• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Produkcja okrętów dla Gwardii Venomanii.
#2
Zgodnie z ustaleniami i zamówieniem Andrzeja Swarzewskiego w stoczni w Razornie zbudowano i zwodowano trzy kolejne okręty wojenne przeznaczone dla Gwardii Pretoriańskiej Venomanii.

Piersze dwa to kolejne niszczyciele produkowane już wcześniej  czyli 2 dla Gwardii Razorna i cztery dla Gwardii Venomanii. Tym samym dla Venomanii wyprodukowano łacznie 6 niszczycieli bazujących na realowym typie Flether.

Ostatnim okrętem zbudowanym dla Venomanii jest ciężki krążownik bazujący na realowych typach Portland/New Orleans. Należały w realu do tzw. krążownik waszyngtońskich czyli okrętów budowanych na mocy umowy międzynarodowej normującej ilości tonażu poszczególnych flot wojennych, jak i normujących maksymalne wyporności i uzbrojenie w poszczególnych klasach okrętów.

[Obrazek: t8N7Nue.png]
Okręt w czasie prób morskich.

Okręt zbudowany dla Venomanii został dodatkowo przystosowany do pełnienia roli okrętu flagowego floty pretoriańskiej.
[Obrazek: IBdYF8y.png]
Sylwetka okrętu

Dane taktyczno techniczne okrętu:
Wyporność standard: 10000 t
Wyporność pełna: 12200 t
Długość: 186 m
Szerokość: 20,2 m (KLW)
Zanurzenie: 5,3 m
Prędkość maksymalna: 32,7 w
Zasięg: 19000 km (przy prędkości 15 w)
Załoga: 850-950 ludzi

Uzbrojenie:
- 9 dział 203 mm (3 x III)
- 8 dział plot. 127 mm (8 x I)
- 24 działa plot 40 mm (4 x IV, 4 x II)
- 20 działek plot. 20 mm (20 x I)
- 2 katapulty
- 4 wodnosamoloty

Dzisiaj w godzinach porannych okręty wypłynęły z portu w Razornie w kierunku Venomanii

[Obrazek: OWIT7dY.png]

[Obrazek: zzOHBFS.png]


Wiadomości w tym wątku
RE: Produkcja okrętów dla gwardii lennych. - przez Ronon Dex - 29-07-2019 05:31



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości