Wniosek o dokonanie czynności, 29.10.2016 r.
#1
Cytat:
[Obrazek: vdUQ0qe.png]

Wniosek o dokonanie czynności
Wolnograd, 29.10.2016 r.

Szanowny Panie Prezydencie!

Uprzejmie proszę o rejestrację partii politycznej o nazwie Wolność i Niepodległość.

Ustawowe wymagania uważam za spełnione: członkami będę ja wraz z Piotrem Novitiusem, natomiast Statut prezentuję poniżej.

Cytat:
[Obrazek: tlEGhcq.png]

STATUT PARTII WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Artykuł 1. [O Wolności i Niepodległości]
1. Wolność i Niepodległość jest partią polityczną działającą na terenie Republiki Bialeńskiej.
2. Wolność i Niepodległość działa na podstawie obowiązującego prawa, z wyszczególnieniem Ustawy o zrzeszeniach z dnia 12 marca 2016 r. ze zmianami.

Artykuł 2. [Członkostwo]
1. Członkiem partii może zostać każdy obywatel Republiki Bialeńskiej popierający program i założenia Wolności i Niepodległości.
2. Członkostwo nadawane jest bezterminowo.
3. Członkostwo traci się w przypadku zrzeczenia się go lub utraty obywatelstwa Republiki Bialeńskiej.
4. Członkostwo może zostać odebrane przez Zarząd Partii.

Artykuł 3. [Prawa i obowiązki Członków Partii]
1. Członek Partii ma prawo do wypowiadania się na zjazdach, współdecydowania o losach partii, udzielania się w Zarządzie Partii, kandydowania na stanowisko Przewodniczącego Partii, kandydowania z list partii do Parlamentu Republiki Bialeńskiej oraz kandydowania z poparciem partii na stanowisko Prezydenta Republiki Bialeńskiej.
2. Członek Partii ma obowiązek odnosić się z szacunkiem do przeciwników politycznych, dbać o dobre imię partii oraz przestrzegać wewnętrznego prawa partyjnego.

Artykuł 4. [Zarząd Partii]
1. Zarząd Partii tworzą wszyscy Członkowie Partii, których staż członkowski wynosi co najmniej 2 tygodnie lub są członkami-założycielami partii.
2. Zarząd Partii podejmuje decyzje zwykłą większością głosów i publikuje je w postaci uchwał. Uchwały wchodzą w życie z momentem ich ogłoszenia.
3. Zarząd Partii ma prawo ustalić dyscyplinę partyjną w głosowaniach.
4. Zarządowi Partii przysługuje wyłączne prawo dokonywania zmian w niniejszym statucie. Zmiany te dokonywane są poprzez uchwałę zmieniającą statut przegłosowaną bezwzględną większością głosów.

Artykuł 5. [Przewodniczący Partii]
1. Przewodniczący Partii reprezentuje Wolność i Niepodległość na zewnątrz oraz przewodniczy obradom i głosowaniom.
2. Przewodniczący Partii ma obowiązek podpisać w ciągu 7 dni uchwały podjęte przez Zarząd.
3. Funkcja Przewodniczącego Partii jest bezterminowa. Wyboru Przewodniczącego Partii dokonuje Zarząd spośród wszystkich jej członków.

Artykuł 6.
[Postanowienia końcowe]
1. Uznaje się Tadeusza Krasnodębskiego i Piotra Novitiusa za członków-założycieli partii.
2. Uznaje się Tadeusza Krasnodębskiego za I Przewodniczącego Partii.
3. Niniejszy statut wchodzi w życie z momentem jego ogłoszenia.

(-) Tadeusz Krasnodębski
(-) Piotr Novitius

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.

[align=center]Z wyrazami szacunku,
(-) Tadeusz Krasnodębski
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wniosek o dokonanie czynności, 29.10.2016 r. - przez Tadeusz Krasnodębski - 29.10.2016, 15:15:28



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości