• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Periodyzacja [KONFERENCJA - PRZESZŁOŚĆ]
#7
Cytat:Ale czy tu trzeba być bialeńskocentrycznym? Ja bym się starał popatrzeć właśnie na Mikroświat globalnie.
Zauważ jednak, że już w tym okresie niewiele było zjawisk globalnych. Upadło OPM, skończył się miraż międzynarodowej współpracy, w Sarmacji abdykował Piotr II Grzegorz (co zakończyło okres szczytowego rozwoju), Scholandia zaczynała chylić się ku upadkowi. Tymczasem zaczęli pojawiać się nowi gracze. Przed Victorią i ZSKHiW była też Wurstlandia, znajdująca się na kursie kolizyjnym z OPM. 

Myślę, że dziejową rolą Bialenii było pozostanie na Nordacie w okresie swojego rozkwitu (K.J. Michalski planował nas przenieść bodajże na Orientykę, ale spotkał się ze sprzeciwem). 

Cytat:A to swoją drogą. Ja dalej nie wiem, na ile to była hodowla klonów.
Ja mam teorię, że klonami Ramzani próbował maskować problemy demograficzne i przy okazji wzmacniać swoją pozycję wewnętrzną, ich liczba pod koniec wzrastała. Natomiast '40 klonów Ramzaniego' uważam za mit. 

Cytat:Byle ogólne.
A może właśnie nie i sprowokujemy kogoś do polemiki? 


Wiadomości w tym wątku
RE: Periodyzacja [KONFERENCJA - PRZESZŁOŚĆ] - przez Andrzej Płatonowicz Ordyński - 25-03-2020 22:15



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości