Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ziemie Arctiq
12.06.2011, 00:31
Post: #10
RE: Ziemie Arctiq
(11.06.2011 15:25)Kryspin von Lichtenstein napisał(a):  Myślę, że Organizacja Polskich Mikronacji nie jest właściwa aby ferować o tym jakie państwa w Mikroświecie są upadłe.

Zwracam uwagę, że Organizacja już to robiła, kilkukrotnie - że przypomnę chociażby sprawę usunięcia z Organizacji Tuolelenkki, bodajże również w przypadku Republiki Baridas. I bynajmniej nie chodziło tu o podejmowanie decyzji przez organizację jako taką - nie jest to kolejny z Pańskich pomysłów.

Chodzi o ustalenie zasad, zapisanych w konwencji, ratyfikowanej przez poszczególne państwa. Uznawanie upadłości nie należałoby do OPM, a wynikałoby z ratyfikowanej umowy międzynarodowej - byłoby to raczej "zezwolenie", ze strony każdego państwa. W ten sposób, w przypadku odrodzenia, odrodzone państwo nie mogłoby czynić wyrzutów za to, że zostało uznane za upadłe - z czym się spotkałem i co jest - w mojej opinii - żałośnie nieprofesjonalne.

Cytat:Osobiście jestem przeciwny aby dane terytoria rozpływały się wówczas w powietrzy albo też pochłonął je v-ocean.

Zwracam uwagę, że takie podejście do map mikroświatowych zanikło około 2007 roku.

Cytat:Nieuzasadnione (tutaj pytanie też kto byłby właściwy aby decydować) zawłaszczenie terytorium nawet nieaktywnego państwa uważałby za zamach na integralność terytorialną państwa które mimo swojej nieaktywności było przecież wcześniej suwerenne...

Owszem - ale suwerenność należy do państwa - i znika, kiedy znika państwo (akurat w przypadku mikronacji rzadko mamy przypadek narodu bez państwa). Kiedy państwo znika - znika również jego integralność terytorialna.

Cytat:Zatem należy utworzyć Komitet Organizacji odpowiedzialny za tworzenie mapy. Komitet powinien zająć się edycją zamieszczonej już mapy: http://morbhan.org/mapa.png

Na podstawie? Nie jest to, o ile mi wiadomo, mapa Organizacji. Sądzi Pan, że mamy prawo tak po prostu ją wziąć?

Ponadto, na ile mogę ocenić, co najmniej kilka państw (członkowskich) zapewne zgłosiłoby do niej uwagi - prawdopodobnie nawet wzajemnie sprzeczne. Zwracam uwagę również, że trudno byłoby doprowadzić do uznania mapy przez poszczególne państwa - tym bardziej, że poniekąd byłoby to (przynajmniej częściowym) uznaniem państwowości poszczególnych państw na niej umieszczonych.

Nawet, jeżeli np. zaznaczylibyśmy tylko członków OPM, to przypomnę, że Karta OPM zastrzega, że członkostwo nie oznacza uznania państwowości pozostałych członków. Oczywiście - byłoby to bardzo miłe, gdyby wszystkie państwa uznały tą (po odpowiednich poprawkach) wspólną mapę - ale biorąc pod uwagę dotychczasowe perypetie - szczerze w to wątpię. I żadna komisja nic tu raczej nie zmieni.

/-/ mjr dr Timoteos Stefanosigos
III Archont Demokracji Surmeńskiej,
Tesmoteta Dyplomacji
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Wiadomości w tym wątku
RE: Ziemie Arctiq - Piotr Koscinski - 11.06.2011, 00:08
RE: Ziemie Arctiq - TimoteosStefanosigos - 12.06.2011 00:31
RE: Ziemie Arctiq - Cheewazz Khadil - 12.06.2011, 17:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości