Scholandzki System Prawny Scholandzki System Prawny

Konstytucja Królestwa Scholandii
Traktaty
Dekrety Królewskie
Ustawy
Rozporządzenia
    Premiera
    Ministra Finansów
    Ministra Gospodarki i Pracy
    Ministra Kultury
    Ministra Informacji
    i Polityki Społecznej

    Ministra Promocji Scholandii
    Ministra Spraw Wewnętrznych
    i Administracji

    Ministra Spraw Zagranicznych
    Szefa Kancelarii Koronnej
Doktryna Polityki Zagranicznej

Wszystkie



Aktualne Archiwum Bramka
Rozporządzenie określające szczegóły programu pomocy dla absolwentów Liceum oraz form promocji, zachęcającej do zdobycia matury.

z dnia 12 października 2014r.
wydane przez Min. Spraw Wewnętrznych i Administracji Andy Sky

ID:586

Na podstawie art. 6 pkt.1 ust.2 Ustawy o działach administracji rządowej z dnia 26 kwietnia 2009r. dotyczącego programu pomocy dla absolwentów Liceum im. Książąt Szwabii zarządza się, co następuje:

§1 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołuje program pomocy dla absolwentów Liceum im. Książąt Szwabii w celu zachęcenia nowo przybyłych mieszkańców do zdania matury.

§2 Program dotyczy jednorazowej pomocy finansowej w formie dotacji dla każdego absolwenta Liceum, który zaliczył maturę.

§3 Środki pomocy finansowej wypłacane są z konta Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

§4 Fundusze na świadczenie pomocy w całości pochodzą z budżetu państwa i są ustalane wespół z Ministrem Finansów.

§5 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ustanawia wysokość jednorazowej dotacji na kwotę w wysokości 150 arminów.

§6 Rozpatrywaniem wniosków o udzielenie pomocy zajmuje się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

§7 O dotacje finansową może starać się jednorazowo każda osoba, która zdała maturę.

§8 Minister ma prawo w uzasadnionych wypadkach do odmowy przyjęcia wniosku. Powód takiej decyzji Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji uzasadnia wnioskodawcy.

§9 Wniosek o udzielenie jednorazowej dotacji obywatel bądź mieszkaniec kieruje do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za pośrednictwem odpowiedniego wątku na forum.

§10 Absolwent może ubiegać się o dotacje nie później niż w ciągu 60 dni od daty otrzymania potwierdzenia zdania matury. Przekroczenie tego terminu przez wnioskodawcę jednoznaczne jest z odrzuceniem wniosku.

§11 Dotacja zostaje wypłacona nie później niż 5 dni po rozpoczęciu kolejnego (od czasu złożenia wniosku) roku budżetowego.

§12 Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ustala formy promocji zachęcające do zdawania matury w postaci:
a) banerów informacyjnych,
b) informowania mieszkańców o korzyściach płynących ze zdania matury scholandzkiej.

§13 Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

§14 Traci moc Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Krystian S. Gmurek r. van Dovski określające szczegóły programu pomocy dla absolwentów Liceum oraz form promocji, zachęcającej do zdobycia matury z dnia 21 stycznia 2013 r.


Scholopolis, dnia 12 10 2014
(-) Andy Sky, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji
Scholandia 2002-2005 : PHP by Gaua