![]() |
|
List otwarty do Prezydenta Republiki Bialeńskiej - Wersja do druku +- Forum Republiki Bialeńskiej (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc) +-- Dział: Kultura i społeczeństwo (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-4.html) +--- Dział: Plac Zielony (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-66.html) +--- Wątek: List otwarty do Prezydenta Republiki Bialeńskiej (/thread-7287.html) |
List otwarty do Prezydenta Republiki Bialeńskiej - Aleksandra Dostojewska - 13.02.2017 Wasza Ekscelencjo, Szanowny Panie Prezydencie! Brodria - od ponad dwóch lat, nieodłączny składnik kulturowy w mozaice narodów, które składają się na obraz i postrzeganie Republiki Bialeńskiej. Republiki, która ceniąc sobie wolność i chcąc zagwarantować Brodryjczykom podstawowe prawa, przyjęła nas pamiętnego czasu pod swoje skrzydła, uwalniając od grutinowskiej propagandy. Za co pragnę wyrazić po raz wtóry swoją wdzięczność i szacunek. Dzisiaj ta Brodria, dorobek pokoleń i dzieło tak wybitnych osób, jak: Andrzej Swarzewski czy Adam Aleksander Dostojewski, osób niewątpliwie ukształtowanych w Bialenii, prosi o pomoc. Prośbę tą składa na ręce Szanownego Pana Prezydenta. Ja, Aleksandra Izabella Dostojewska, korzystając z nadanych mi w dożywotnie posiadanie tytułów Carycy Brodrii, apeluję w imieniu całego naszego Narodu o interwencję i ukrócenie uzurpatorskich rządów samozwańczego cara Iwana Pietrowa. Persony, której postać nie licuje w żaden sposób z powagą carskiego majestatu i uznaniem Domu Dostojewskich. Ale nade wszystko persony, która łamie obowiązujące w Brodrii Prawo, zaś sam Naród Brodryjski sobie w tym wypadku nie poradzi. Apeluję dzisiaj do Pana o podjęcie interwencji i zaprowadzenia porządku na terytorium Brodrii, pomoc w przywróceniu demokracji i stabilności. Z wyrazami estymy, (-) Aleksandra Izabella Dostojewska RE: List otwarty do Prezydenta Republiki Bialeńskiej - Tadeusz Krasnodębski - 13.02.2017 Szanowna Pani Aleksandro, Zapewniam Panią, że bacznie przyglądam się sytuacji w Brodrii i w razie niezaniechania przez Iwana Pietrowa prób podporządkowania sobie państwa, Republika wszelkimi możliwymi metodami zaprowadzi w Brodrii rządy ludu.
Jednak z tego, co jest mi wiadome, udało się nawiązać porozumienie pomiędzy zwolennikami cara Iwana Pietrowa i republikańską opozycją, co, mam nadzieję, przyczyni się do pokojowego rozwiązania sporu.
Republika Bialeńska gwarantuje Brodrii pełne wsparcie, potępiając działania Iwana Pietrowa i gorąco zachęcając do zaprowadzenia demokracji.
Z wyrazami szacunku,
(-) Tadeusz Krasnodębski RE: List otwarty do Prezydenta Republiki Bialeńskiej - Aleksandra Dostojewska - 14.02.2017 Dziękuję odpowiedź. Po dzisiejszych ekscesach Iwana, chyba nie ma już nikt wątpliwości, co należy z nim zrobić... |