Forum  Strona Główna



 

Rzeczpospolita Wielu Narodów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nowy Galindion / Dom Kultury "Morinos" / I Piętro / Dom Rzeczpospolitej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcel Hans
Mieszkaniec



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 432
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 6:34, 10 Lis 2009    Temat postu: Rzeczpospolita Wielu Narodów Odpowiedz z cytatem


Cytat:
Alternatywną nazwą państwa jest Rzeczpospolita Trizondalu i Sclavinii.


To ostatnie zdanie artykułu pierwszego traktatu o zawiązaniu państwowości Rzeczpospolitej Sclavinii i Trizondalu. Chociaż jest to zdanie ostatnie to chyba w 100% pokazuje sytuacje Rzeczpospolitej pod względem tolerancji i wielokulturowości. Wy w Surmenii macie trochę inną historię i raczej nie mieliście takich problemów ani spraw do rozwiązania, ale poczytajcie. A mamy w Rzeczpospolitej cztery Narody: Trizondalczyków, Sclavińczyków, Pięciopolan i Unitarystów. Można chyba nazwać Rzeczpospolitą "drugą Mikrosławią".

Ale skąd tyle Narodów w jednym państwie? To jest bardzo skomplikowana i zawiła historia. Postaram się jak najprościej się da opowiedzieć. Rzeczpospolita powstała ze zjednoczenia Sclavińczyków i Trizondalczyków. Jednak początkowo planowano stworzyć trójstronną federację razem z Pięciopolanami, jednak to nie wyszło. A więc powstała RSiT, która miała dwie stolice (Trizondalską i Sclavińską) oraz dwie nazwy: Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu/Rzeczpospolita Trizondalu i Sclavinii. Szybko po połączeniu Pięciopolanie w dużej większości postanowili się do nas przeprowadzić i ogłosić upadłość swojego państwa. Tak więc w Rzeczpospolitej istniały 3 Narody. Natomiast Unitaryści to nowy Naród powstały z osób, które czują przywiązanie jedynie do Rzeczpospolitej, nie zaś do jakiegoś z Narodów.

A dlaczego używamy rzeczownika "Naród" z wielkiej litery. Ano jest to oznaka pełnego zrozumienia dla wszystkich Narodów Rzeczpospolitej i tolerancji. Obecnie bowiem Rzeczpospolita pod tym względem to jedno z najbardziej tolerancyjnych państw w v-świecie. Każdy Naród może mieć własną instytucję i ma: Trizondalczycy - Trizondalski Dom Kultury i Tradycji, Sclavińczycy - Centrum Kultury Sclavińskiej, a Pięciopolanie - Związek Pięciopolski. W Rzeczpospolitej więc wystarczy posiadać nasze obywatelstwo, a nasza przeszłość i pochodzenie stanie się nieistotne, liczyć się będzie dziś i jutro, a nie wczoraj.

Gdyby ktoś chciał poczytać o historii Wielonarodowej Rzeczpospolitej to zapraszam do lektury artykułu w Gazecie Górniczej: [link widoczny dla zalogowanych]
_________________
(-) Marcel v-hr. Hans
I Prezydent Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu Moja generacja
Juan Samir
Obywatel



Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 2242
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Vetograd (Nowal)

PostWysłany: Wto 15:04, 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż całkowite zakopanie swojej przeszłości i tożsamości narodowej nie jest dobrym znakiem. owszem, tolerancja - tak. Niemniej jednak, dobrze, że pielęgnuje się to co stare. Kulturę i historię. Bo to działa na całe państwo.

Pamiętając o dorobku poszczególnych regionów, łatwiej jest tworzyć wspólnotę. W końcu ludzie powinni skupiać się chociażby na odświeżaniu i pielęgnowaniu tego co jest.

Tworząc przyszłość, trzeba pamiętać o przeszłości.
_________________
Juan Samirović el-Guevara de Vetonija

Płomienne zorze budzą mnie ze snu
Giełdowy ranek, informacji szum
Z radiem na uszach i wartości swej
W pełni świadomy, świadomy, że hej!

http://www.youtube.com/watch?v=LQ6rZWJyB08


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu Moja generacja
Reklama






Wysłany: Nie 14:04, 03 Lip 2022    Temat postu: REKLAMA

Powrót do góry
Odwiedź stronę autora
Marcel Hans
Mieszkaniec



Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 432
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 21:15, 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas ta pamięć i tradycja jest bardzo mocna rozwinięta i zakorzeniona. Jednak muszę obiektywnie zauważyć, że zmierzamy do modelu jednego narodu.
_________________
(-) Marcel v-hr. Hans
I Prezydent Rzeczpospolitej Trizondalu i Sclavinii


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer Gadu-Gadu Moja generacja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Nowy Galindion / Dom Kultury "Morinos" / I Piętro / Dom Rzeczpospolitej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
deoxGreen v1.2 // Theme created by Sopel stylerbb.net & programosy.pl

Regulamin