Stadiony w Slawonii

njiticka_arenaNjiticka Arena w Njiticy została wybudowana w latach 2015-2016, inauguracyjny mecz odbył się 27 maja 2016.

Stadion może pomieścić 38 600 widzów. Jest świetnie skomunikowany z resztą miasta, za pośrednictwem pętli autobusowej i tramwajowej, znajdującej się tuż obok obiektu.

Na Njitickiej Arenie swoje mecze rozgrywa NK Spartak Njitica i reprezentacja Slawonii.


stadion_ludowy_tepliceStadion Ludowy w Teplicach został otwarty w 1948 roku, a w latach 1991-1993 przeszedł gruntowną modernizację.

Obiekt może pomieścić 44 270 widzów. Jest wyposażony w podgrzewaną murawę.

Na stadionie swoje mecze rozgrywa NK Teplice.


ogrod_narodowyOgród Narodowy – stadion piłkarski w Maćkowniku Dużym, największy i jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Ochrydii.

Został oddany do użytku w 1954 roku, a następnie przechodził kolejne modernizacje w latach 1964, 1996, 2000, a w 2015 został kompletnie przebudowany.

Aktualna pojemność stadionu wynosi 16 437 widzów (w tym 300 miejsc dla VIP-ów), ponadto znajduje się tutaj 250 miejsc dla prasy. Oświetlenie zapewniają cztery maszty dające światło o mocy 1420 luksów.

Swoje mecze rozgrywa na nim drużyna FK Maćkownik.


troyanowitze

Stadion w Troyanowitzach, wybudowany w latach 1926-1927, został otwarty 21 lipca 1927 roku. Na swoje 50 lecie (1977) przeszedł gruntowną modernizację. W 1984 roku upadł klub piłkarski w Troyanowitzach, stadion zaczął powoli popadać w dewastację.

Stan ten trwał do 1989 roku, kiedy to stadion przejął pobliski Uniwersytet i zagospodarował go jako swoje zaplecze sportowe, a w 1993 roku dokonał drobnych prac remontowych. Po zbudowaniu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w 2015 roku stadion został oddany pod zarząd władz miasta. W życie zaczęły wchodzić plany reaktywacji piłki klubowej w Troyanowitzach, w 2016 roku stadion został ponownie gruntownie zmodernizowany.

Stadion może pomieścić 34 596 widzów. Jest siedzibą klubu NK Rudar Troyanowitze, który gra w Trizondalskiej Lidze Piłkarskiej.