propaganda w zbiorach Sztuki Ulicznej

Archiwalne grafiki Sztuki Ulicznej odnalezione przez Orjona von Thorn-Surmę, które prezentują chwyty i propagandowe hasła głoszone ok. 10 lat temu.

Kampanie wyborcze w Sztuce Ulicznej

Plakaty i hasła głoszone przed większością wyborów w latach 2006-2010. Wystawa przygotowana przez Orjona von Thorn-Surmę.

Galeria plakatu satyrycznego

zbiór wszelkiej maści plakatów, które powstały na kanwie bieżących wydarzeń, sytuacji, napięć.

Jaki koń jest każdy widzi

Wystawa przygotowana przez Kamilę von Thorn. Prezentacja wystawy odbywa się w Księstwie Sarmacji po raz pierwszy, a do tej pory z obrazami w niej przedstawionymi można było się zapoznać na żywo w kilku dolnośląskich bibliotekach. Kamila jest autorką młodego pokolenia szczególnie rozmiłowaną w koniach, z którymi spędza każdą wolną chwilę.

 

Mężowie stanu

Wystawa przygotowana przez Roberta Janusza von Thorn. Wystawiana do tej pory w Galerii Książęcej, przeniesiona do zbiorów Galerii von Thorn w dniu jej uruchomienia. Galeria przedstawia sześciu wielkich Mężów Stanu okresu nowożytnej Europy — pasją autora są nauki polityczne, a jako zwolennik rządów silnej ręki ukazał w tej prezentacji sylwetki wyróżniających się polityków tego okresu. Galerię uzupełnia opis sylwetek pokazanych postaci, znajduje się poniżej galerii.

Wieża Bismarcka

 

Niccolo Machiavelli
Kardynał Armand Jean du Plessis de Richelieu
Otto von Bismarck
Józef Klemens Piłsudski
Sir Winston Leonard Spencer Churchill
Konrad Adenauer

Galeria obrazu Skibixa

Wystawa autora niezwykłego — znanego niegdyś w Sclavinii jako Skibix, lub Vinzenzo Skiboli — jego prawdziwe imię to Mateusz. Jest wyjątkowy, a jednocześnie tak podobny do nas wielu. Swoją przygodę z twórczością artystyczną rozpoczął w 2006 roku, od razu zyskał grono fanów. Galeria von Thorn zaprasza Was na wycieczkę po świecie nietypowym, zapommianym. Po świecie miłości i marzeń, wspomnień i smutków, pytań i abstrakcji. Świecie Skibixa.

« 1 z 17 »

Sarmackie rysunki

Wystawa przygotowana przez Orjona von Thorn-Surmę — autor prezentuje zachowane w archiwach, wykonywane różnorodnymi technikami rysunki nt. aktualnych wydarzeń w Sarmacji i v-świecie.

« 2 z 18 »

 

Honorowe tytuły Sarmatów

Wystawa przygotowana przez Roberta Janusza von Thorn — prezentuje nadawane w wyjątkowej oprawie tytuły honorowe zasłużonych Sarmatów.

« 1 z 3 »