• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie kadencji Lwa Wolnogradu
#1
[Obrazek: jPoFMeh.png]

W dniu dzisiejszym Wielka Noc z 12 na 13 grudnia pokryła się, z woli Patrona, z końcem kadencji obecnego Lwa Wolnogradu. Z tej okazji w Domu Lewskim odbył się mały bankiet, w którym wzięli udział notable i najwybitniejsi mieszkańcy Rzeszy Bialeńskiej.

Wielce Czcigodni Lennicy i Plenipotenci Wolnych Miast Rzeszy Bialeńskiej,

jest chyba rzeczą niespodziewaną, że właśnie dziś mija moja dwumiesięczna kadencja jako głowy Kolosalnego Związku Obszarników, jak oficjalnie nazywa się nasza Rzesza. Przed chwilą wróciłem z Pałacu Prezydenckiego, gdzie na ręce Konduktora, który jest Wikariuszem Rzeszy, złożyłem formalnie moje obowiązki prosząc o przeprowadzenie nowych wyborów, które odbędą się zapewne w przyszłym tygodniu, na początku obrad czwartej sesji Sejmu. Teraz pozwolę sobie skierować kilka słów do Was wszystkich.

Nie będę chyba bufonem i narcyzem, jeżeli mijającą kadencję ocenię pozytywnie. Obrady sejmowe stały się miejscem ożywionych dyskusji, w czasie których podjęto szereg nowych inicjatyw. Utworzono Gwardię Rzeszy, której struktury są już sukcesywnie budowane z pomocą Dowództwa Sił Zbrojnych RB. Wiele dobra zdziałano na terenie lenn, czego podsumowaniem stał się trwający wciąż Wielki Spis. Ożyła Bialenia regionalna: zgodnie z podnoszonymi od dawna postulatami swój wzrok i zainteresowanie skierowałem ku Polesiu, które stało się kwitnącym i dobrze opracowanym, pod względem merytorycznym i narracyjnym, ciekawym regionem, w którego rozwoju pragnę dalej uczestniczyć. Dzięki pracy mojego Miecznika, Andrzeja Swarzewskiego, pewne działania podjęto także na Anatolii. Zagospodarowany został, w zgodzie ze swoim statutem, nasz stołeczny Wolnograd.

Chyba nie zaskoczę Was, jeżeli ogłoszę, że biorąc pod uwagę to wszystko, o czym wspomniałem będę chciał po raz kolejny zabiegać o urząd Lwa Wolnogradu. Szczegółowy program przedstawię w czasie elekcji, ale już teraz mogę zapowiedzieć kontynuację dotychczasowej polityki ze szczególnym naciskiem na dalszy rozwój Gwardii i Bialenii regionalnej. Tak jak tematem przewodnim mijającej kadencji było Polesie, tak w przyszłej chciałbym postawić na Anatolię i w ten sposób pewien kształt uzyska kolejny region.

Dziękuję wszystkim Wam, którzy byliście zaangażowani w rozwój Kolosalnego Związku. Szczególnie dziękuję naszemu Konduktorowi Rononowi Dexowi, który wspiera mnie przy budowie struktur gwardyjskich, oraz Miecznikowi Portu Arthurbergu Andrzejowi Swarzewskiemu - mojemu następcy. Mam nadzieję, że jeżeli zdecydujecie się ponownie powierzyć mi pieczę nad Koroną Rzeszy Andrzej zgodzi się pozostać na stanowisku. W czasie sesji Sejmu będę też chciał przedstawić projekt ustawy o nagrodach związkowych i mam nadzieję, że już wkrótce staną się one wymiernym wyrazem mojej wdzięczności.

[Obrazek: duterte.jpg]
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]


Wiadomości w tym wątku
Podsumowanie kadencji Lwa Wolnogradu - przez Ametyst Faradobus - 12-12-2019 21:06



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości