Prezerwatyw Tradycja Radziecki pisze:
Czołem,
Informuję, że wykonałem serię prac edytorskich na stronie Pism Świeckich, w związku z narastającą liczbą pism i dużym zainteresowaniem. Część jest autorytatywna, a jak komuś się nie podoba, to trudno, nich psuje to co ja zrobiłem.
Wedle życzenia!
Quote:
1) Dwie księgi (Ułanbatorki Khandowe oraz Kkł) zostały włączone w skład IzbWyt, jako pisma pomniejsze i nierozwojowe. Zachowano (bez żadnego konkretnego powodu poza "bo tak") Księgę Powtórzonych Ułanbatorków jako dzieło osobne.
Skorygowano anihilację tytułu (Ułanbatorki to wandne słowo), poprawiono rodziałowanie (Kkł to zupełnie inny okres niż ułanbatorki, trzymajmy się bardziej niż mniej podziałowi [IzbWytrz 8,21]).
Quote:
2) Mycie Pleców zostało przeniesione do niekanonicznych. Bo jest to poezja, specjalnych walorów ewangelickich nie ma, objawienia specjalnego też w tym nie widać.
Mycie Pleców, jako szczytowe osiągnięcie poetów protonalnych, archiwandezjalnych i wszechwandejskich przeniesiono do ksiąg mniejszych.
Quote:
3) Dokonałem pogrupowania pism (jest to głównie wykonane jako zabieg w celu zmniejszenia wysokości menu w Pismach). Wydaje mi się, że jest dobrze, acz zastanawiałem się nad odejściem od podziału "odautorskiego" na bardziej opisowy (np. listy w jednym dziale, reszta jeszcze inaczej), ale nie jestem zdecydowany.
Nowy podział w cipkę!
Quote:
Generalnie - jak ktoś ma wąty, niech przenosi, zmienia nazwy grup itd. Analogicznie podzieliłem pisma niekanonieczne: na apokryfy/heterezje oraz poezje + dodatkowa kategoria dla Zamiatajły, którego nie lubię, ale przecież nie skreślę całkowicie.
Osobna kategoria dla Zamiatajły? Ja wiem, że przesadnie nie lubicie, ale bez jajec. Przeniesione do apokryfów, z uzasadnieniem.
Quote:
4) W dalszych planach mam jeszcze uporządkowanie dokumentów kościelnych (bulli, wandocyklik i tak dalej), bo to one najwięcej zamieszania w tym meniu robią. Możliwe, że w ogóle przeniesie się je na stronę ŚKW, tam gdzie być powinny. Ale to do zobaczenia.
Nie przenosić na stronę ŚKW, naprawdę!
Bracia almerscy utworzyli zajebistą bibliotekę, a strony ŚKW NIGDY nie ruszyły. Jako trzecia, najmniej ważna kategoria pism pisma urzędowe są w dobrym miejscu, Podział jest intuicyjny, może zechciecie uskrótowić nazwy i ujednolicić do menu pism właściwych?