Autor Wątek: Propozycja dot. wyborów  (Przeczytany 285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AndrzejSwarzewski

Propozycja dot. wyborów
« dnia: Nie, 11 Maj 2014, 10:39:58 »
Opozycja wczoraj zrobiła szum, że rzekomo sfałszowałem wybory Parlamentarne. Już się wycofali, gdyż oczywisty jest fakt, że nie mam w tym żadnego interesu i takiej potrzeby nie ma. Ale jednak, ktoś kiedyś mógłby wybory sfałszować i wprowadzić swoją dyktaturę.

Dlatego Krajowa Rada Informatyczna wychodzi z ideą organizowania wyborów poza bialeńskim forum, na osobnym serwisie.

Co sądzicie o tym: http://www.bigredspark.com/survey.html ?
« Ostatnia zmiana: Czw, 01 Sty 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline Ronon Dex

  • vel Krzysztof Razorblade
  • Marszałek Sił Zbrojnych
  • Legenda
  • ******
  • Wiadomości: 5438
  • : 120
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dowódca Sił Zbrojnych RB
    • NPE: BI14010900108
  • Stopień służbowy Stopień w Siłach Zbrojnych RB
    • Zobacz profil
    • Odznaczenia
Re: Propozycja dot. wyborów
« Odpowiedź #1 dnia: Nie, 11 Maj 2014, 11:10:54 »
Moim zdaniem zbędna komplikacja systemu wyborów w RB. W praktyce wpływanie na wyświetlane wyniki ankiet na forum jest bardzo mało prawdopodobne. Nie twierdzę, że niemożliwe - bo w informatyce podobne wszystko jest możliwe, bo i na czyjeś konto bankowe da się wejść jak ktoś posiada pewne umiejętności - tylko w zasadzie kto i po co?

Nie przesadzałbym i nie robił "afery" z niczego - po prostu ktoś się pomylił co wyjaśniliśmy wczoraj w dyskusjach na shotboxie, zresztą nie pierwszy raz, a sama pomyłka jak się okazało miała niewielki wpływ na wynik - a żaden akurat dla partii popełniającego błąd. Ot małe zamieszanie spowodowane ludzkim błędem, nie ma kombinować i szukać jakiś zewnętrznych opcji głosowań, bo to co najwyżej negatywnie wpłynie na frekwencję wyborczą.

Dyktatura z powodu sfałszowanych wyborów? Przecież w razie czego bez trudu jesteśmy w stanie zorientować się kto jak głosował i za pomocą działania większości takiego "kieszonkowego dyktatora" spacyfikować. A jeżeli będzie to osoba na tyle sprytna, że będzie w stanie przejąc "hakersko" kontrolę nad forum to i tak raczej niewiele się na to poradzi czy wybory będą tutaj czy gdzieś tak zewnętrznie.

Tutaj pozostaje tylko pytanie do naszych administratorów - czy kwestia zabezpieczania danych jest realizowana tak jak to było obiecane przy przejściu na porządny, płatny system forum?
« Ostatnia zmiana: Czw, 01 Sty 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
  

Współzałożyciel i wierny członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej.

Obieżyświat V-Kosmosu - samozwańczy Cesarz Gigasa i jego Księżyców oraz Generał Niezwyciężonej Cesarskiej Kosmicznej Floty.

Offline Jan Sapieha

  • Osiedlowiec
  • ***
  • Wiadomości: 455
  • : 0
    • Zobacz profil
    • Odznaczenia
Re: Propozycja dot. wyborów
« Odpowiedź #2 dnia: Nie, 11 Maj 2014, 11:56:33 »
Nie ma takiej potrzeby aby z powodu mojej nadinterpretacji komplikować system oddawania głosów. Jak się pózniej okazało był to pomyłka zamierzona lub niezamierzona niemająca nic wspólnego z oszustwem. Jeżeli ktoś poczuł się urażony tymi zarzutami to przepraszam.
« Ostatnia zmiana: Czw, 01 Sty 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »
Jan Sapieha
Lew Wolnogradu

Offline AndrzejSwarzewski

Re: Propozycja dot. wyborów
« Odpowiedź #3 dnia: Nie, 11 Maj 2014, 13:08:40 »
Nie jestem pewny, czy trzeba będzie się gdzieś osobno rejestrować. Powinno wystarczyć jakaś autoryzacja, przynajmniej tak jest w innych krajach, w których zdecydowano się na takie zabezpieczenie.
Jerzy Lwie Serce zapewne rozwieje nasze wątpliwości w wolnej chwili.
« Ostatnia zmiana: Czw, 01 Sty 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »

Offline AndrzejSwarzewski

Re: Propozycja dot. wyborów
« Odpowiedź #4 dnia: Nie, 11 Maj 2014, 13:51:00 »
Z GG z Jerzym:
"Administrator przesyłałby login i hasło do obywateli.   13:46
Taka urna funkcjonuje w Trizondalu."
« Ostatnia zmiana: Czw, 01 Sty 1970, 01:00:00 wysłana przez Guest »