Forum Republiki Bialeńskiej

Władze Republiki Bialeńskiej => Sąd Ludowy Republiki Bialeńskiej => Kancelaria Sądu Ludowego => : Iwan Pietrow Mon, 08 Aug 2016, 21:56:59

: Wniosek o wykładnię prawa - 08.08.2016 r.
: Iwan Pietrow Mon, 08 Aug 2016, 21:56:59
(http://i.imgur.com/vdUQ0qe.png)


WNIOSEK O WYKŁADNIĘ PRAWA

Iżniewsk, 08.08.2016 r.


Dane wnioskodawcy: Iwan Pietrow-Dostojewski

Przedmiot wniosku: Układ stowarzyszeniowy

Treść wniosku: Zgodnie z układem stowarzyszeniowym, Republika Bialeńska "roztacza opiekę nad suwerennością i dobrobytem Królestwa Hasselandu i Carstwa Brodryjskiego" (art.3 lit.b). Czy można zatem, w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu tych państw, np. próba obalenia legalnej władzy, sądzić sprawców w Sądzie Ludowym, zgodnie z prawem Republiki Bialeńskiej? Czy wyrok w tej sytuacji będzie obowiązywać na terenie wszystkich trzech państw, a w szczególności na terenie Bialenii?

Podpisano,
(-) Iwan Pietrow-Dostojewski
: Odp: Wniosek o wykładnię prawa - 08.08.2016 r.
: Severino Castiglioni-Faradobus Mon, 08 Aug 2016, 22:21:26
(http://i.imgur.com/vdUQ0qe.png)

POSTANOWIENIE
Dnia 8 sierpnia 2016 roku
Sąd Ludowy Republiki Bialeńskiej
w składzie: Severino Castiglioni-Faradobus

po rozpoznaniu w dniu 8 sierpnia br.
wniosku o dokonanie wykładni prawa:  Zgodnie z układem stowarzyszeniowym, Republika Bialeńska "roztacza opiekę nad suwerennością i dobrobytem Królestwa Hasselandu i Carstwa Brodryjskiego" (art.3 lit.b). Czy można zatem, w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu tych państw, np. próba obalenia legalnej władzy, sądzić sprawców w Sądzie Ludowym, zgodnie z prawem Republiki Bialeńskiej? Czy wyrok w tej sytuacji będzie obowiązywać na terenie wszystkich trzech państw, a w szczególności na terenie Bialenii?
złożonego przez: Iwana Pietrowa-Dostojewskiego
na podstawie: Układu stowarzyszeniowego

postanawia:

Art. 1.
Przyjąć wniosek do rozpoznania i skierować sprawę na wokandę, nadając jej sygnaturę W/7/2016

Art. 2.
Rozpoznać sprawę 12 sierpnia 2016 r. w godzinach popołudniowych.

Uzasadnienie

Sąd Ludowy z powodu ostatnich dni urlopu postanawia odroczyć wydanie wyroku do piątku. Jest to termin ostateczny, istnieje możliwość rozpoznania sprawy wcześniej.

/-/ Severino Castiglioni-Faradobus
Sędzia Ludowy