• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Wezyrka] Dom Specjalnego Przeznaczenia
#2
Muammar Kaddafi w rytmie hip hop!

Muzeum Patrona Republiki Bialeńskiej w Wolnogradzie zakończyło realizację projektu "Świat jest igrzyskiem śmierci niekończących się zmagań". Projekt został zrealizowany w ramach programu "Kultura Bardziej Dostępna". Efektem cyklu warsztatów teatralno - muzycznych prowadzonych w stołecznym Domu Specjalnego Przeznaczenia, jest widowisko "Zajebisty".

W czasie warsztatów chłopcy z Domu Specjalnego Przeznaczenia podzieleni zostali na dwie grupy – jedna z nich wynalazła w internetach najlepsze libijskie hity z czasów Dżamahiriji, druga grupa – pracowała nad wizualizacjami. W widowisku, które można obejrzeć w wersji online na kanale YouTube Muzeum (link dostępny tutaj), udział wzięli również aktorzy teatru "Siewcy Pokoju" - kombatanci i inwalidzi wojenni oraz weterani Powstania Marcowego. Uczestnicy projektu przez fragmenty Zielonej Książki oraz utwory w rytmie hip hopowym pokazali drogę życia Pułkownika Kaddafiego. Reżyserem jest Marek Jędraszewski związany z teatrem "Siewcy Pokoju" oraz Fundacją "Socjalizm albo Śmierć".

[Obrazek: obraz.png]

Krew z rany wypływała bardzo obficie
Powoli uciekało z Muammara życie
Maczety bezlitośnie ciało przeszyły
Lecz miłości do ludu nawet nie ruszyły

Partnerami projektu są: Fundacja "Socjalizm albo Śmierć", Dom Specjalnego Przeznaczenia w Wolnogradzie, Kaddafistowskie Stowarzyszenie Inwalidów Wojennych i Weteranów, Złodziejska Klika Wolnograd Administracja Lwa Wolnogradu oraz Music Art Krzysztof Bosak.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]


Wiadomości w tym wątku
RE: [Wezyrka] Dom Specjalnego Przeznaczenia - przez Ametyst Faradobus - 05-01-2021 14:47



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości