Cytat:Art. 3.
1. Członkiem Organizacji może być każda zbiorowość, która spełnia łącznie następujące warunki:
(1) uznaje się za organizację państwową;
(2) jest niepodległa, a w szczególności prowadzi niezależną politykę zagraniczną;
(3) posiada co najmniej jeden organ sprawujący chociażby pośrednio efektywną władzę co najmniej nad serwisem internetowym oraz forum lub listą dyskusyjną danej organizacji;
(4) posiada co najmniej pięciu aktywnych mieszkańców posiadających pełnię praw publicznych, uznających się za zamieszkujących obszar na którym działają rzeczone organy oraz za podporządkowanych tej władzy;
(5) istnieje co najmniej 180 dni jako suwerenne i niezależne państwo,
(6) uznaje język polski jako co najmniej jeden ze swoich języków urzędowych.
2. Członkiem Organizacji nie może być zbiorowość, która:
(1) swoją działalnością lub ideologią zmierza do zakłócenia prawidłowej działalności Organizacji;
(2) narusza zakaz stosowania przemocy, opisanej w Art. 2., lub groźby jej użycia we wzajemnych relacjach z którymkolwiek Członkiem Organizacji.
3. Każdy z Członków Organizacji, zarówno Członek Stowarzyszony jaki Zwykły, zobowiązany jest spełniać warunki wymienione w Art. 3 ust. 1., 2.
I odnosząc się do propozycji JE von Rutelhelda:
1. Zmiana kształtu art. 13
Cytat:Art. 13.
1. Organizacja przyjmuje Uchwały, Rezolucje i Konwencje.
2. Każdy Członek Organizacji ma prawo do złożenia Interpelacji do każdego pracownika Organizacji.
2. Przesunięcie artykułów o jeden do przodu, a w miejsce Art. 17. dopisanie:
Cytat:Art. 17.
1. Interpelacje są zapytaniami dotyczącymi działalności Organizacji, decyzji organów lub pracowników Organizacji, oraz dyskusji otwartych, lub zakończonych, mających miejsce w Organizacji. Mogą one dotyczyć także wszelkich spraw nie związanych z Organizacją, ale mogących mieć wpływ na działanie, a zwłaszcza bezstronność władz Organizacji.
2. Interpelacje składane są na forum Organizacji Polskich Mikronacji.
3. Sekretarz Generalny ma prawo odpowiedzieć sam na interpelację, lub wyznaczyć pracownika, bądź osobę trzecią do udzielenia odpowiedzi.
4. Sekretarz Generalny ma obowiązek odpowiedzieć na interpelację nie dłuższym niż tydzień od jej złożenia.
5. W przypadku, gdy Sekretarz Generalny nie może odpowiedzieć na interpelację z przyczyn niezależnych, obowiązek ten spada na jego Zastępcę, lub pełniącego obowiązki Zastępcy.