• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikroświat
#1
Tak mnie naszło na naniesienie na jedną mapę lądów mikroświata... w zasadzie bardziej z potrzeby obliczeń dla komunikacji, zasięgów lotnictwa etc. babranie się w tym co jest czyje mnie nie bawi, ale już jest ktoś kto się chyba na tej podstawie w to będzie bawił.

Korzystałem oczywiście w pierwszej kolejności z naszej, ustalonej i obgadanej mapy Nordaty, użyłem ostatniej mapy KIK (ale tylko w zakresie naniesienia kształtu części lądów poza Nordatą) oraz oczywiście z ostatniej mapy Pel Nandra i co oczywiste ze skali, którą kiedyś uzgodniliśmy z Pel Nanderem (a nie tego chorego wytworu KIK). Skali zgodniej z mapami Nordaty i Bialenii, skali zgodnej z logiką, gdzie obwód (a co za tym idzie średnica planety) Pollinu jest równy obwodowi realowej Ziemi (czyli ~ 40 tys. km2), skoro v-żyjemy w jej normalnym ciążeniu i warunkach naturalnych.

[Obrazek: 3_03_05_20_7_47_07.png]

Liczby na "linijce" to oczywiście tysiące kilometrów (1 = 1000 km).

PS. Oryginał ma rozmiar 24000 x 12000 pxs... zmniejszenie wynikło z ograniczeń naszej galerii (do 6000 x 3000 pxs). Południk 0 jest przesunięty, a nie centralnie, ale chciałem uniknąć dzielenia lądów (NUPIA itp.).
#2
Vaarland ostatnimi czasy zdaje się, zmienił kształt: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.p...150&t=5313
#3
Vaarland ostatnimi czasy zdaje się, zmienił kształt: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.p...150&t=5313

Sobie wziął i zmienił kształt? Ale OK... mnie to rybka - Wasz cyrk i Wasze małpy. Macie to coś w większej rozdzielczości to łatwiej będzie nanieść na mapę?
#4
Na mapie nie zostały umieszczone wyspy, na których znajduje się Suderland.

Znajdują się na obszarze zaznaczonym czerwoną elipsą na tej mapie - https://i.imgur.com/ZqAuWuF.png

Jak trzeba to wysyłam również mapę konturową wysp - https://i.imgur.com/TPMgCRF.png
#5
Karl von Schwarzengrau napisał(a):Na mapie nie zostały umieszczone wyspy, na których znajduje się Suderland.

Znajdują się na obszarze zaznaczonym czerwoną elipsą na tej mapie - https://i.imgur.com/ZqAuWuF.png

Jak trzeba to wysyłam również mapę konturową wysp - https://i.imgur.com/TPMgCRF.png

A dzięki... rozdzielczość dobra, ale poproszę o jakieś info na podstawie którego mógłbym prawidłową wielkość tejże wyspy stworzyć. Może w odniesieniu do tej skali liniowej na mojej mapce, albo chociaż o podanie np. szerokości w km tego terenu?

PS. W sumie super... wystarczyło ruszyć temat zbiorczej mapy by się aktualne informacje "objawiły".
#6
I te ziemie Elderlandu też się kiedyś zmieniły.

PS i Surmenia wyleciała w powietrze...
#7
Jurij Pietrow napisał(a):Vaarland ostatnimi czasy zdaje się, zmienił kształt: http://www.rzeczpospolitaobojganarodow.p...150&t=5313
Tylko czemu jest tak blisko Orientyki... to jakiś kompleks rodem z map KIK, który szedł "pod prąd" i "zbliżył lądy", bo im to pasowało do ichniego skarlałego Mikroświata, ze skalą wziętą z Księżyca?
#8
Joahim-von-R napisał(a):I te ziemie Elderlandu też się kiedyś zmieniły.

PS i Surmenia wyleciała w powietrze...
Nie uznaję "wylatywania w powietrze"... można "odkryć" nowy ląd, można dokonać pewnej modyfikacji istniejącego - ale to co było to jest. Najwyżej jest puste i opuszczone... ale nie ginie. Śmierć v-państwa nie oznacza "zatopienia" jego dawnych ziem.
#9
Oni to WY-SA-DZI-LI. Bombom atomowom.
#10
Zwłaszcza, że Surmenia już planuje reaktywację.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości