5 RAPORT RADY PAŃSTWA13 stycznia 2015 r.
Szanowni Obywatele!
Rada Państwa ma zaszczyt przedstawić Państwu jubileuszowy, piąty raport. Przez cały tydzień odbywał się Szczyt Promocji i Rozwoju, a także Konferencje Wolnogradzka, jedno z najważniejszych wydarzeń międzynarodowych ostatnich lat.
1) Aż 17 państw wysłało swoich przedstawicieli na Konferencję Wolnogradzką. Są to: Federacja Al Rajn, Królestwo Agurii, Królestwo Dreamlandu, Republika Bialeńska, Republika Palmowa, Trizondal, Królestwo Hasselandu, Zjednoczone Socjalistycznej Królestwo Hirshbergii i Weerlandu, Imperium Skarlandu, Mandragorat Wandystanu, Królestwo Scholandii, Zjednoczone Królestwo Samundy, Carstwo Brodryjskie, Związek Brodryjski, Księstwo Osterii, Wielkie Księstwo Solardii i Arcyksięstwo Santanii i Burgii.
Zachęcamy do zapoznania się z debatami i dotychczasowymi ustaleniami:
Szczyt Sojuszu: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/board,313.0.html
Konferencja: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/board,315.0.html
3) Przez Parlament nie przeszedł projekt zmiany Ordynacji,
Wciąż nie podjęto decyzji w sprawie projektu zmiany ustawy o tytułach szlacheckich i projektu zmiany Kodeksu Cywilno-Karnego.
Wiceprezydent Krzysztof Razorblade zgłosił:
- Projekt ustawy o państwach nieprzyjaznych
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/topic,2594.0.html
- Projekt zmiany ustawy o finansowaniu SZ
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/topic,2590.0.html
Zachęcamy obywateli do zapoznania się z ostatnimi projektami, debatami i głosowaniami Parlamentu RB.
3) 12 stycznia odbyło się Święto Sił Zbrojnych RB, na które przybyło ponad 10 osób z kraju i zagranicy.. Prezydent nadał folwarki lenne, a Marszałek Bialenii odznaczenia wojskowe. Niebawem zmiany pojawią się w wątku "Aktualny stan nadań lenny" i spisie odznaczeń.
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/topic,2625.0.html
4) W dalszym ciągu trwa wielka restrukturyzacja Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, która wprowadza w Wojskach Lądowych najnowocześniejsze etaty oraz "modułowe" struktury organizacyjne.
Prowadzone prace widoczne są w dziale Wojsk Lądowych: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/board,40.0.html
5) Prezydent Republiki Bialeńskiej powołał na urząd Prezesa Bialeńskiej Izby Wymiany lorda Macieja Kamińskiego.
http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/topic,2608.0.html
6) Tymczasowe obywatelstwo bialeńskie uzyskali Aleksander Grzegowski i Tomasz Anter, a utracił je Fryderyk Heim, z powodu przedłużającej się od 30 dni nieobecności.
Zachęcam do zapoznania się z aktualnymi rozporządzeniami Prezydenta: http://spolecznosc.bialenia.net.pl/index.php/board,226.0.html
Dziękujemy za uwagę i do zobaczenia za tydzień! :)
(-) Andrzej Swarzewski z zespołem.