![]() |
|
Dom Tez - Wersja do druku +- Forum Republiki Bialeńskiej (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc) +-- Dział: Administracja samorządowa (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-5.html) +--- Dział: Rzesza Bialeńska (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-551.html) +---- Dział: Majątki lenne (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-440.html) +----- Dział: Kniaziostwo Mechanice Faradobusowskie (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-474.html) +----- Wątek: Dom Tez (/thread-8251.html) |
Dom Tez - Ametyst Faradobus - 04.09.2017 ![]() DOM TEZ W MECHANICACH
Jeden z budynków we wsi Mechanice został jakiś czas temu na budzimirystyczny dom tez, z którego korzystać mogą mieszkańcy hrabstwa oraz przebywający tu członkowie rodu Faradobusów. Tak jak w każdym tego typu obiekcie znajdują się tu wydzielone sale przeznaczone do zgłębiania każdej z trzech głównych tez: weerlandzkiej, hirschberskiej oraz trzeciej, jak również sala tez pobocznych oraz miejsce na pojedynki dyskusje pomiędzy wyznawcami poszczególnych koncepcji.
![]() Jako twórca i fundator tego domu uznałem jednak, że każda religia musi mieć w sobie coś z firmy i dawać klientom wyznawcom to, czego oni oczekują. Co prawda wszechbudzimiryzm jest raczej nurtem filozoficzno-metafizycznym, niż religią i poza tezą weerlandzką oraz pobocznymi nie występują w niej bóstwa, ale co nam przyjdzie z takich rozmyślań? Po naradzie z moimi doradcami postanowiłem wprowadzić do domu tez elementy typowe dla każdego kultu. Przy wejściu zamontowano dzwonki, aby odwiedzający mogli poinformować Prabudzimira oraz zmarłych arcypatriarchów o swoim przybyciu. W wielu miejscach umieściliśmy różne posągi i obrazy, przed którymi można zapalić lampkę albo złożyć ofiarę (najlepiej pieniężną), ewentualnie także pokłon. Do tego różne kadzidełka i paciorki, które co prawda nie mają umocowania w budzimirystycznej filozofii i tradycji, ale można powiedzieć, że dzięki nim będzie się miało szczęście.
Dom tez w Mechanicach jest jednym z pierwszych tego rodzaju miejsc poza granicami ZSKHiW.
RE: Dom Tez - Ametyst Faradobus - 13.12.2017 Dom Tez stoi w zasadzie nieużywany, więc pora zacząć go jakoś wykorzystywać. Z okazji rocznicy zarządzam całonocne czuwanie przy wystawionym portrecie Katechona, Generała Wojciecha Jaruzelskiego. W jego trakcie deklamowane będą utwory ku czci Szlachcica Podlaskiego, młodzi oddadzą Mu swój hołd, a na zakończenie wszyscy obejrzymy najsłynniejszy odcinek Teleranka.
![]() |