-Jest don pewny?
-Panie generale, nie kłamałbym gdybym nie miał stu procent pewności. jestem pewny, że widziałem dwa duże transportowce
-Dobrze podporuczniku Nemeloo, może don odejść
-Tak jest!
Nadchodził wieczór, gdy rozmowa się zakończyła. Incydenty u wybrzeży północnej części Osterii i Wysp Maarienhama zdarzały się coraz częściej. Na tych wyspach lądowały samoloty, przypływały statki... Dotychczas żyli tam w małych osadach rybackich miejscowi, teraz byli oni masowo wypędzani z wysp przez nowych intruzów. Nazywali ich piratami. przez ostatnie 4 miesiące do RE przybyło już tysiąc dwustu takich ludzi.... Niebawem i pojedyncze statki eskwilińskie zaczęły znikać. Trzeba było coś zrobić.
"Ostatecznym celem i istotą państwa jest potęga, a jeżeli ktoś nie potrafi zmierzyć się z tą prawdą, powinien trzymać się z dala od polityki."
Heinrich Gotthardt von Treitschke
Admirał Maximilian Wilhelm Gottlieb Alexander Reinhold Lothar Guido Theodor Hans Siegfried Albrecht Christian Friedrich Arnold Wolfgang Bernard Heinrich August Otto Freiherr von und zu Wereman
Postów: 42 Miejscowość: Derby Data rejestracji: 11.03.13
Dodane dnia 22-04-2013 23:49
Ojciec byłby dumny!
Szeregowy członek zakony tak szybko dostał się do podoficerów i jak od razu idzie na wojnę.
Konrad wciąż siedział na kanapie w jednej ręce trzymając list z potwierdzeniem awansu z rekruta na stopień porucznika i objęcie dowodzenia 1 Kompanii 2 Batalionu Piechoty w Siane w Osterii, a w drugiej rzecz jasna przednią Gorzką Żołądkową.
Koniecznie trzeba to oblać, potem pewnie nie będzie czasu, w końcu mobilizacja obowiązuje i daje dwa dni na dotarcie. Trzeba ogarnąć rozkład wypłynięcia statków. No, ale póki co, to czekamy na nowy mundur i wyrzucam w cholerę te łachmany. Lej Panie, lej, bo stygnie ! I teraz będziemy szli za ciosem, a jak! Wziął znaczek, poślinił, nalepił na kopertę ze zgłoszeniem i wysłał do Krajowego Komisarza Wyborczego. Jak dobrze, że w tym kraju nie bronią łączyć wojska z polityką. Uwierzył, że mimo braku pieniędzy, dostanie się do Zgromadzenia Kantonalnego Kalanaru, coś zrobi dobrego, zarobi trochę i wyjdzie na prostą.
Edytowane przez Konrad Wallenrode dnia 23-04-2013 00:17
Okolice Siane.
-Jeszcze przecież debatują
-Rozkazy są jednoznaczne. Przygotować pojazdy do transportu do portu w Andriejgradzie. Tam zaokrętowanie i oczekiwanie na dalsze wytyczne...
-Ta, już Kapitan to mówił. A co z dostawami paliwa i części zamiennych na tę eskapadę?
Za plecami kapitana Friedricha Hierscha słychać było chrzęst gąsienic powoli toczącego się T-55.
- To do adm. Maximilian von und zu Weremana. Ja robię tu tylko za listonosza...
"Ostatecznym celem i istotą państwa jest potęga, a jeżeli ktoś nie potrafi zmierzyć się z tą prawdą, powinien trzymać się z dala od polityki."
Heinrich Gotthardt von Treitschke
Admirał Maximilian Wilhelm Gottlieb Alexander Reinhold Lothar Guido Theodor Hans Siegfried Albrecht Christian Friedrich Arnold Wolfgang Bernard Heinrich August Otto Freiherr von und zu Wereman
Skocz do Forum:
Logowanie
Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem? Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.