Do wszystkich mieszkañców Cesarstwa i spo³eczno¶ci miêdzynarodowej.
28 lipca 2007 roku wyprawa badawcza pod wodz± Cesarza Krzysztofa Janusza dotar³a do terenów oznaczonych na starych mapach jako Ragnarok. Nie jest mo¿liwe by w tej chwili okre¶liæ co by³o dok³adn± przyczyn± kolejnych wypadków (sprawa bêdzie badana przez odpowiednie s³u¿by), ale do¶æ powiedzieæ, ¿e efektem by³a koniunkcja sfer i przenikniêcie demonicznych istot do naszego kontinuum.
Legiony Valhalijskie dzielnie stawia³y czo³a morderczym istotom nie z tego ¶wiata, ale niestety ponios³y pora¿kê. Zaraza rozprzestrzeni³a siê z Ragnarok na ca³± Wielk± Marchiê zalewaj±c te¿ stolicê Cesarstwa, Carnuntum, której do ostatniego ¿o³nierza broni³y zaprawione w bojach oddzia³y Gwardii Cesarskiej. Wysadzenie mostu pomiêdzy Wielk± i Star± Marchi± powiod³o siê jedynie czê¶ciowo i stwory zdo³a³y przedostaæ siê tak¿e na drug± z wielkich wysp naszego archipelagu.
Cesarz wraz z grupk± uratowanych Valhalijczyków przedosta³ siê na ma³± wyspê o nazwie Ahara, le¿±c± pomiêdzy Star± i Wielk± Marchi±. Nowa stolica zostanie zbudowana w³a¶nie w tym miejscu. Snute s± plany odbicia zajêtego przez demoniczne si³y kraju, ale musz± one poczekaæ na odpowiedni czas do ich realizacji.
Na terenie Cesarstwa - niew±tpliwie w wyniku kataklizmu - przesta³y dzia³aæ urz±dzenia elektryczne. Efektywnie cofnê³o to rozwój cywilizacyjny do czasów ¶redniowiecza. Apeluje siê do wolnych pañstw wirtualnych o ostro¿no¶æ i niewysy³anie opartych na nowoczesnej technologii samolotów i okrêtów w rejon katastrofy. Jednocze¶nie Cesarstwo zwraca siê z pro¶b± o pomoc humanitarn±. Sugerowana metoda dostaw - okrêty ¿aglowe.
Pi³karska reprezentacja Cesarstwa Valhalli bêd±ca mistrzem v-¶wiata szczê¶liwie przebywa³a poza granicami kraju trenuj±c pod czujnym okiem Lorda Selekcjonera margrabiego Piotra Krzysztofa Sobonia. Mecze, które powinny zostaæ rozegrane w Cesarstwie zostan± przeniesione na boiska neutralne.
RE: Komunikat i apel z Cesarstwa Valhalli -
Posted on 02.08.2008 08:13:33
Zjednoczone Królestwo Samundy nie jest bogatym krajem ale mamy mo¿liwo¶æ wsparcia duchowego, co czynimy.
Ubolewamy nad zaistnia³± sytuacj± i mamy nadziejê, ¿e wszystko wróci do normy.
(-) Meisande V Gvandoya Królowa Samundy
RE: Komunikat i apel z Cesarstwa Valhalli -
Posted on 02.08.2008 12:18:30