30-11-2019 17:56
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2019 17:56 przez Ametyst Faradobus.)
Cytat:
Rozporządzenie Lwa Wolnogradu
z dnia 30 listopada 2019 roku
o tym, ażeby przeprowadzić spis lenników i utworzyć Rejestr Lenn i Wolnych Miast
Art. 1.1. Zarządzam niniejszym przeprowadzenie spisu wszystkich lenn, jakie w chwili wejścia w życie niniejszego Rozporządzenia znajdują się na terytorium Rzeszy Bialeńskiej, a których gospodarze pragną, aby ich istnienie zostało utrzymane.
2. Spis przeprowadzi Lew Wolnogradu.
Art. 2.
1. W celu spisania danego lenna lennik zobowiązany jest do podania, w wyznaczonym przez Lwa Wolnogradu wątku lub, w szczególnych przypadkach, korespondencyjnie, następujących danych:- nazwa lenna,- liczba folwarków, na jakich jest aktualnie osadzone lenno,- co najmniej przybliżonego umiejscowienia (na przykład mapy),- informacji na temat działających w lennie gwardii lennych (o ile lennik takowe utrzymuje),- kopii lub namiarów do postanowienia Prezydenta Republiki Bialeńskiej o utworzeniu lenna (nieobligatoryjnie).2. Po podaniu przez lennika informacji określonych w pkt. 1. Lew Wolnogradu rejestruje lenno i nadaje mu znak skrótowy, który może być używany w określonych sytuacjach w zastępstwie pełnej nazwy lenna.3. Lenna lenników, którzy w ciągu dwóch tygodniu od wyznaczenia przez Lwa Wolnogradu wątku-miejsca przeprowadzenia spisu, zostaną po tym czasie zabezpieczone przez Administrację Lwa Wolnogradu na okres dwóch miesięcy, w czasie których Lew Wolnogradu podejmie próby skontaktowania się ze wspomnianymi lennikami w celu poinformowania ich o konieczności wzięcia udziału w spisie. Po tym czasie Lew Wolnogradu zwróci się do Prezydenta Republiki Bialeńskiej z wnioskiem o likwidację tych lenn, które nie zostały spisane, a które posiadają dział na forum Republiki Bialeńskiej.
Art. 3.
1. Dane na temat spisanych lenn, a także wszystkich wolnych miast Rzeszy Bialeńskiej zostaną umieszczone w Rejestrze Lenn i Wolnych Miast Rzeszy Bialeńskiej, zwanym dalej Rejestrem.2. Rejestr prowadzony jest przez Lwa Wolnogradu, do zadań którego należą w szczególności: bieżąca aktualizacja danych dotyczących poszczególnych lenn oraz wprowadzanie i bieżąca aktualizacja danych dotyczących wolnych miast Rzeszy Bialeńskiej.3. Dane dotyczące lenn, które zostaną utworzone w przyszłości będą automatycznie uwzględniane w Rejestrze. W tym celu Lew Wolnogradu może zażądać od lennika podania danych, o których mowa jest w art. 2. pkt. 1.
Art. 4.Rozporządzenie wchodzi w życie z chwilą publikacji.
Ametyst FaradobusLEW WOLNOGRADU
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus
Ametyst Faradobus
Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,
![[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]](http://spolecznosc.bialenia.org.pl/gallery/85_13_12_22_10_32_48.png)
![[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]](http://spolecznosc.bialenia.org.pl/gallery/85_13_12_22_10_32_48.png)


![[Obrazek: jPoFMeh.png]](https://i.imgur.com/jPoFMeh.png)