Nowe ziemie
#3
Kiedyś, gdy przyjechałem do jednego z sowchozów kustanajskich, gdzie stał jeden jedyny gotowy domek, ludzie zaś mieszkali jeszcze w
namiotach i ziemiankach, dowiedziałem się że najlepszy pokój w tym domu oddano młodemu małżeństwu, któremu urodził się synek.
Wszyscy świętowali z tej okazji, a szczęśliwy ojciec powiedział mi:
-Mimo, że dopiero przyjechaliśmy tutaj możecie nas uważać za rodowitych mieszkańców nowych ziem.
-Nie - odparłem - Rodowitym mieszkańcem w całym waszym gospodarstwie jest na razie tylko jeden - ten chłopiec tu urodzony.
A wy musicie się jeszcze stać rdzennymi mieszkańcami tych ziem. Sądzę, że nie od razu to nastąpi i będzie niełatwe.

L. I. Breżniew, Nowe ziemie


[Obrazek: %D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0-2-300x219.jpg]


Po wielu dniach oczekiwania i przygotowań osadnicy ruszyli wreszcie na północ, ku nowym ziemiom. Całe one są puste, niezaludnione i tylko czekają na ich zaoranie. Na początek postanowiłem wybudować w różnych, oddalonych od siebie miejscach cztery pierwsze folwarki - Rabarbarum, Akwarium, Relanium i Delirium. Wszystkie one będą miały charakter rolniczy. Po wstępnym zagospodarowaniu terenu, wybudowaniu dróg dojazdowych i zorganizowaniu warsztatów mechanicznych oraz magazynów przystąpimy do orania pól i wybierzemy miejsca pod kolejne folwarki.

Na poniższej, roboczej mapie zaznaczyłem miejsca, w którym budowane są pierwsze cztery folwarki:

[Obrazek: 79_26_02_18_9_05_36.png]
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nowe ziemie - przez Ametyst Faradobus - 17.02.2018, 20:03:43



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości