Projekt nowelizacji ustawy o obywatelstwie
#1
Wysoka Izbo, w imieniu Pana Sławomira von Weissa składam na Wasze ręce projekt nowelizacji ustawy o obywatelstwie, a konkretnie jej artykułu ósmego:

Cytat:Artykuł 8.

1. Wniosek o nadanie obywatelstwa Republiki Bialeńskiej jest rozpatrywany po 5 dniach, jednak nie później niż 10 dni od chwili jego złożenia.
2. Prezydent może odrzucić wniosek o nadanie obywatelstwa, jeśli jest niekompletny.
3. W przypadku odrzucenia wniosku o nadanie obywatelstwa, osoba zainteresowana może złożyć taki ponownie po 5 dniach od chwili odrzucenia.


Uzasadnienie autora:

"Uważam, że tylko urząd Prezydenta powinien nadawać obywatelstwo bez konsultacji ze społeczeństwem, bo istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że członkowie danego społeczeństwa będą tak bardzo niezainteresowani nowymi obywatelami i w ogóle aktywnością na terytorium Bialenii, że takiego poparcia by nie udzielali w ogóle, a poprzez taką groźną procedurę Republika Bialeńska może tracić nowe jednostki chcące kreować swój byt na jej terytorium.

Ponadto, wprowadzenie do ustawy o obywatelstwie przepisu, który mówi, że Prezydent RB potrzebuje się skonsultować z minimum trzema obywatelami RB przed podjęciem decyzji o przyznaniu ustanawia prawnie Prezydenta, który jest niesamodzielny i potrzebuje mamusi, która wyciąga mu kożuch z mleka zanim dziecko pójdzie spać."

Ponadto serdecznie proszę Pana Marszałka o udzielenie głosu Panu von Weissowi oraz umożliwienie mu udziału w dyskusji.


Wiadomości w tym wątku
Projekt nowelizacji ustawy o obywatelstwie - przez AndrzejSwarzewski - 23.12.2016, 13:36:38



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości