OPM - Organizacja Polskich Mikronacji
07 June 2022 23:53

Nowe forum!

Navigation
Strona G³ówna
Cz³onkostwo w OPM
Gmach Narodów (fora)
Biblioteka
Pliki do pobrania
FPM/OPM
Linki
Szukaj
Latest Articles
Karta OPM po zmianac...
Konwencja w sprawie ...
Uchwa³a w sprawie u...
Zarz±dzenie Sekreta...
Zarz±dzenie SG OPM ...
Forum Threads
Newest Threads
Problem with activation
Wniosek o przyjêcie...
Deklaracja w sprawie...
Porozmawiajmy o mapie!
Micropedia
Hottest Threads
Samunda przestaje... [96]
II Realny Szczyt ... [82]
Wniosek o przyjê... [79]
Projekt konwencji... [72]
Wniosek o przyjê... [69]
ZSG Konkurs na logo OPM
[BOPM Nr 4]
ZARZ¡DZENIE
SEKRETARZA GENERALNEGO
ORGANIZACJI POLSKICH MIKRONACJI
z dnia 19 lutego 2007 roku


w sprawie konkursu na logo Organizacji.


Na podstawie art. 20 ust. 1 Karty Organizacji Polskich Mikronacji zarz±dza siê, co nastêpuje:

§ 1.
1. Og³asza siê konkurs na symbol graficzny lub graficzno-jêzykowy (logo) Organizacji Polskich Mikronacji.
2. Uczestnikiem konkursu mo¿e byæ ka¿dy, niezale¿nie od swojej przynale¿no¶ci pañstwowej.
3. Dopuszczalne jest wspólne zg³oszenie jednej pracy konkursowej.

§ 2.
Materia³em referencyjnym jest praca Andrzeja-Ludwika W³oszczyñskiego pt. Logo, sygnet, logotyp, ALW Grafik 2004, (link do PDF).

§ 3.
1. Projekt winien odzwierciedlaæ cele i za³o¿enia Organizacji oraz spe³niaæ nastêpuj±ce wymogi szczegó³owe:
(1) sygnet winien nadawaæ siê do stosowania jako god³o Organizacji;
(2) logotyp winien mieæ alternatywnie tre¶æ nastêpuj±c±:
(a) Organizacja Polskich Mikronacji,
(b) OPM;
(3) dopuszczalne jest zg³oszenie projektu logo inicja³owego lub z³o¿onego wy³±cznie z sygnetu;
(4) w przypadku projektu wy³±cznie w grafice rastrowej nale¿y uwzglêdniæ i¿ powiêkszanie takiej grafiki jest szczególnie niewskazane, a zatem minimalny rozmiar co najmniej jednego z boków prostok±ta wynosiæ musi 800 pikseli;
(5) u¿ycie jakichkolwiek elementów dla sporz±dzenia projektu nie mo¿e naruszaæ cudzych praw.
2. Praca konkursowa winna zawieraæ:
(1) projekt co najmniej w jednym z nastêpuj±cych formatów, przy czym prace maj±ce równie¿ wersjê wektorow± bêd± preferowane:
(a) CDR,
(b) GIF,
(c) JPEG/JPG,
(d) PDF,
(e) PNG,
(f) PSD,
(g) SVG;
(2) opis projektu, w tym wyja¶nienie znaczenia poszczególnych elementów oraz w miarê potrzeby regu³ graficznych jego konstrukcji i u¿ywania, w tym w szczególno¶ci dane ewentualnie zastosowanego fontu;
(3) o¶wiadczenie o wy³±cznym autorstwie zg³aszaj±cego oraz zobowi±zanie do przekazania Organizacji wszelkich praw do pracy konkursowej, w razie zwyciêstwa w konkursie.
3. Je¿eli praca konkursowa jest prac± zbiorow±, stosowne zgodne o¶wiadczenia musz± z³o¿yæ wszyscy wspó³autorzy, choæby w jednym dokumencie.
4. Jedna praca mo¿e zawieraæ kilka wersji projektu, w zale¿no¶ci od sposobu wykorzystania.
5. Praca konkursowa mo¿e równie¿ obejmowaæ nowy motyw graficzny ca³ego serwisu Organizacji, dostosowany do wymogów PHP-Fusion, w tym oparty na motywach ju¿ istniej±cych.
6. Mo¿na zg³osiæ wiêcej ani¿eli jedn± pracê konkursow±.

§ 4.
1. Sekretarz Generalny przyjmuje zg³oszenia prac konkursowych do dnia 28 lutego 2007 roku; mo¿liwe jest przed³u¿enie tego terminu przez Sekretarza Generalnego, je¿eli w terminie zostan± zg³oszone mniej ani¿eli 3 prace.
2. Zg³oszenie pracy konkursowej jest równoznaczne z wyra¿eniem zgody na jej opublikowanie bez podania autorstwa, do czasu rozstrzygniêcia konkursu.
3. Sekretarz Generalny publikuje prace konkursowe spe³niaj±ce wymogi formalne w serwisie internetowym Organizacji.

§ 5.
1. W celu wy³onienia zwyciêskiej pracy, Sekretarz Generalny przeprowadza g³osowanie Cz³onków Organizacji.
2. G³osuj±cy przesy³a Sekretarzowi Generalnemu poczt± wewnêtrzn± listê prac konkursowych, u³o¿on± w preferowanej przezeñ kolejno¶ci, punktowanej odwrotnie do zajêtego miejsca.
3. G³osowanie trwa do czasu oddania g³osów przez wszystkich Cz³onków Organizacji, jednak nie d³u¿ej ani¿eli 7 dni.
4. Zwyciê¿a praca, która uzyska najwiêksz± liczbê punktów.
5. Je¿eli wiêcej prac uzyska³o tak± sam± liczbê punktów, Sekretarz Generalny przeprowadza drugie g³osowanie w tym samym trybie z uwzglêdnieniem prac, które uzyska³y tak± sam± liczbê punktów.
6. Je¿eli drugie g³osowanie nie doprowadzi do wy³onienia zwyciêskiej pracy, Sekretarz Generalny dokonuje wyboru spo¶ród prac, które uzyska³y najwiêksz± liczbê punktów; w razie zg³oszenia sprzeciwu przez choæby jednego Cz³onka Organizacji, Sekretarz Generalny przeprowadza g³osowanie, o którym mowa w art. 20 ust. 3 Karty Organizacji.

§ 6.
Autor zwyciêskiej pracy konkursowej zostanie uhonorowany odrêbn± podstron± w ramach serwisu internetowego Organizacji oraz pami±tkowym medalem Sekretarza Generalnego.

§ 7.
1. Zarz±dzenie wchodzi w ¿ycie po up³ywie 7 dni od dnia og³oszenia.
2. Zachêca siê Cz³onków Organizacji do og³oszenia niniejszego zarz±dzenia na urzêdowych forach lub listach dyskusyjnych.

Posted by APRS on 19 February 2007888 Reads - Print
Login
Username

Password



Not a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
561800 Unique Visits
OPM & Departament Organizacyjny ; 2007-2010
Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Darthanian by: