Stajemy dziś tutaj, przed fabryką Flupowsiąk w Precelkhandzie, by rozpocząć wyprawę naukowo-badawczą na północ.
Naszym celem jest dokładniejsze zbadanie terytorium Wysokogórskiej Republiki Elfidy i okolic, a więc Scholandii, Lolardii i Baridasu, a może nawet Brugii.
Wyprawa, przy współpracy Katedry Logistyki Politechniki Precelkhandzkiej im. Engina Bartkowiaka, ustaliła, że najbardziej rozsądnym środkiem transportu pozwalającym na wygodną obserwacje będzie sterowiec.
Sterowce, dzieło Scholandczyka Ferdzia Ceppelina (nasi pracowali nad samolotami) to przykład zaprzepaszczonej szansy. Po tym jak największy liniowy sterowiec spalił się nad Morburgiem, nie zastąpiono niebezpiecznego wodoru innym gazem, tylko wywalono projekt w cholerę.
Sterowce mają wiele zalet - łatwość sterowania, niskie zużycie paliwa, łatwość podróży w niskim tempie, łatwość lądowania w terenie górzystym i nieprzygotowanym.
Naszą 100m. maszynę przygotowała Fabryka Sterowców im. Gondola Sterowa w Precelkhandzie, która wyposażyła go w ubarwienie maskujące, urządzenie do wytwarzania zasłony dymnej, urządzenia pomiarowe i wzmocnioną powłokę.
Naszej maszynie nadajemy imię Iwana Marii Hermana Stefanii Bundesrepubliki marszałka Hardostopczyka - wybitnego dowódcy powstania elfidzkiego, zwolennika przyjaźni gnomio-wandejskiej i gnomio-baridajskiej, zasłużonego popularyzatora wiedzy o Gnomii.
Do wypraw lokalnych będziemy używać rowerów z Rometu Winnica. Pozwoli nam to na elastyczność i dostęp do najbardziej zapadłych dziur.
Na samym poczÄ…tku skierujemy siÄ™ przez ziemie lolardyjskie w kierunku Gnomii.
Niniejszym prezentujemy mapę turystyczną scholandii z elfidzkimi nazwami, zrekonstruowaną na podstawie archiwów LUW. Jest to niestety najbardziej dokładne przedstawienie terenu, jakim dysponujemy.
Znajomość nazw lokalnych z pewnością ułatwi nam komunikację z ruchem oporu przeciwko monarchofaszystom.
Ze względu na negatywne nastawienie władz Scholandzkich zamierzamy przeszmuglować się przez górzyste tereny na zachód od Ślinianek.
A więc - zwolnić cumy! Wypierdalać!
Tantiemy autora 1 en.
Komentarze:
[+]
0
[-] 2 lutego 2010, 23:30:45 Alojzy Pupka Jejku, jejku! Jaka ekscytująca musi być taka wyprawa!
[+]
0
[-] 2 lutego 2010, 23:38:47 Palpatyn Zgonarcha Lepki Świetnie! Uwielbiam podróże sterowcem. A ubarwienie maskujące, powinno nam zapewnić spokojny przelot!
PS. A właściwie to ubarwienie maskujące to jakie jest?;] Wyobrażam sobie, że chmurzaste. Będziemy płynąć po niebie niczym chmurka! Ach;)
[+]
0
[-] 2 lutego 2010, 23:55:13 Alojzy Pupka Uprzejmie donosze, ze marszalek Hardostopczyk jest z nas dumny i przesyla bukiet polnego rabarbaru w podziece!
[+]
0
[-] 3 lutego 2010, 11:36:49 Grigorij Zacna to wyprawa. Można się do niej jeszcze dołączyć? W końcu jestem ordynatorem oddziału Rekonwalescencji Porewolucyjnej.
Po za tym chciałbym schwytać kilku monarchofaszystów w celu badania ich organizmów.
[+]
0
[-] 3 lutego 2010, 18:09:59 Palpatyn Zgonarcha Lepki Obawiam się, że nie będzie to już możliwe! Nasz sterowiec szyty na miarę chyba już by towarzysza nie pomieścił... Ale obiecujemy przywieźć jakichś monarchofaszystów (żywych i/lub martwych)
[+]
0
[-] 3 lutego 2010, 21:45:14 Grigorij Poprosze pół tony żywych, tonę martwych i tak z trzy tony dzieci.
[+]
0
[-] 3 lutego 2010, 23:01:01 Alojzy Pupka Z dziećmi może być problem proszę towarzysza, bo do dzieci klei się napalm...
[+]
0
[-] 4 lutego 2010, 10:47:36 Grigorij Ale spróbujcie pare sztuk przeszmuglować dla mnie!