Forum Republiki Bialeńskiej

Kultura i społeczeństwo => Plac Zielony => Kampanie wyborcze => : Piotr Novitius Tue, 04 Oct 2016, 17:03:48

: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Tue, 04 Oct 2016, 17:03:48
Piotr Novitius - kandydat niezależny do Parlamentu XXIV kadencji

Drodzy Rodacy.
Postanowiłem kandydować na stanowisko parlamentarzysty w XXIV kadencji Parlamentu Republiki Bialeńskiej. Jest to szansa na wprowadzenie do Parlamentu osób niezwiązanych z układem WR-BPD ani żadną opcją polityczną, a po prostu chcących zmienić Bialenię na lepsze. Jako parlamentarzysta zamierzam współpracować z Prezydentem, mam również nadzieję, że tak postępować będą pozostali parlamentarzyści, nie doprowadzając do niepotrzebnych waśni na linii Prezydent-Parlament. Jestem stosunkowo nowym obywatelem Bialenii (od 21 lipca 2016), jednak jestem zorientowany w panujących w Bialenii prawach i sytuacji. Oto, co chciałbym zrealizować będąc w Parlamencie:

- staranie się o nowy układ stowarzyszeniowy, z zapisami o nadrzędnej roli Bialenii w układzie i zakazie sprawowania najważniejszych funkcji państwowych w Bialenii przez obywateli państw stowarzyszonych

- powiększenie składu Parlamentu, aby dopuścić większą ilość obywateli do legislacji, bądź też ewentualnie wprowadzenie parlamentu bezpośredniego na wzór dreamlandzki

- współpraca w tworzeniu nowego systemu gospodarczego

- aktywizacja lenn i innych terytoriów Bialenii poprzez zmotywowanie obywateli do zwiększenia aktywności w swoim lennie oraz wprowadzenie kadencyjnych gubernatorów terytoriów nie będących w zasięgu lenn

- zwiększenie roli referendum poprzez wymaganie mniejszej ilości podpisów oraz zniesienie progu frekwencji

- zniesienie "martwych" i niepotrzebnych ustaw

- kolonizacja wysp Ahara i Fjara
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Tadeusz Krasnodębski Tue, 04 Oct 2016, 21:37:45
Piotrze, osobiście bardzo podoba mi się Twój program i chętnie zobaczyłbym Cię w Parlamencie. Mam jednak wątpliwości co do tej kwestii:

zwiększenie roli referendum poprzez wymaganie mniejszej ilości podpisów oraz zniesienie progu frekwencji

czy jesteś pewien, że usunięcie progu i zmniejszenie liczby podpisów to dobry pomysł? Bez progu frekwencji nawet decyzje podjęte przez raptem kilka osób byłyby wiążące. Co prawda nie wyobrażam sobie teraz takiej sytuacji w Bialenii, ale kto wie, co będzie za rok, dwa?
3 podpisy pod wnioskiem (przypadkowa liczba mniejsza od pięciu) to strasznie mało. Referendum stałoby się czymś wyjątkowo powszechnym, częstym aż do znudzenia, co na pewno wpłynie na jego autorytet i frekwencję.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Wed, 05 Oct 2016, 15:29:10
To, że referendum stałoby się czymś powszechnym, jest zjawiskiem pożądanym. Poniekąd jest to alternatywa dla wprowadzania systemu dreamlandzkiego (parlament dla wszystkich). Natomiast zniesienie progu frekwencji zachęci obywateli do brania w nich udziału, zapobieże również takim sytuacjom, że osoby będące za utrzymaniem status quo w danej sprawie nie biorą udziału w referendum po to, aby stało się ono nieważne ze względu na próg frekwencji. Wyobraźmy sobie taką sytuację: 40% obywateli jest za w referendum, 30% jest przeciw a 30% jest nieaktywnych i tak czy tak nie bierze udziału w referendum. Obywatele będący przeciw zbojkotują referendum, przez co jedynie 40% weźmie w nim udział, przez co stanie się nieważne, mimo, że obywatele będący za stanowią większość w stosunku do tych będących przeciw. Dlatego próg frekwencji w referendum jest niedemokratyczny.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Wed, 05 Oct 2016, 15:40:31
(http://i.imgur.com/aJAnYzt.jpg)
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Tadeusz Krasnodębski Wed, 05 Oct 2016, 16:24:04
Dzięki za odpowiedź ;)

Mógłbyś jeszcze napisać coś więcej o swoim stosunku do układu stowarzyszeniowego oraz Królestwa i Carstwa? Jeszcze niedawno popierałeś referendum, żeby Hasseland przestał być z nami stowarzyszony, a w swoim programie zawarłeś zapis:

staranie się o nowy układ stowarzyszeniowy, z zapisami o nadrzędnej roli Bialenii w układzie i zakazie sprawowania najważniejszych funkcji państwowych w Bialenii przez obywateli państw stowarzyszonych

czyli jednak jesteś za pozostawieniem układu, czy pozostawieniem tych państw samych?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Wed, 05 Oct 2016, 18:07:12
Układ jest do zaakceptowania, jeśli ograniczony zostanie wpływ państw stowarzyszonych (zwłaszcza Hasselandu) na Bialenię. Owszem - byłem za usunięciem Hasselandu z grona państw stowarzyszonych, gdyby takie referendum odbywało się dziś, również zająłbym takie stanowisko, bo Hasseland ma destrukcyjny wpływ na Bialenię.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Ronon Dex Wed, 05 Oct 2016, 19:17:05
- kolonizacja wysp Ahara i Fjara
Tutaj mam pytanie w jaki sposób?Na jakiej zasadzie i jaką metodą?

Co prawda NUPIA nieco wymarła, ale jednak to był nasz pierwszy sojusznik, w czasie gdy mieliśmy albo samych wrogów, albo takich którzy nas ignorowali jako "yoyonację". Nie widzę moralnego prawa by dla paru marnych pikseli próbować "wbijać nóż w plecy" przyjacielowi, nawet wtedy gdy w zasadzie jest to już mikronacja wymarła.

Jedyną metodą takiej kolonizacji, którą byłbym w stanie zaaprobować to dobrowolne przekazanie RB tych wysp przez Wodza NUPIA i kultywowanie tam tradycji NUPIA.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Thu, 06 Oct 2016, 18:28:51
- kolonizacja wysp Ahara i Fjara
Tutaj mam pytanie w jaki sposób?Na jakiej zasadzie i jaką metodą?

Co prawda NUPIA nieco wymarła, ale jednak to był nasz pierwszy sojusznik, w czasie gdy mieliśmy albo samych wrogów, albo takich którzy nas ignorowali jako "yoyonację". Nie widzę moralnego prawa by dla paru marnych pikseli próbować "wbijać nóż w plecy" przyjacielowi, nawet wtedy gdy w zasadzie jest to już mikronacja wymarła.

Jedyną metodą takiej kolonizacji, którą byłbym w stanie zaaprobować to dobrowolne przekazanie RB tych wysp przez Wodza NUPIA i kultywowanie tam tradycji NUPIA.

Nie wiem, jak można wbić nóż w plecy komuś, kto jest martwy. Odpowiedzmy sobie na pytanie - kiedy zaobserwowano ostatnią aktywność w NUPIA? Jest to mikronacja upadła, a wyspy Ahara i Fjara należy traktować po prostu jako ziemie niczyje, jakimi de facto są. Nie widzę również możliwości przekazania wysp przez NUPIA, skoro jakiekolwiek organy władzy przestały funkcjonować.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Maciej Kamiński Thu, 06 Oct 2016, 19:16:37
A guzik, Bialenia NUPIA uznaje i jedna osoba nic z tym nie zrobi. Poza tym, teza o zaprzestaniu funkcjonowania organów władzy jest bzdurna - głowa państwa cały czas się w nim regularnie loguje (ostatnio wczoraj).
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Kaspian Morsis Thu, 06 Oct 2016, 19:42:57
Po co anektować te tereny?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Fri, 07 Oct 2016, 16:01:37
Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali.

No cóż, niestety układ WR-BPD wygrał. Nie ma żadnej opozycyjnej partii w parlamencie, czeka nas więc dalsza degradacja państwa przez Hasseland. Jedyną nadzieją jest hamowanie imperialistycznych zapędów Hasselandu zaprowadzającego ukrytą okupację Bialenii przez prezydenta.

Na nieszczęście dla sił chcących zawładnąć Bialenią, nie rezygnuję z dalszej działalności w Bialenii. Będę aktywnie działał poza parlamentem, sprzeciwiając się jedynowładztwu i zamordyzmowi.

Zgłaszanie kandydatur w tych wyborach było celowo ustawione przez prohasselandzki układ WR-BPD - w sumie zgłosili oni 7 kandydatur i wzajemnie na wszystkich ze swojego układu głosowali, aby nie dopuścić do parlamentu opozycjonistów. Oprócz samej liczby zgłoszonych przez układ kandydatów, aby nie dopuścić do wzajemnej ich rywalizacji, dowodem na to jest liczba głosów oddanych na kandydatów układu - proszę zauważyć, że była ich równa ilość - w przypadku WR 7, w przypadku BPD 8. Przypadek? Nie sądzę.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Eddard Noqtern Fri, 07 Oct 2016, 16:04:14
Ale głosów było w sumie 12.  Coś nie pykło. ;D
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Pawel I Fri, 07 Oct 2016, 16:18:29
czeka nas więc dalsza degradacja państwa przez Hasseland.

Tradycyjny absurd Obywatela Novitusa.
Znaczy, Hasselandczycy są masochistami strasznymi, bo angażują się w Bialenię i pełnią w niej różne urzędy po to, by ją degradować - a więc i degradować siebie samych. Jak już się zdegradują ostatecznie, to oszaleją, bo co czeka ludzi ochoczo bawiących się w upadłą mikronację i na dodatek niszczących ją jeszcze bardziej?
A może ob. Novitus myśli tak naprawdę... Czyli: Hasselandczycy oszaleją, czeka ich psychiatryk, ale proszę, pojawi się Zbawca Bialenii, ob. Novitus, który - pozbywszy się Hasselandczyków - dojdzie do władzy i odbuduje Republikę?
No tak. To jest dopiero program polityczny...
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Maciej Kamiński Fri, 07 Oct 2016, 16:21:17
Oprócz samej liczby zgłoszonych przez układ kandydatów, aby nie dopuścić do wzajemnej ich rywalizacji, dowodem na to jest liczba głosów oddanych na kandydatów układu - proszę zauważyć, że była ich równa ilość - w przypadku WR 7, w przypadku BPD 8.
Lól. Akrypa i Konstanty mają chwilowo urlop od mikronacji, to ich zwyczajnie nie zgłaszałem.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Fri, 07 Oct 2016, 16:35:22
I całkiem przypadkowo suma kandydatów zgłoszonych przez WR i przez BPD wynosiła tyle, co liczba kandydatów w parlamencie? I całkiem przypadkowo wszyscy ci kandydaci otrzymali taką samą liczbę głosów?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Pawel I Fri, 07 Oct 2016, 16:41:07
Oczywiście: to była zmowa. Bo tu wszyscy się zmawiają, snują spiski i w ogóle potajemnie planują ogólne zniszczenie i demolację. Hmmmm. Takie widzenie spisków w każdym ciemnym kącie jest objawem... czego jest objawem? Ano właśnie...
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Eddard Noqtern Fri, 07 Oct 2016, 16:50:20
Ech, Piotrze nie dostałeś się do Parlamentu to od razu spiskowe myślenie się włącza? Może gdybyś właśnie przestał tak myśleć wstąpiłbyś do niego. A WR z BPD nie współpracuje i nie prowadzi tajnych rozmów...
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Maciej Kamiński Fri, 07 Oct 2016, 17:14:55
I całkiem przypadkowo suma kandydatów zgłoszonych przez WR i przez BPD wynosiła tyle, co liczba kandydatów w parlamencie? I całkiem przypadkowo wszyscy ci kandydaci otrzymali taką samą liczbę głosów?
A co ja poradzę na to, że Bajtuś postanowił najwyraźniej nie kandydować?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Bajtuś Fri, 07 Oct 2016, 17:40:09
Bo jest zmeczony polityką i urlop od niej dobrze mi zrobi ;)
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Fri, 07 Oct 2016, 17:46:03
Może gdybyś właśnie przestał tak myśleć wstąpiłbyś do niego.
Nie zamierzam jak co niektórzy sprzedawać się za stołki. Wolę nie wejść do parlamentu niż zdradzić ideały.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Eddard Noqtern Fri, 07 Oct 2016, 18:55:17
Ideałem jest skłonność do teorii spiskowych? Jeśli tak, radzę zmienić ideały.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Sat, 08 Oct 2016, 13:11:15
Może i spiskowych, ale prawdziwych.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Pawel I Sat, 08 Oct 2016, 16:25:29
Niewątpliwie.
http://www.crazynauka.pl/dlaczego-wierzymy-w-teorie-spiskowe/
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sat, 08 Oct 2016, 20:10:49
https://www.youtube.com/watch?v=zTvKOevhmw0
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Feliks Spirkin Sat, 08 Oct 2016, 22:53:52
https://www.youtube.com/watch?v=zTvKOevhmw0
I jeszcze, że Al Rajn to klony.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Ronon Dex Sun, 09 Oct 2016, 11:33:10
Zgłaszanie kandydatur w tych wyborach było celowo ustawione przez prohasselandzki układ WR-BPD...
A w jaki sposób można "ustawić zgłaszanie kandydatur"?

Tak się "dziwnie" składa, że jako członek BPD czyli wg Ciebie "członek układu WR-BPD" w Parlamencie XXII Kadencji zgłosiłem projekt ordynacji wyborczej, który właśnie dopuścił do kandydowania w wyborach każdego obywatela tego kraju, bez względu czy należy do jakiejkolwiek partii czy nie należy. Co więcej ten rzekomy "układ WR-BPD" jednogłośnie zagłosował za przyjęciem takiej ordynacji wyborczej.

Co broniło komukolwiek zgłosić swoją kandydaturę?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Pawel I Sun, 09 Oct 2016, 12:46:09
@Ronon Dex ja tak trochę dla zasady polemizuję z ob. Novitusem, żeby nie było tak, że nikt na jego antyhasselandzkie krzyki nie odpowiada. Ale dyskusja z nim nie ma szczególnego sensu. Wg. mnie on uznał, że jest pewna nisza w bialeńskiej polityce, a jest nią antyhasselandzkość. Ob. Fiodor Swirydiuk jej nie zagospodarował z rozmaitych powodów - to oddzielny temat. Postanowił więc ją przejąć ob. Novitus. I konsekwentnie w to brnie, głosząc swoje tezy jak duchowny jakiegoś nowoutworzonego związku wyznaniowego. Antyhasselandzkość jest wyznaniem ob. Novitusa; tego wyznanie nie porzuci, więc dyskusja na temat jego "prawd wiary" prowadzi donikąd. Albo się do pananovitusowego wyznania przyłączysz, albo pozostaniesz niewiernym.
Amen.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 13:05:50
Piotrze, ale zauważ, że każdy ma jakieś poglądy i zawsze są one w większym lub mniejszym stopniu oparte na irracjonalnych przesłankach. ;) Obywatel Novitius obawia się wpływów hasselandzkich i daje temu wyraz w widoczny sposób (moim zdaniem jest to sposób kulturalny i nieprzekraczający granic dyskusji), ale przecież w Hasselandzie też widać obawy przed wpływami bialeńskimi i dlatego sprzeciwianie się federalizacji. To dwie strony tego samego medalu.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Pawel I Sun, 09 Oct 2016, 13:19:39
Nie, to dwie strony zupełnie innych medali.
Ob. Novitus uważa (a w każdym razie tak to przedstawia), że Hasselandczycy chcą zdominować Bialenię po to, by ją zniszczyć. Ewentualnie w innych, niecnych celach. Tu żadne porozumienie nie jest możliwe. Tak czy inaczej, wszystko to jest teorią spiskową nie popartą dowodami, a przyjmowaną "na wiarę".
W Hasselandzie nikt nie uważa, że Bialeńczycy chcą zdominować Hasseland po to, by Hasselandowi zaszkodzić. Raczej jest dość naturalny spór kompetencyjny - każda ze stron chce więcej, ale możliwy jest kompromis. I tak, to nie jest żadna teoria, spiskowa lub nie, ale rzeczywistość.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 13:33:08
Być może nie czytam uważnie, ale nigdzie nie przeczytałem, że ob. Novitius uważa, że Hasselandczycy chcą Bialenię zniszczyć. A fakt chęci zdominowania widać. Przedstawię Twoją wypowiedź: "Bialenia jest dla nas bardzo ważna i zwycięstwo wyborcze Eddarda Noqterna byłoby bardzo dobrą nowiną. Dlatego też nie ma czegoś takiego jak "Bialenia - plan A, Ojczyzna - plan B".
Wygrana Andrzeja Swarzewskiego, który publicznie opowiadał się za dobrą współpracą z Hasselandem, w praktyce może jednak spowodować obsadzenie niektórych urzędów bialeńskich przez przeciwników takiej współpracy i spowodować całkiem niepotrzebne kłopoty. Mnie osobiście powrót Andrzeja Swarzewskiego na urząd prezydenta Bialenii dość poważnie martwi."
Nie uważam, żeby potrzebna była tutaj jakaś teoria spiskowa. Hasselandczycy są grupą podkreślającą swoją odrębność, popierającą siebie nawzajem (vide: wszelkie wybory). I naturalne jest zarówno fakt, że chcecie mieć jak największe wpływy, jak i to, że Wasze dążenie budzi sprzeciw (a przynajmniej obawy) części społeczeństwa. ;)
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Frederick Hufflepuff Sun, 09 Oct 2016, 13:40:29
Problem w tym, że niektórzy politycy żywią się pomysłami i pseudoteoriami o całkowitej dominacji Hasselandu w Bialenii i całkowitym podporządkowaniu wszystkich sfer życia publicznego i społecznego Republiki Królestwu. Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, nawet tak kontrowersyjnego i skrajnie dziwnego, ale nie może przy tym jednocześnie tworzyć równoległego świata, kłamać, insynuować tak, żeby inni, również obserwatorzy zagraniczni, mogli to zrozumieć jako relację z tego, co się dzieje w kraju. Pan Prezydent musi przyznać, że jest częścią tej strony sporu politycznego, której zdecydowanie bliżej do stwierdzeń o hasselandzkim imperializmie, dlatego Pan Prezydent broni Piotra Novitiusa. Kolejne wybory pokazały, co społeczeństwo sądzi i pokazały, że opcja "antyhasselandzka" jest tak popularna i prawdziwa, jak dobre intencje Swirydiuka do Zayma.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 13:48:31
Całkowita dominacja Hasselandu w Bialenii jest oczywiście mitem. Gdyby było inaczej, to nie mógłbym wygrać wyborów prezydenckich, nie mógłbym realizować swojej polityki, a Fiodor i Piotr Novitius nie mogliby głosić swoich antyhasselandzkich poglądów. ;)
Nie zgodzę się, że jest mi blisko do twierdzeń o hasselandzkim imperializmie. Gdybym był wrogiem Hasselandu, to nie chciałbym współpracy bialeńsko-hasselandzkiej, nie planowałbym wspólnej przyszłości. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do Hasselandu, jednakże najważniejsza jest dla mnie Bialenia i to dobro Bialenii jest dla mnie priorytetem. A Piotra Novitiusa bronię, ponieważ odczuwam taką potrzebę w związku z nieuczciwym demonizowaniem jego osoby. Nie doszukiwałbym się tutaj jakieś antyhasselandzkiej koalicji. ;)
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Piotr Novitius Sun, 09 Oct 2016, 13:49:13
Panie Hufflepuff, bardziej absurdalnej wypowiedzi nie widziałem. "Każdy ma prawo do własnego zdania, ale jednak nie może mieć takiego prawa, żeby inni nie poznali tego zdania".
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Frederick Hufflepuff Sun, 09 Oct 2016, 13:52:58
Zupełnie źle Pan zrozumiał moją wypowiedź. Zacytuję w całości, bo tylko w całości wypowiedzi mają sens:

Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, nawet tak kontrowersyjnego i skrajnie dziwnego, ale nie może przy tym jednocześnie tworzyć równoległego świata, kłamać, insynuować tak, żeby inni, również obserwatorzy zagraniczni, mogli to zrozumieć jako relację z tego, co się dzieje w kraju.

Proszę to jeszcze raz przeczytać, przeanalizować i zrozumieć, a jeśli to się nie powiedzie, to Uniwersytet Bialeński stoi otworem i zachęca, by się edukować, kształcić i rozwijać.

Chciałbym dodać, że jeśli prezydentura Pana Prezydenta Swarzewskiego będzie się opierała na ideach antyhasselandzkich, to musi się liczyć ze zorganizowanym i silnym oporem osób, które w ścisłej współpracy z Królestwem widzą (nadal) niezwykłą szansę i warunek dalszego silnego przywództwa Republiki w polskim mikroświecie.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 13:54:59
Chciałbym dodać, że jeśli prezydentura Pana Prezydenta Swarzewskiego będzie się opierała na ideach antyhasselandzkich, to musi się liczyć ze zorganizowanym i silnym oporem osób, które w ścisłej współpracy z Królestwem widzą (nadal) niezwykłą szansę i warunek dalszego silnego przywództwa Republiki w polskim mikroświecie.

Ale ja napisałem coś wręcz przeciwnego przecież... Polecam przeczytać jeszcze raz:
Gdybym był wrogiem Hasselandu, to nie chciałbym współpracy bialeńsko-hasselandzkiej, nie planowałbym wspólnej przyszłości. Jestem nastawiony bardzo pozytywnie do Hasselandu
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Frederick Hufflepuff Sun, 09 Oct 2016, 13:58:27
Pańskie powyższe słowa przeczą usilnej obronie osób chcących całkowitego zerwania wszelkich relacji z Hasselandem i mówiących wprost o niszczeniu i dewastacji Bialenii przez przedstawicieli i aparat państwowy Królestwa - Piotra Novitiusa i niejednokrotnie także Fiodora Swirydiuka. Doskonale Pan Prezydent wie, o czym mówię.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 14:02:24
Ale moje powyższe słowa są zgodne z moimi poglądami, zaprezentowanymi m.in. w programie wyborczym. Wmawianie mi poglądów, których nie prezentuję to zwykła manipulacja. ;) Chyba, że wie Pan lepiej niż ja, co myślę i co chcę zrobić?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Frederick Hufflepuff Sun, 09 Oct 2016, 14:05:51
Zdaję sobie po prostu sprawę z faktu istnienia pewnych specjalnych więzi między Panem a środowiskiem najgłośniej i najdobitniej krzyczącym o dominacji hasselandzkiej i o fatalnym wpływie Piotra Pawła de Zayma na sytuację w Bialenii (ba, nawet w całym polskim wirtualnym świecie!). Pan Prezydent nie może być postrzegany i oceniany od momentu rozpoczęcia pełnienia funkcji, ale od momentu rozpoczęcia swojej działalności w państwie. Niech mi Pan Prezydent przypomni, kto proponował wprowadzenie przepisów pozwalających przywrócić do życia zmarłe osoby, w których gronie znaleźli się nie bez powodu Pańska żona i przyjaciel?
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: AndrzejSwarzewski Sun, 09 Oct 2016, 14:13:38
Nic mi o żadnych specjalnych więziach nie wiadomo.
Jeśli ma Pan problemy z pamięcią, to proszę skonsultować się z lekarzem. A jeśli przywrócenie nielegalnie wyrzuconych obywateli łączy pan z antyhasselandyzmem, to sądzę, że nawet wiem, w czym powinien się ten lekarz specjalizować.
: Odp: Piotr Novitius - kandydat do Parlamentu
: Maciej Kamiński Sun, 09 Oct 2016, 14:27:00
Dajcie znać, jak ta wymiana zdań dojdzie do egzorcyzmów, mających na celu wypędzenie z drugiego sił nieczystych. ,;)