Forum Republiki Bialeńskiej
Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Wersja do druku

+- Forum Republiki Bialeńskiej (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc)
+-- Dział: Organy i instytucje państwowe (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-9.html)
+--- Dział: Wysoka Komisja Nadzoru Finansowego (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-102.html)
+---- Dział: Trójkątny Pokój (https://vonthorn.sarmacja.org/galeria/archive/bialenia/spolecznosc/forum-110.html)
+---- Wątek: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw (/thread-8772.html)



Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Antoni Kacper Burbon-Conti - 10.01.2018

Wysoka Komisjo, 

podsyłam projekt do zapoznania się, ponieważ obecnie trwa jeszcze chwilowa dyskusja na temat projektu, przejdziemy do głosowania jutro.

Cytat:
[Obrazek: ?url=spolecznosc.bialenia.org.pl%2Fgalle..._33_49.png]

ROZPORZĄDZENIE WYSOKIEJ KOMISJI NADZORU FINANSOWEGO W SPRAWIE
NUMERU EWIDENCJI PRZEDSIĘBIORSTW
z dnia XX 2018 r.

Na podstawie art. 17, ust. 1, lit. o Kodeksu Gospodarczego

Artykuł 1.

Niniejsze rozporządzenie ma na celu ustalenie zasad nadawania Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw podczas rejestracji przedsiębiorstw oraz przechowywania informacji nt. przedsiębiorstw oraz tajnych informacji handlowych.

Artykuł 2.

Spis danych, o których mowa w niniejszym rozporządzeniu prowadzi Wysoka Komisja Nadzoru Finansowego.

Artykuł 3.

1. Każdemu przedsiębiorstwu podczas rejestracji zostaje nadany indywidualny (niepowtarzalny) Numer Ewidencji Przedsiębiorstw, w skrócie "NEP".

2. Numer Ewidencji Przedsiębiorstw nadaje Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego.

3. Nadanie Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw jest potwierdzeniem zarejestrowania przedsiębiorstwa.

4. Numer Ewidencji Przedsiębiorstw jest publiczny i Krajowa Rada Informatyczna wpisuje go w danych konta bankowego przedsiębiorstwa.

5. Wykaz nadanych Numerów Ewidencji Przedsiębiorstw oraz podstawowych informacji nt. przedsiębiorstw prowadzi Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego w miejscu dostępnym dla każdej osoby korzystającej z bialeńskiego systemu gospodarczego.

Artykuł 4.

Numer Ewidencji Przedsiębiorstw jest to ciąg o długości 13 znaków, gdzie dwa pierwsze znaki to litery, a pozostałe 11 znaków to cyfry, przy czym:

a) litery są oznaczeniem kraju, w którym dane przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane. Dla Republiki Bialeńskiej stosuje się zapis "RB", zaś dla każdego innego kraju skróty wyznacza Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego;

b) cyfry od pierwszego do szóstego miejsca oznaczają datę rejestracji przedsiębiorstwa w skróconej formie RR-MM-DD;

c) pięć ostatnich cyfr jest to numer porządkowy kolejności rejestrowanych przedsiębiorstw w historii Republiki Bialeńskiej.

Artykuł 5.

1. Tajne informacje handlowe są przechowywane w dziale dostępnym wyłącznie dla członków Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego.

2. Jako tajne informacje handlowe rozumie się informacje, które opublikowane mogą wpłynąć na wartość lub dobre imię przedsiębiorstwa, lub osób je prowadzących.

3. Dane te mogą być opublikowane jedynie na podstawie orzeczenia Sądu Ludowego Republiki Bialeńskiej i tylko w zakresie wyznaczonym przez Sąd.

4. Osoba, która opublikuje lub wykorzysta informacje, o których mowa w niniejszym artykule, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego.

Artykuł 6.

1. Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie w momencie jego ogłoszenia.

2. W momencie wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zobowiązuje się Wysoką Komisję Nadzoru Finansowego do nadania Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw przedsiębiorstwom, które zostały zarejestrowane przed wejściem w życie niniejszego rozporządzenia.



RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Antoni Kacper Burbon-Conti - 10.01.2018

Zmieniłem art. 4 lit. a, uznając, że zapis własności był niepotrzebny - gdyby firma przechodziła na własność państwową lub prywatną, musiałby zostać zmieniony nr NEP, a to byłby w jakimś stopniu problem. Zapis "RB" jest na wypadek, gdybyśmy kiedyś połączyli system gospodarczy z innym państwem.


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Sheldon Anszlus Lovelace - 11.01.2018

Tak więc chyba możesz rozpocząć głosowanie, nie ma się już chyba czego doczepić.


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Antoni Kacper Burbon-Conti - 11.01.2018

Zaczynamy głosowanie.

ZA

@"Tadeusz Krasnodębski"


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Sheldon Anszlus Lovelace - 11.01.2018

ZA


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Bajtuś - 11.01.2018

za


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Tadeusz Krasnodębski - 11.01.2018

Za.


RE: Projekt rozporządzenia WKNF ws. Numeru Ewidencji Przedsiębiorstw - Antoni Kacper Burbon-Conti - 11.01.2018

Dziękuję. Projekt przeszedł jednogłośnie.