Liczba postów: 3 308
Liczba wątków: 301
Dołączył: 11.09.2014
Ideałem jest skłonność do teorii spiskowych? Jeśli tak, radzę zmienić ideały.
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Liczba postów: 356
Liczba wątków: 33
Dołączył: 02.03.2016
Może i spiskowych, ale prawdziwych.
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Liczba postów: 2 798
Liczba wątków: 159
Dołączył: 06.02.2014
(08.10.2016, 20:10:49)AndrzejSwarzewski link napisał(a): https://www.youtube.com/watch?v=zTvKOevhmw0 I jeszcze, że Al Rajn to klony.
/-/ Markus Felix Spirkin von Wettin
Liczba postów: 5 459
Liczba wątków: 662
Dołączył: 03.01.2014
(07.10.2016, 16:01:37)Piotr Novitius link napisał(a): Zgłaszanie kandydatur w tych wyborach było celowo ustawione przez prohasselandzki układ WR-BPD... A w jaki sposób można "ustawić zgłaszanie kandydatur"?
Tak się "dziwnie" składa, że jako członek BPD czyli wg Ciebie "członek układu WR-BPD" w Parlamencie XXII Kadencji zgłosiłem projekt ordynacji wyborczej, który właśnie dopuścił do kandydowania w wyborach każdego obywatela tego kraju, bez względu czy należy do jakiejkolwiek partii czy nie należy. Co więcej ten rzekomy "układ WR-BPD" jednogłośnie zagłosował za przyjęciem takiej ordynacji wyborczej.
Co broniło komukolwiek zgłosić swoją kandydaturę?
Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.
Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
[member=266]Ronon Dex[/member] ja tak trochę dla zasady polemizuję z ob. Novitusem, żeby nie było tak, że nikt na jego antyhasselandzkie krzyki nie odpowiada. Ale dyskusja z nim nie ma szczególnego sensu. Wg. mnie on uznał, że jest pewna nisza w bialeńskiej polityce, a jest nią antyhasselandzkość. Ob. Fiodor Swirydiuk jej nie zagospodarował z rozmaitych powodów - to oddzielny temat. Postanowił więc ją przejąć ob. Novitus. I konsekwentnie w to brnie, głosząc swoje tezy jak duchowny jakiegoś nowoutworzonego związku wyznaniowego. Antyhasselandzkość jest wyznaniem ob. Novitusa; tego wyznanie nie porzuci, więc dyskusja na temat jego "prawd wiary" prowadzi donikąd. Albo się do pananovitusowego wyznania przyłączysz, albo pozostaniesz niewiernym.
Amen.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Piotrze, ale zauważ, że każdy ma jakieś poglądy i zawsze są one w większym lub mniejszym stopniu oparte na irracjonalnych przesłankach.  Obywatel Novitius obawia się wpływów hasselandzkich i daje temu wyraz w widoczny sposób (moim zdaniem jest to sposób kulturalny i nieprzekraczający granic dyskusji), ale przecież w Hasselandzie też widać obawy przed wpływami bialeńskimi i dlatego sprzeciwianie się federalizacji. To dwie strony tego samego medalu.
N.N
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Nie, to dwie strony zupełnie innych medali.
Ob. Novitus uważa (a w każdym razie tak to przedstawia), że Hasselandczycy chcą zdominować Bialenię po to, by ją zniszczyć. Ewentualnie w innych, niecnych celach. Tu żadne porozumienie nie jest możliwe. Tak czy inaczej, wszystko to jest teorią spiskową nie popartą dowodami, a przyjmowaną "na wiarę".
W Hasselandzie nikt nie uważa, że Bialeńczycy chcą zdominować Hasseland po to, by Hasselandowi zaszkodzić. Raczej jest dość naturalny spór kompetencyjny - każda ze stron chce więcej, ale możliwy jest kompromis. I tak, to nie jest żadna teoria, spiskowa lub nie, ale rzeczywistość.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Być może nie czytam uważnie, ale nigdzie nie przeczytałem, że ob. Novitius uważa, że Hasselandczycy chcą Bialenię zniszczyć. A fakt chęci zdominowania widać. Przedstawię Twoją wypowiedź: " Bialenia jest dla nas bardzo ważna i zwycięstwo wyborcze Eddarda Noqterna byłoby bardzo dobrą nowiną. Dlatego też nie ma czegoś takiego jak "Bialenia - plan A, Ojczyzna - plan B".
Wygrana Andrzeja Swarzewskiego, który publicznie opowiadał się za dobrą współpracą z Hasselandem, w praktyce może jednak spowodować obsadzenie niektórych urzędów bialeńskich przez przeciwników takiej współpracy i spowodować całkiem niepotrzebne kłopoty. Mnie osobiście powrót Andrzeja Swarzewskiego na urząd prezydenta Bialenii dość poważnie martwi."
Nie uważam, żeby potrzebna była tutaj jakaś teoria spiskowa. Hasselandczycy są grupą podkreślającą swoją odrębność, popierającą siebie nawzajem (vide: wszelkie wybory). I naturalne jest zarówno fakt, że chcecie mieć jak największe wpływy, jak i to, że Wasze dążenie budzi sprzeciw (a przynajmniej obawy) części społeczeństwa.
N.N
Liczba postów: 1 567
Liczba wątków: 167
Dołączył: 12.08.2015
Problem w tym, że niektórzy politycy żywią się pomysłami i pseudoteoriami o całkowitej dominacji Hasselandu w Bialenii i całkowitym podporządkowaniu wszystkich sfer życia publicznego i społecznego Republiki Królestwu. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, nawet tak kontrowersyjnego i skrajnie dziwnego, ale nie może przy tym jednocześnie tworzyć równoległego świata, kłamać, insynuować tak, żeby inni, również obserwatorzy zagraniczni, mogli to zrozumieć jako relację z tego, co się dzieje w kraju. Pan Prezydent musi przyznać, że jest częścią tej strony sporu politycznego, której zdecydowanie bliżej do stwierdzeń o hasselandzkim imperializmie, dlatego Pan Prezydent broni Piotra Novitiusa. Kolejne wybory pokazały, co społeczeństwo sądzi i pokazały, że opcja "antyhasselandzka" jest tak popularna i prawdziwa, jak dobre intencje Swirydiuka do Zayma.
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Całkowita dominacja Hasselandu w Bialenii jest oczywiście mitem. Gdyby było inaczej, to nie mógłbym wygrać wyborów prezydenckich, nie mógłbym realizować swojej polityki, a Fiodor i Piotr Novitius nie mogliby głosić swoich antyhasselandzkich poglądów.
Nie zgodzę się, że jest mi blisko do twierdzeń o hasselandzkim imperializmie. Gdybym był wrogiem Hasselandu, to nie chciałbym współpracy bialeńsko-hasselandzkiej, nie planowałbym wspólnej przyszłości. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do Hasselandu, jednakże najważniejsza jest dla mnie Bialenia i to dobro Bialenii jest dla mnie priorytetem. A Piotra Novitiusa bronię, ponieważ odczuwam taką potrzebę w związku z nieuczciwym demonizowaniem jego osoby. Nie doszukiwałbym się tutaj jakieś antyhasselandzkiej koalicji.
N.N
Liczba postów: 356
Liczba wątków: 33
Dołączył: 02.03.2016
Panie Hufflepuff, bardziej absurdalnej wypowiedzi nie widziałem. "Każdy ma prawo do własnego zdania, ale jednak nie może mieć takiego prawa, żeby inni nie poznali tego zdania".
Liczba postów: 1 567
Liczba wątków: 167
Dołączył: 12.08.2015
Zupełnie źle Pan zrozumiał moją wypowiedź. Zacytuję w całości, bo tylko w całości wypowiedzi mają sens:
Cytat:Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, nawet tak kontrowersyjnego i skrajnie dziwnego, ale nie może przy tym jednocześnie tworzyć równoległego świata, kłamać, insynuować tak, żeby inni, również obserwatorzy zagraniczni, mogli to zrozumieć jako relację z tego, co się dzieje w kraju.
Proszę to jeszcze raz przeczytać, przeanalizować i zrozumieć, a jeśli to się nie powiedzie, to Uniwersytet Bialeński stoi otworem i zachęca, by się edukować, kształcić i rozwijać.
Chciałbym dodać, że jeśli prezydentura Pana Prezydenta Swarzewskiego będzie się opierała na ideach antyhasselandzkich, to musi się liczyć ze zorganizowanym i silnym oporem osób, które w ścisłej współpracy z Królestwem widzą (nadal) niezwykłą szansę i warunek dalszego silnego przywództwa Republiki w polskim mikroświecie.
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Cytat:Chciałbym dodać, że jeśli prezydentura Pana Prezydenta Swarzewskiego będzie się opierała na ideach antyhasselandzkich, to musi się liczyć ze zorganizowanym i silnym oporem osób, które w ścisłej współpracy z Królestwem widzą (nadal) niezwykłą szansę i warunek dalszego silnego przywództwa Republiki w polskim mikroświecie.
Ale ja napisałem coś wręcz przeciwnego przecież... Polecam przeczytać jeszcze raz:
Cytat:Gdybym był wrogiem Hasselandu, to nie chciałbym współpracy bialeńsko-hasselandzkiej, nie planowałbym wspólnej przyszłości. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do Hasselandu
N.N
Liczba postów: 1 567
Liczba wątków: 167
Dołączył: 12.08.2015
Pańskie powyższe słowa przeczą usilnej obronie osób chcących całkowitego zerwania wszelkich relacji z Hasselandem i mówiących wprost o niszczeniu i dewastacji Bialenii przez przedstawicieli i aparat państwowy Królestwa - Piotra Novitiusa i niejednokrotnie także Fiodora Swirydiuka. Doskonale Pan Prezydent wie, o czym mówię.
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Ale moje powyższe słowa są zgodne z moimi poglądami, zaprezentowanymi m.in. w programie wyborczym. Wmawianie mi poglądów, których nie prezentuję to zwykła manipulacja.  Chyba, że wie Pan lepiej niż ja, co myślę i co chcę zrobić?
N.N
Liczba postów: 1 567
Liczba wątków: 167
Dołączył: 12.08.2015
Zdaję sobie po prostu sprawę z faktu istnienia pewnych specjalnych więzi między Panem a środowiskiem najgłośniej i najdobitniej krzyczącym o dominacji hasselandzkiej i o fatalnym wpływie Piotra Pawła de Zayma na sytuację w Bialenii (ba, nawet w całym polskim wirtualnym świecie!). Pan Prezydent nie może być postrzegany i oceniany od momentu rozpoczęcia pełnienia funkcji, ale od momentu rozpoczęcia swojej działalności w państwie. Niech mi Pan Prezydent przypomni, kto proponował wprowadzenie przepisów pozwalających przywrócić do życia zmarłe osoby, w których gronie znaleźli się nie bez powodu Pańska żona i przyjaciel?
Frederick Martin Hufflepuff
______________________________
polityk, dziennikarz, ojciec-założyciel Santanii i Burgii, Wicemarszałek Parlamentu RB, redaktor naczelny gazety "wBialenii", dyrektor Bialeńskiego Ośrodka Badania Opinii Publicznej, Delegat Główny Bialenii przy MUP, były Wiceprezydent Bialenii, były Lider i Wicelider partii Wspólnota Rozwoju, były Wiceminister i Minister Kultury i Sportu, były Marszałek Parlamentu XIX i XXIV Kadencji, były Wiceminister Edukacji Narodowej, były kandydat na stanowisko prezydenta Republiki Bialeńskiej
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Nic mi o żadnych specjalnych więziach nie wiadomo.
Jeśli ma Pan problemy z pamięcią, to proszę skonsultować się z lekarzem. A jeśli przywrócenie nielegalnie wyrzuconych obywateli łączy pan z antyhasselandyzmem, to sądzę, że nawet wiem, w czym powinien się ten lekarz specjalizować.
N.N
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
Dajcie znać, jak ta wymiana zdań dojdzie do egzorcyzmów, mających na celu wypędzenie z drugiego sił nieczystych. ,
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
|