• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świat science-fiction
#1
W dziale Korpusu Kosmicznego zaczęła się dyskusja na temat naszych działań w dziale science-fiction. Warto więc rozpocząć tworzenie tego świata.

Pierszym działaniem będzie stworzenie tła naszych działań... czyli układów gwiezdnych, w których bęziemy prowadzić narrację. Na początek oczywiście planety nadające się do potrzymania (różnego) życia. Jeszcze nie stworzyłem układów, na razie propozycje planet do narracji.

1. Piersza planeta, która zaimplementowałem... planeta andrzejowych Reptilian. Jest to wariacja modera na temat "zielonego Marsa" czyli planety Mars, mającej atmosferę, wodę i życie (hipoteza o Marsie sprzed milionów lat).

[Obrazek: IJDWSJ6.png]

Andrzej dostał na PW pełny wykaz z wizualizacją pojazów Reptilian.

Mała zajawka...

[Obrazek: BAbOPn7.jpg]

[Obrazek: zKnCwKB.jpg]

[Obrazek: oAONnIe.jpg]

[Obrazek: qMd84ft.jpg]

2. Planeta, której większość pokrywa woda... coś na wzór platety z latającym miastem "Pradawnych" (Galaktyka Pegaza) ze Stargate'a.

[Obrazek: LD97fHd.png]

Oczywiście latające miasto też przewidziane...

[Obrazek: FJcz1XW.png]

[Obrazek: gonq82B.png]

... podobnie jak i inne "bajery" starożytnej rasy:

[Obrazek: qfFKCMN.jpg]

[Obrazek: BsltHJ0.jpg]

[Obrazek: eDZdw84.png]

[Obrazek: MXmOE4D.png]

[Obrazek: 1QLfBLx.png]

[Obrazek: gQ6Vb3f.png]

3. Planeta pustynna... moder chciał odtworzyć Tartooine z Gwiazdnych Wojen, całkiem nieźle mu wyszło.

[Obrazek: 2Uoiz0C.png]

4. Planeta wodno-bagienna... w zamyśle modera miało to być podobne do Naboo z Gwiezdnych Wojen.

[Obrazek: woiJjKT.png]

5. Planeta skuta lodem... znowu moder wzorował się na Gwiezdnych Wojnach - to niby Hoth z "Imperium kontratakuje".

[Obrazek: F0cCGbf.png]

To tak na początek... jest tego więcej, ale muszę to wyizolować i przygotować pod tworzenie układów gwiezdnych. Technikę zaprezentuję wkrótce, ale znajdzie się coś np. dla miłośników Star Treka czyli pojazdy inspirowane tą znaną serią.

[Obrazek: VZbQLqp.png]

[Obrazek: j4Ep89m.png]

[Obrazek: iW98NP2.png]

[Obrazek: v67ZlXq.png]

Reszta wkrótce... mam ciężki tydzień w realu, ale wieczorami coś tam podrzucę, chciałbym w weekend aby coś już ruszyło na poważnie.
#2
Niedaleko planety reptilian (w tym samym układzie gwiezdnym) można umieścić planetę pustynną, która nie musi się zbytnio nadawać do życia organizmów żywych, bo służy tylko do eksperymentów nad biorobotycznymi szarakami.
#3
Tam tilki Patron żywie.
prof. dr net. mgr gen. bryg.
Ametyst Faradobus

Wiceprezydent i Eksprezydent Republiki Bialeńskiej, Rektor Uniwersytetu Bialeńskiego,

[Obrazek: 85_13_12_22_10_32_48.png]
#4
Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a):Niedaleko planety reptilian (w tym samym układzie gwiezdnym) można umieścić planetę pustynną, która nie musi się zbytnio nadawać do życia organizmów żywych, bo służy tylko do eksperymentów nad biorobotycznymi szarakami.
Coś takiego?

[Obrazek: WAdsnPu.png]

Oczywiście można poeksperymentować z kolorem i grubością atmosfery, jeśli ma mieć jakiś "inny" skład...

[Obrazek: HKIGs3f.png]

[Obrazek: swRXfm2.png]

... pytanie czy nie ma się nadawać do życia "zbytnio" czy wcale. To tak z rana na szybko...
#5
Odpowiedź na ostatnie pytanie zależy od tego, na ile szaraki będą "bio", a na ile "robotami". Kwestia do przemyślenia.
#6
Andrzej Płatonowicz Ordyński napisał(a):Odpowiedź na ostatnie pytanie zależy od tego, na ile szaraki będą "bio", a na ile "robotami". Kwestia do przemyślenia.
No to może zostawmy atmosferę tlenową, może rozrzedzoną - ale nie trującą. W razie jakby były "bio" to mogą mieć mniejsze zapotrzebowanie na tlen i funkcjonować np. przy 7-8% zawartości tlenu.

Proponuję te dwie planety zdatne do życia, choć ta druga w trudnych warunkach (rozrzedzona atmosfera), a do układu dodam jeszcze ze dwie planety gazowe (z jakimiś księżycami) i jakąś "martwą" i skalistą. Czy tak będzie dobrze?
#7
Myślę, że tak. Któryś z księżyców może być zapleczem surowcowym.
#8
Ja sie Tobie podoba kandydat na "gazowego giganta" dla tego reptiliańskiego układu gwiezdnego?

[Obrazek: ujM5Udk.png]

Do niego przypniemy księżyce będące "zapleczem surowcowym".
#9
Wygląda imponująco.
#10
Generalnie mamy na razie taki "podział":

1/ Ronon Dex - Korpus Kosmiczny RB oraz cywilizacja "Pradawnych" rodem ze Stargete'a (mały układ z "wodną planetą") - chyba że ktoś ma chęć na ten klimat...

2/ Andrzej Płatonowicz Ordyński - cywilizacja Reptilian

3/ Piotr Pawłow - coś na wzór floty imperialnej ze Star Wars'ów + jakiś układ dla nich

I teraz czy ktoś jest chętny na coś a'la Star Trek? Możemy dołożyć też jakiś przemytników rodem z "Serenity"... Może jeszcze coś wykombinujemy, bo trochę możliwości jest.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości