Liczba postów: 4 282
Liczba wątków: 534
Dołączył: 11.08.2016
04.12.2016, 23:48:58
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.12.2016, 12:36:47 przez Hewret von Thorn.
Powód edycji: Prefiks
)
Cytat:
UCHWAŁA WS. UZNANIA REPUBLIKI SQAVII
XX grudnia 2016 r.
Artykuł 1.
Uznaje się się państwowość Republiki Sqavii.
Artykuł 2.
Uchwała wchodzi w życie w ciągu 24 godzin od momentu jej ogłoszenia.
Szanowny Marszałku,
Drodzy Posłowie!
Republika Sqavii ( http://sqavia.cba.pl/ ) to mikronacja, z którą niedawno udało nam się skontaktować. Stawiała swe kroki na Facebooku, ale zauważając, że nie jest to dobry pomysł, przeniosła się na forum.
O ile dobrze sprawdziłem (a chyba dobrze), Sqavia spełnia nasze wymogi co do uznania jej za mikronację. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby ją uznać. Poza tym, ta uchwała Parlamentu pozwoli na późniejsze nawiązanie stosunków dyplomatycznych. A po co robić sobie wrogów, skoro można mieć przyjaciół - stąd moja propozycja uznania państwowości tej młodej republiki.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
Z tymże proponowana uchwała nie ma podstawy prawnej.
Listę państw uznawanych prowadzisz minister ds. zagranicznych lub prezydent. Natomiast traktat uznaniowy można podpisać niezależnie od ustawy o kryteriach uznawania innych mikronacji.
Liczba postów: 4 282
Liczba wątków: 534
Dołączył: 11.08.2016
(04.12.2016, 23:51:19)Hewret Faradobus napisał(a): Listę państw uznawanych prowadzisz minister ds. zagranicznych lub prezydent. Natomiast traktat uznaniowy można podpisać niezależnie od ustawy o kryteriach uznawania innych mikronacji.
Na tę listę można też wpisać mikronację po przegłosowaniu uchwały uznającej przez Parlament. Chyba że się mylę? Ale wydawało mi się, że tak to było z innymi państwami.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
Kiedyś coś takiego było, bo nie było przepisów w tej sprawie: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/thread-2268.html
Liczba postów: 4 282
Liczba wątków: 534
Dołączył: 11.08.2016
Wiem, czytałem tę ustawę.
Cóż, w takim razie wybaczcie zamieszanie, projekt wycofuję. Źle zrozumiałem tę kwestię.
A swoją drogą, w takim razie istnienie tej ustawy nie ma sensu, bo międzynarodowe umowy stoją w hierarchii wyżej od niej, więc można nawiązać stosunki nawet wbrew tym przepisom.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
Stąd można poświęcić rozdział o uznawaniu mikronacji w konstytucji.
Liczba postów: 4 282
Liczba wątków: 534
Dołączył: 11.08.2016
Albo wrócić do sposobu: uznanie poprzez uchwałę. A w Konstytucji jedynie przepis, że umowy międzynarodowe podpisywać można wyłącznie z uznanymi przez Parlament mikronacjami.
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Liczba postów: 3 774
Liczba wątków: 493
Dołączył: 01.05.2015
Nie widzę sensu uznawania tego kraju ani nawiązywania z nim stosunków dyplomatycznych. Cóż to nam da ?
/-/ Książę Thomas von Lisendorff
Kniaź Lisendorff
Wiceadmirał MW SZ RB,
właściciel 87 folwarków
Selekcjoner reprezentacji Republiki Bialeńskiej
Liczba postów: 4 282
Liczba wątków: 534
Dołączył: 11.08.2016
A w czym nam zaszkodzi?
(-) dr net. Tadeusz Krasnodębski
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
(05.12.2016, 00:11:19)Tomasz Cyryl Dostojewski napisał(a): Nie widzę sensu uznawania tego kraju ani nawiązywania z nim stosunków dyplomatycznych. Cóż to nam da ?
A co Nam dało podpisanie traktatu z jakimkolwiek państwem? 
To swego rodzaju tradycja, która pokazuje, że dwa państwa szanują się nawzajem.
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Ja jak najbardziej popieram uznanie Sqavii, ale do tego nie jest potrzebna uchwała. Wystarczy, że Maciej uaktualni listę państw uznawanych.
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
Oczywiście, że stosunki można nawiązać wbrew przepisom - od zawsze można było, stąd też nie wycofuje się uznania, jeżeli jest traktat, choćby państwo leżało i nie dychało.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Liczba postów: 2 676
Liczba wątków: 248
Dołączył: 12.11.2015
To jest dość dziwne państwo. Nie mamy pewności czy nie padnie za kilka tygodni. Lepiej zaczekać aż ugruntuje państwowość.
Linus
Arcybiskup Wolnogradu
Patriarcha Kościoła Ekumenicznego
Sylwetka
Liczba postów: 10 222
Liczba wątków: 986
Dołączył: 15.11.2013
Ja nie jestem przeciwny nawiązaniu stosunków ze Sqavią, ponieważ od zawsze dajemy szansę nowym tworom. Jestem tylko przeciwny takiej formie uznania.
|