(28-12-2021 19:37)Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a): Ronon naniesie to na oficjalne mapy.Jeżeli powstałby ten nowy departamet to zrobię mapę w większej rozdzielczości, tylko dla tegoż departamentu - tak jak to ma miejsce w Departamencie Lisewskim. Przy okazji dla wojska rezerwuję sobie resztę kwadratu F-14 (ten obszar za rzeką).
Generalnie można zrobić mapę obszaru np. 5-8 razy dokładniejszą - gdzie bedzie można naprawdę zrobić to szczegółowo.
Pamiętasz Andrzeju początki naszych map? Poszliśmy wtedy trochę w złym kierunku... Pierwotnie chcieliśmy mieć dokładne mapy wybranych i zagospodarowanych obszarów. Potem poszło to w kierunku zrobinia całości, co spowodowało, że mapy stały się czasochłonną i nudną dłubaniną. Może powinniśmy wrócić do pierwotnej koncepcji?
Dokładne mapy tego co dobrze zagospodarowane oraz mapa bardziej ogólna całości. Ma to ten plus, że prace nad mapami byłyby ciekawe - tam gdzie coś zagospodarowujemy, a mapa ogólna byłaby prostsza i unikałaby pewnych detali, dzięki temu nie trzebaby zmieniać całości, gdy się coś robi w szczegółach.
Tak mi się rodzi koncepcja by zrobić mapę gdzie byłaby i Wyspa Bialeńska, i Anatolia (na jednym arkuszu) - siłą rzeczy bardzo ogólna i raczej "fizyczna" (w skali takiej jak zrobiłem mapę Brodrii... która przecież słaba nie jest). A dla tych zagospodarowanych obaszarów zrobić mapy szczegółowe, bo tam to ciekawa robota, z nie nanoszenie czegoś na siłę - co i tak jest zrobione tylko po to by było... całościowo. tak za mna chodzi dokładna mapa Departamentu Lisewskiego, no i teraz tego przyszłego nowego departamentu (jak go tam nazwiecie?). A resztę bym zrobił w takiej skali jak Brodrię... niby ogólnie, ale informacji jest wystarczająco.
