Forum Republiki Bialeńskiej
Wieś Oryza - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc)
+-- Dział: Peryferia (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-8.html)
+--- Dział: Archiwum (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-331.html)
+---- Dział: Państwa stowarzyszone (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-224.html)
+----- Dział: Królestwo Hasselandu (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-336.html)
+------ Dział: Prefektury (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-372.html)
+------- Dział: Prowincja Zegiesa (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-386.html)
+------- Wątek: Wieś Oryza (/thread-3823.html)



Wieś Oryza - Hewret von Thorn - 30.01.2016

ORYZA

Właścicielem wsi jest Markiz Piotr Laging.
Na poniższej mapie strzałką zaznaczona jest lokalizacja wsi Oryza.
Usytułowana jest ona we Zachodniej prowincji archipelagu na południowym-zachodzie od głównej wyspy prowincji.
Na dość obficie zalesionym obszarze.

[Obrazek: p3.jpg]

We wsi znajduje się lądowisko do młych samolotów oraz dla helikopterów. Do dyspozycji mieszkańców jest również mały port morsko-rzeczny.

W budowie i przygotowaniu działalności jest też Biblioteka im Markiza Piotra Laginga.

W centrum wsi znajduje się Dwór Markiza, który otoczony jest ogrodem.
Gdy Markiz opuszcza Stolicę Dwór przyjmuje status siedziby Premiera oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Do czasu powstania oficjalnej siedziby partii Hasselandzkiego Ruchu Monarchistycznego Dwór Markiza spełnia tę rolę.

Link:  https://wiesoryza.wordpress.com


Odp: Wieś Oryza - Kamil Maciejewski - 21.06.2016

Właściciel nie posiada obecnie konta. Czy mogę włączyć wieś do miasta?


Odp: Wieś Oryza - Piotr Pawel I - 21.06.2016

Hmmm. Powiedzmy, że mamy niemal zerową szansę na powrót właściciela, czyli markiza Laginga... Proponuję wzięcie wsi pod administrację miasta, jako dzielnicę - jeśli zdarzy się cud i markiz wróci, to się będziemy zastanawiać, co robić.


Odp: Wieś Oryza - Maciej Kamiński - 21.06.2016

(21.06.2016, 07:08:34)Kamil Maciejewski link napisał(a):Właściciel nie posiada obecnie konta. Czy mogę włączyć wieś do miasta?
Posiada: http://hasseland.bialenia.org.pl/index.php?action=profile;u=183


Odp: Wieś Oryza - Piotr Pawel I - 21.06.2016

Tym bardziej nie należy Oryzy likwidować.

Cytat:Ustawa o podziale administracyjnym
z dnia 19.03.2016r.

art. 2. [Ziemie Razuryjskie]
Ziemie Razuryjskie dzielą się na:
a) Ziemie szlacheckie nadawane dożywotnie szlachcie przez Króla.

art. 3. [Nadawanie ziemi szlacheckiej]
a) Król nadaje ziemie nowemu szlachcicowi (obszar podstawowy) oraz każdemu szlachcicowi, któremu nadaje wyższy tytuł szlachecki lub arystokratyczny (dodatkowe obszary podstawowe).
e) Szlachcic samodzielnie określa prawo na swych ziemiach, pod warunkiem zgodności z Konstytucją i ustawami.

art. 6. [Zarządcy]
a) Zarządcą ziemi szlacheckiej jest szlachcic, do którego ta ziemia przynależy.

Oryza jest wsią należącą do markiza Laginga. Nie można mu jej odebrać. Markiz jest honorowym obywatelem KH. Natomiast ja proponuję przejęcie tymczasowego zarządu. Nie ma w tej sprawie żadnych przepisów, ale wymyslimy tymczasowe rozwiązanie.


Odp: Wieś Oryza - Kamil Maciejewski - 21.06.2016

Czy jako mer mogę wziąć udział w tworzeniu ustawy o tymczasowym zarządzie?