Forum Republiki Bialeńskiej

Kultura i społeczeństwo => Plac Zielony => Powitania => : Michael Redwitz Fri, 18 Jul 2014, 19:41:57

: Dzień dobry!
: Michael Redwitz Fri, 18 Jul 2014, 19:41:57
Chciałbym przywitać się ze wszytkimi obywatelami Bialenii. Wędrując po czeluściach internetu trafiłem tutaj. Jestem na etapie lektury forum i poznawania otaczjącego mnie świata. Mam zamiar osiedlić się tu na stałe. Ze swojej strony dodam, że wśród moich rozlicznych zainteresowań są "pistoleciki i samolociki" czyli szeroko rozumiane militaria. Wracam więc do lektury.

Pozdrawiam.
: Re: Dzień dobry!
: Feliks Spirkin Fri, 18 Jul 2014, 19:46:40
Witam serdecznie i zapraszam do Jahołdajewszczyzny, gdzie pistoleciki i samolociki są na porządku dziennym, i terroryzują rdzenną ludność. :)

PS: Nawet nie pytam czym się Pan kierował wybierając taki nick. :mrgreen:
: Re: Dzień dobry!
: Michael Redwitz Fri, 18 Jul 2014, 19:52:29
Z "moim" niesławnym imiennikiem z innego wymiaru wspólne mamy tylko imię.  Różni nas wszystko od wyglądu począwszy na poglądach na świat skończywszy.  :)
: Re: Dzień dobry!
: Maciej Kamiński Fri, 18 Jul 2014, 19:52:42
Witamy w największej republice mikroświata, gdzie trawa jest zieleńsza, a spokój tak wielki, że Policja poluje na kropki.
: Re: Dzień dobry!
: Ronon Dex Fri, 18 Jul 2014, 20:01:07
Witam Towarzysza (Broni... wszelakiej) z reala - wreszcie trafił tutaj ktoś, dzięki komu tematyka armii ma szansę przestać być monologiem, a przerodzi się może w dyskusje.

PS. Feliks... nie ryzykuj bo Kolega Michał strzela na co dzień nie tylko "z komputera". A i tak ja mam więcej "pistolecików i samolocików" w Republice Bialeńskiej niż te Twoje bojówki, a do tego zawsze mogę wyprodukować następne... :wink: :twisted:
: Re: Dzień dobry!
: AndrzejSwarzewski Fri, 18 Jul 2014, 20:12:32
Witam serdecznie w Republice! :)
Zachęcam do wyboru regionu w którym Pan zamieszka (Pomorze i Starobialenia mają obecnie vacat na stanowisku naczelników!) oraz zintegrowania się ze społeczeństwem. :)
: Re: Dzień dobry!
: Konstanty Jerzy Michalski Fri, 18 Jul 2014, 20:21:48
Witam i pozdrawiam, serdecznie zapraszam do Pomorza, a jakże. No i w razie pytań, nie ma problemu. No i zapraszam do czytania Biuletynu ustaw, zwłaszcza kodeksu karnego i konstytucji. No i zapraszam do gospodarki, w razie pytań wszystko rozjaśnimy.
: Odp: Dzień dobry!
: Michael Redwitz Fri, 18 Jul 2014, 21:52:25
Hmm, pytanie natury technicznej: po pracach na forum nie mogę dodać awatara. (Działam z telefonu).

Pozdrawiam.


EDYTA: Działa!  :)
: Odp: Dzień dobry!
: Hewret Faradobus Fri, 18 Jul 2014, 22:20:08
Już powinno wszystko działać.
: Odp: Dzień dobry!
: Michael Redwitz Fri, 18 Jul 2014, 22:52:45
Czy to jest główne forum,  czy tylko zastępcze, na czas prac na tym drugim?

Czytam i nasuwają mi się kolejne pytania:

W przypadku konfliktu zbrojnego na jakiej zasadzie prowadzone są działania zbrojne i jaki wpływ na nie ma rodzaj używanego sprzętu?

Czy brana jest pod uwagę kwestia używanego przez pojedynczego żołnierza wyposażenia i uzbrojenia?

Przegladałem mikrowiki i nie mogę znaleźć aktualnej mamy świata.


Jak wygląda dyplomacja, jakie ma B. stosunki z innymi krajami i kto uznaje B?

C.d.n.

Pozdrawiam.  :)
: Odp: Dzień dobry!
: Konstanty Jerzy Michalski Sat, 19 Jul 2014, 14:42:54
1) Główne, ale jeszcze są przeprowadzane prace.

2) Działania zbrojne są prowadzone narracyjnie. Najczęściej polega to na opisywaniu walk i położenia poszczególnych brygad/dywizji. Wpływ jest duży. Na przykład w ZSKHiW (jedyny aktualny przykład walk) jedna strona ma T-55 z demobilu, a reszta najnowsze śmigłowce wprost z fabryki. Działając na logikę, ten pierwszy wie że przegrał, nie będzie działań na siłę.

3) Tak. No wie pan, jak działania są przeprowadzane np. w nocy, to gdy żołnierze nie mają noktowizora, a druga strona to zauważy, to natymiast robi jakiś kontratak/zasadzkę, a reszta widzi że nie mają dobrego osprzętu.

4) Bo dopiero nowa mapa będzie we wrześniu. Drogi panie Michale, tu ma pan aktualną mapę Nordaty na której się znajdujemy. http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?topic=1320.0

5) Stosunki mamy z Republiką Ludową Siedmiogrodu, Brodrią, Niderlandami. Co do państw nas uznających to te jak wyżej, a proces uznawania jest w toku w Sarmacji (w której mieliśmy dawno zatargi), Dreamlandzie, Rotrii, niedługo planuje się wyruszyć także do innych krajów.
: Odp: Dzień dobry!
: Michael Redwitz Sat, 19 Jul 2014, 14:47:30
Tak, mapę widziałem wcześniej - muszę się bardziej "wgryźć" w temat żeby to sobie poukładać. :)

Co do działań wojennych - czy jest jakoś ustalany potencjał militarny danego państwa, czy to po prostu zależy od wyobraźni decydenta w tej sprawie? Bo wiadomo, że każdy by chciał mieć jak najlepsze uzbrojenie i czy nie jest tak jak z Siedmiogrodem, że wyposażenie bierze się "z kapelusza"?
: Odp: Dzień dobry!
: Ronon Dex Sat, 19 Jul 2014, 14:59:47
O działania militarne to raczej trudno, bo gdyby chcieć je przeprowadzić wymagałoby to po obu stronach ludzi, którzy na podstawie dżentelmeńskiej umowy trzymali by się pewnych zasad i sensu. O to trudno by było skoro nie ma jakiegoś arbitra.

Stąd działania wojskowe ograniczają się do kwestii planistycznych, organizacyjnych, sprzętowych oraz działań pokojowych i ewentualnie współpracy międzynarodowej.

Co do tego jak buduje się armię to już rola samych uczestniczących w zabawie.  Tutaj założyliśmy, że zarówno armia, jak i państwo było na średnim poziomie. Początkowo dominował sprzęt odpowiadający realowemu poradzieckiemu i rosyjskiemu (z lekką domieszką starszego "zachodniego"), bo historia tworzenia się RB przechodziła przez państwo arabskopodobne. Z czasem sprzęt był wymieniany na nowszy, ale jeszcze nie wszystko.

Trochę z tego jest w dziale produkcji zbrojeniowej bo przedstawia też wirtualną historię jak to się rozwijało. Pewne elementy są w katalogu WL bo obejmuje on też sprzęt wycofany z linii, ale nie zlikwidowany. Stare struktury są też w Archiwum (przynajmniej ich zachowana część).
: Odp: Dzień dobry!
: Maciej Kamiński Sat, 19 Jul 2014, 15:04:25
Jak wygląda dyplomacja, jakie ma B. stosunki z innymi krajami i kto uznaje B?
Bialenię uznają: NUPIA, Tirimudzia, Siedmiogród, Brodria i Niderlandy (EDYCJA: I jeszcze ZSKHiW). Uznawał nas też Aryun, ale z tego państwa został tylko filmik pożegnalny.
Dla porównania lista państw uznawanych przez Bialenię: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php?topic=532.0

Co do działań wojennych - czy jest jakoś ustalany potencjał militarny danego państwa, czy to po prostu zależy od wyobraźni decydenta w tej sprawie?
W Bialenii ustaliliśmy to na logikę, ale generalnie w v-świecie zależy to raczej od wyobraźni decydenta.
: Odp: Dzień dobry!
: Ronon Dex Sat, 19 Jul 2014, 15:10:14
Co do działań wojennych - czy jest jakoś ustalany potencjał militarny danego państwa, czy to po prostu zależy od wyobraźni decydenta w tej sprawie?
W Bialenii ustaliliśmy to na logikę, ale generalnie w v-świecie zależy to raczej od wyobraźni decydenta.
No tak bo są v-państwa miłośników fantasy, gdzie maja np. "jaszczury bojowe"...