Liczba postów: 2 657
Liczba wątków: 290
Dołączył: 25.09.2014
Na Wyspach Przyjaźni odbędzie się dziś kolejna rządowa impreza - wielkie otwarcie szczytu BiaBroHasu - organizacji, która ma zjednoczyć narody trzech państw i odnowić oblicze Polinu, tego Polinu. Delegaci spotkają się w Dzielnicy Państwowej, gdzie przez kolejne dni rozmawiać będą o zacieśnieniu współpracy. Na początek planowane są liczne bankiety na cześć uczestników szczytu. W ich trakcie odbędą się występy artystyczne. Już na początku okazało się jednak, że niektórzy z delegatów przybyli na Wyspy z wyprzedzeniem. Ministerstwo Kultury i Fabularyzacji, odpowiedzialne za uatrakcyjnianie ich pobytu, stanęło na wysokości zadania. Zgodnie z poleceniem Ministra Faradobusa urządzono dla nich maratony cenionych programów telewizyjnych m.in. Ukrytej Prawdy, Szkoły, Dam i wieśniaczek, Dżentelmenów i wieśniaków, a także ulubionego szoł samego Ametysta - Pierwszy raz zagranicą.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Szanowni Państwo,
Z dużym zainteresowaniem przybywam na szczyt. Myślę, że warto powrócić do rozmów w sprawie przyszłości naszej współpracy. Warto - i trzeba. Stowarzyszenie przyniosło nam duży sukces, jego zakończenie trzeba dziś ocenić negatywnie. Czy jesteśmy w stanie funkcjonować razem, a jeśli tak, to na jakich zasadach? To pytanie, na które niełatwo odpowiedzieć, ale można o tym rozmawiać.
Na razie zacieśnijmy współpracę, zwrócmy się ku sobie, bo po likwidacji stowarzyszenia oddaliliśmy się od siebie.
I rozmawiajmy.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
(29.12.2017, 21:05:39)Piotr Pawel I napisał(a): na jakich zasadach
Nawet na takich samych jak dotychczas, ale z uregulowaniem wspólnej struktury informatycznej.
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Zastanówmy się, czemu wszystko się rozpadło - i jak temu przeciwdziałać. Nie ma sensu dokładne odtwarzanie czegoś, co okazało się wadliwe.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
Takie szybkie pytanie - każdy może zabierać głos, czy tylko delegaci?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Liczba postów: 2 117
Liczba wątków: 296
Dołączył: 01.09.2017
(30.12.2017, 13:55:58)Maciej Kamiński napisał(a): Takie szybkie pytanie - każdy może zabierać głos, czy tylko delegaci?
Myślę, że każdy z krajów biorących udział w szczycie, a szczególnie Ty, Macieju, który dobrze znasz historię.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti
Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
No to jak dla mnie sprawa była dość prosta w części zasadniczej - przerosły nas własne ambicje, które podłożyliśmy pod ustalanie zakresu suwerenności wobec siebie w chwilach, gdy zachodziła niezbędna potrzeba zmiany we wzajemnych relacjach i skończyło się rozwodem. Jeżeli, po okresie względnej, jak na standardy niegdysiejszego Imperyum, posuchy w aktywności będziemy gotowi odłożyć to na bok w celu podtrzymania na satysfakcjonującym poziomie tempa naszej egzystencji, to można rozmawiać o odnawianiu stowarzyszenia - ale jeżeli tak nie jest, to pozostaje nam próbować, w warunkach znikomej obecnie mikroświatowej polityki zagranicznej, zacieśniać więzy i czekać na dobry wiatr w tej kwestii.
No bo tak szczerze - przedstawicieli nieszczególnie pozytywnego nastawienia do całej idei nie brakowało przez cały okres jej funkcjonowania. Ciężko jest mi ich nazwać powodem rozstania.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Liczba postów: 3 308
Liczba wątków: 301
Dołączył: 11.09.2014
30.12.2017, 16:16:42
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.12.2017, 16:20:08 przez Eddard Noqtern.)
Drodzy Bialeńczycy,
Szacowni Hasselandczycy,
Dumni Brodryjczycy,
Przybywam tu dziś jako Premier Królestwa Hasselandu - szef Rządu państwa hasselandzkiego, ale także jeden z inicjatorów współpracy naszych państw przed dwoma laty, jak i teraz. Na wstępie chciałbym pozdrowić obecnych tutaj JE Tadeusza Krasnodębskiego, JKM Piotra Pawła I, JCM Iwana Pietrowa, Sz.P. Ministrów, Sz. Obywateli trojga państw.
To co już było pozostawmy za nami. Nie ma już sensu rozpamiętywać win, czy zaniedbań. Nie ma również sensu zastanawiać się kto zawinił i nie ważne, czy była to wina któregoś z Narodów, czy też wina któregoś ze stronnictw, partii, czy grupy ludzi.
Nadszedł czas, aby tworzyć przyszłość. W dobie ogólno v-mikronacyjnego kryzysu, jesteśmy w stanie pokazać, że mikronacje nie tylko mogą się dzielić i upadać, ale też współpracować, łączyć i wzajemnie się odbudowywać. Pamiętacie miesiące tak piękne i aktywne, kiedy to nie nadążaliśmy odpisywać na wszystkie posty? Kiedy to trzeba było wybierać gdzie się udzielać, bo we wszystkim jeden mikronauta rady nie dawał? Musimy do tych czasów wrócić. A da się to osiągnąć tylko i jedynie jedną możliwością - współpracą.
Chciałbym przedstawić wstępny zarys mojego pomysłu - jak nasza współpraca mogłaby wyglądać. Proponuję utworzenie coś na kształt Unii. Unii, która pozostawałaby w hierarchii prawnej poniżej państw członkowskich, jednakże mającej uprawnienia w pewnych, wybranych przez nas dziedzinach, np: polityce zagranicznej, obronności, gospodarce oraz prawie i sądownictwie.
Na czele takowej Unii muszą stać niezależne władze: wykonawcze - choćby Kanclerz, czy Pierwszy Senator, ustawodawcze - np. Senat, a także sądownicze - Trybunał Unii. Historia pokazała nam, że skupianie władzy stowarzyszenia w rękach wodza jednego z państw (ostatnio Prezydenta Bialenii) prowadzi do konfliktów narodowościowych. Bowiem w takim wypadku tenże przywódca, wedle zarzutów, myśli więcej o dobru całego stowarzyszenia, a mniej o danym państwie. Niezależny Kanclerz, przewodzący tylko Unii nie mógłby być o takie cele oskarżany. W skład Senatu mogliby wejść po 1 przedstawicielu z każdego państwa lub można by tą liczbę uzależnić od l. aktywnych według wspólnych kryterii obywateli - np. 1-10 ->1, 11-20 -> 2 itd.
Oczywiście mój plan nie jest ostateczny i jestem bardzo chętny do dyskusji i rozmów. Co Państwo o tym sądzą?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
Cytat:Proponuję utworzenie coś na kształt Unii. Unii, która pozostawałaby w hierarchii prawnej poniżej państw członkowskich
Może umówimy się z góry, że to założenie pozostanie punktem wyjścia?
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Ja jestem "za".
I mimo wszystko warto zastanowić się nad powodami narastania konfliktów w przeszłości - by teraz ich uniknąć. Nie chodzi o wypominanie sobie czegokolwiek, ale o to, by w przyszłości żadne wypominanie nie mogło mieć miejsca
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
(30.12.2017, 16:16:42)Eddard Noqtern napisał(a): Trybunał Unii
Arbitrażowy.
Liczba postów: 2 657
Liczba wątków: 290
Dołączył: 25.09.2014
Arbitrażowy Trybunał Prawa i Sprawiedliwości.
DR NET. Ametyst Faradobus PROF. UB
BARDZO WSPANIAŁY KRÓL HIRSCHBERGII I WEERLADU
KNIAŹ NA MECHANICACH, METROPOLITA TEMESZGADZKI
[img=0x89]https://spolecznosc.bialenia.org.pl/attachment.php?aid=6921[/img]
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
Powszechny Obywatelski Arbitrażowy Trybunał Prawa i Sprawiedliwości.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 3 308
Liczba wątków: 301
Dołączył: 11.09.2014
Zdanie przedstawili więc najznamienitsi Hasselandczycy i część Bialeńczyków. A jaka jest opinia władz Republiki oraz Carstwa Brodrii?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Liczba postów: 3 308
Liczba wątków: 301
Dołączył: 11.09.2014
Czy Szczyt się już zakończył? Władzę Bialenii i Brodrii nie zabiorą oficjalnie głosu?
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Liczba postów: 8 767
Liczba wątków: 792
Dołączył: 06.02.2014
@"Iwan Pietrow"
@"Tadeusz Krasnodębski"
@"Antoni Kacper Burbon-Conti"
Liczba postów: 2 135
Liczba wątków: 232
Dołączył: 29.11.2014
Szanowni!
Na podobnej zasadzie, jak ta przedstawiona przez Eddarda, funkcjonowała Konfederacja Amicitia. Był wspólny przywódca, był wspólny organ ustawodawczy, było wspólne sądownictwo. Ile istniała Konfederacja? Bardzo krótko. Dodatkowo wspólne organy działały słabo.
Powyższy przykład pozwala dojść do wniosku, że wspólnym organom władzy poświęca się mniejszą uwagę, jeżeli istnieje możliwość dostania się chociażby do parlamentu we własnym państwie. Raczej większość będzie wolała rozwijać swoją mikronację, niż jakiś bezpaństwowy byt, dryfujący nad innymi państwami, a zwłaszcza, jeżeli ten byt nie będzie stał wyżej w hierarchii ważności, tj. jego akty normatywne będą mogły być unieważnione aktami normatywnymi każdego z państw członkowskich.
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej
Liczba postów: 3 308
Liczba wątków: 301
Dołączył: 11.09.2014
WCM,
Co więc w zamiast tego WCM proponuje? Co zmienić?
Moim zdaniem przykład KA nie oddaje tego z dwóch głównych powodów. Po pierwsze poziom aktywności - w BiaBroHassie byłby on zdecydowanie wyższy wuzględniając ponad dwukrotnie wyższą liczbę obywateli. Stąd też większe byłoby zainteresowanie na działalność we władzach organizacji, bo ludzi na te stanowiska by nie brakło. Po drugie poziom zżycia pomiędzy krajami Hasselandu, Brodrii i Bialenii jest znacznie wyższy w porównaniu z tym z Konf. Amicitii. Wystarczy za przykład podać nas, czy też innych podwójnych, albo nawet potrójnych obywateli. Wiey też ile emocji budziły i będą budzić kwestie różnych poglądów i opinii.
Jeśli chodzi o podane przez WCM argumenty - problem z Parlamentami można rozwiązać łatwo - choćby tak, że Senator Unii mógłby być również jednocześnie lokalnym parlamentarzystą. Przechodząc natomiast do aktów prawnych widziałbym to tak
I Konstytucje Państw
II Konstytucja i umowy Unii
III Ustawy Państw
Eddard Noqtern - Król-Senior Królestwa Hasselandu, IX Prezydent Republiki Bialeńskiej
Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.
Liczba postów: 1 358
Liczba wątków: 142
Dołączył: 16.11.2014
System poprzedni, gdzie jest jeden duży organizm państwowy i dwa mniejsze, "doczepione", okazał się niedobry i to z różnych powodów. Przychylam się więc do stanowiska Eddarda Noqterna. Nie chodzi o "neo-Amicitię", ale o coś zupełnie nowego - i lepszego.
Piotr de Zaym
Król Hasselandu
ambasador at large, wiceadmirał, doc. dr net.
Liczba postów: 12 997
Liczba wątków: 773
Dołączył: 16.11.2013
Cytat:I Konstytucje Państw
II Konstytucja i umowy Unii
III Ustawy Państw
Sugeruję, przynajmniej na początku, jeszcze luźniejsze powiązanie (w sensie: konsta, ustawy, umowy unijne), w celu zweryfikowania naszych zasobów "dobrej woli", o których wspominałem już wcześniej. Bez tego po kilku miesiącach ze sporym prawdopodobieństwem wybuchnie wielka kłótnia i wróci dawna depresja.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
|