Rzeczpospolita Sclavińska Strona Główna Rzeczpospolita Sclavińska
Kraj Korony Sarmacji

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Guedes de Lima
2007-08-26, 16:12
Przegląd Polityczny 23/08/2007
Autor Wiadomość
Guedes de Lima 
Weteran
Burmistrz :)


Prowincja: Eldorat
Imię: Guedes
Nazwisko: de Lima
ID: A9121
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5600
Skąd: Nowy Kotwicz
Wysłany: 2007-08-23, 10:18   Przegląd Polityczny 23/08/2007

Przegląd Polityczny 23/08/2007


Polityki ciąg dalszy!





---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Współtwórcy Przeglądu Politycznego:




Dziennik




---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Studio Slang & Rym




Studio muzyczne. Jeżeli masz swoje unikatowe nagranie muzyczne. Chcesz zaistnieć na rynku
muzycznym w Sclavinii. Zgłoś się do Nas, wróżymy świetlany rozwój kariery i pomoc w każdej sytuacji.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Mamy nowego Ministra Skarbu. Został Nim Aaron Rozman!


Z dniem 22 sierpnia 2007 roku nowym Ministrem Skarbu został Aaron Rozman zastępując Pana Radecco. Zamiana na stanowisku Ministra Skarbu została podyktowana przez obowiązujące na Sclavinii prawo Sarmackie, które nakazuje, by funkcje publiczne jak Minister były sprawowane przez osoby posiadające obywatelstwo Sarmackie. Powyższe kryterium nie spełniał odchodzący z rządu pan Radecco.


Cytat:
Oczywiście że rozumiem. Nie ma sprawy. Myślałem, że mam obywatelstwo samackie, bo jestem tam zarejestrowany. Ale skoro nie mam, to oczywiście rozumiem tą decyzję i ją popieram. Prawo jest prawem i trzeba go bezwzględnie przestrzegać w stosunku do wszystkich. Dziękuję Panu prezydentowi i całemu składowi rządu za współpracę i cieszę się, że to właśnie pan Aaron mnie zastąpi na tym stanowisku, jeśli oczywiście wyrazi zgodę. Po uregulowaniu spraw z obywatelstwem Sarmacji dołożę wszelkich starań, aby móc być ponownie powołany do rządu. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie. - Wypowiedź Pana Radecco.


Nowy Minister Skarbu na wstępie powiedział:


Cytat:
Dziękuję za nominację i okazane zaufanie. Przyjmuje tę nominację z ciężkim sercem. Raz już bylo mi poronowane to stanowisko, lecz odmówiłem ze względu na natłok zajęć. Obecnie mam jeszcze mniej czasu, lecz dobro Sclavinii wymaga poświęceń. Obiecuję dołożyć wszelkich starań aby sytuacja gospodarcza Sclavinii była coraz lepsza. Jednocześnie apeluję: nie zaprzestajmy działalności gospodarczej! Czas jest przejściowy, będzie wymiana waluty, ma być Syriusz, firmy będą zmieniały ramy swojego działania...To wszystko jednak to pieśń przyszłości. Syriusz może wrócić za parę mięsięcy lub nigdy. Może być zupełnie nowy system. A być może nie będzie żadnego. Dlatego nie porzucajmy tego co tu budujemy. Niech firmy działają normalnie. A jeśli system ruszy to im więcej sclavinów tym więcej libertów!


---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Delegalizacja partii politycznych Sclavinii!


W związku z wymogami podyktowanymi przez prawo Sarmackie, większość partii Sclavińskich prawdopodobnie ulegnie zamknięciu lub delegalizacji przez prezydenta Sclavinii Guedesa de Lime. Partia Liberalno - Demokratyczna już kilka dni temu została oficjalnie zamknięta, a były przewodniczący PLD Aaron Rozman zaczął negocjować z największą i jak na razie jedyną Sclavińską partią, która spełnia wymogi prawa Sarmackiego, czyli Radykalnym Ugrupowaniem Zmian w Państwie. Front Odrodzenia Sclavinii pod patronatem Augusto jest na czarnej liście i wedle niepotwierdzonych informacji zostanie zdelegalizowana, podobny los czeka partię Sigruna czyli Kongregacja Konserwatywno-Chadecka. Jedyną niewiadomą zostaje druga siła na scenie politycznej Sclavinii, czyli Partia Konserwatywna która spełnia część wymogów, jednak jeżeli niespełni reszty wymagań ze strony Sarmacji, prezydent będzie zmuszony zamknąć partię Michała, Emila hrabiego Potockiego oraz Izaaka Amadeja. Jaki los czeka Sclavińską scenę polityczną? Prawdopodobnie wkrótce zostaną podjęte decyzje które będziemy mogli szeroko opisać.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Obywatele Sclavinii - reklamujcie swoją ojczyznę!




Cytat:
Sclavinia to mikronacja oraz kraj Korony Sarmacji.
Kariera twoja może się potoczyć różnorako.Dajemy Ci możliwośc rozwoju pod każdym względem.Możesz być politykiem,założyć partię i udoskonalać Sclavinię.Możesz być śedzią i adwokatem-działać w imię sprawiedliwości!Wskazane jest dla chcącyxch bogactwa założyć własna firmę bądź gazetę czy telewizję.Możesz być również bankowcem,policjantem,
poborca podatków,stróżem żywieniowym lub ambasadorem!
Oto link:
www.sclavinia.boo.pl/forum -> Zostań Naszym Obywatelem!
[/center

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

[center]


Akademia Niepodległej Sclavinii zaprasza do współpracy!


Oficjalna strona Akademii Niepodległej Sclavinii

http://http://sclavinia.boo.pl/ans/#


Akademia Niepodległej Sclavinii oficjalnie poinformowała, że wraz ze zbliżającym się początkiem edukowania obywateli Sclavinii na czterech kierunkach studiów, ANS poszukuje chętne firmy, media do współpracy polegającej na zapewnieniu praktyk studentom.


Wypowiedź rektora ANS, pana Piotra Centarowicza:


Cytat:
Witam.

W związku z niedalekim oficjalnym otwarciem Akademii Niepodległej Sclavinii rektorzy tejże uczelni mają wielką prośbę do firm, mediów itp. Chodzi nam o współpracę polegającą na praktykach w firmach prywatnych lub publicznych co pomoże uczniom w napisaniu prac sprawdzających wiedzę na koniec nauki. Proszę o zgłaszanie się podmiotów w tym temacie.

Pozdrawiam,
Piotr Centarowicz




---------------------------------------------------------------------------------------------------------



---------------------------------------------------------------------------------------------------------



Poprawki w konstytucji państwa Sclavińskiego!


Większość w sejmie zaakceptowałą poprawki do konstytucji zaproponowane przez obecnego prezydenta Sclavinii, Guedesa de Lime. Poprawki zwiększają liczbę posłów z trzech osób do pięciu oraz wydłużają kadencję urzędowania prezydenta z dwóch miesięcy do trzech. Poprawki zainicjowane przez prezydenta de Limę były wedle informacji Przegladu Politycznego omawiane z wysoko postawioną osobą w Sarmacji, która zachęcała do tego typu zmian.


Konstytucja Rzeczpospolitej Sclavińskiej:

http://sclavinia.boo.pl/strona/articles.php?id=20



---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reklama Sponsorowana.


Obywatelu głosuj na Radykałów - Jedyna słuszna opcja na Sclavinii!




Obywatele! Głosujcie na Radykałów, to My dążyliśmy do inkorporacji ze Sclavinią, to My rozwijamy kulturę
Sclavinii, to My nawiązujemy do historii WR, I i II RN oraz Królestwa Sclavinii. Krzewimy wartości patriotyczne,
a zarazem otwieramy się na kontakty z innymi mikronacjami! Chcesz wielkiej Sclavinii? Głosuj na kandydatów
Radykalnego Ugrupowania Zmian w Państwie
.


Całość reklamy sponsorowana przez Komitet Wyborczy RUZwP


---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Przegląd Polityczny 23/08/2007
_________________
Minister Kultury i Promocji
Burmistrz Nowego Kotwicza

"Walczyliśmy o Orła, teraz – o koronę dla Niego, hasłem naszym Bóg, Ojczyzna, Honor."
 
 
     
Poziom: 53 HP   9%   1028/11426
   MP   100%   5455/5455
   EXP   65%   199/304
vonCetnarovich 
Kafaroo!


ID: A9509
Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 2101
Skąd: Eldorat
Wysłany: 2007-08-23, 11:12   

Klasa, zwinnie ale oczywiście :)
_________________
Piotr baron von Thorn-Cetnarovich
Minister Samorządu Terytorialnego



Umiłowany Sługa Jego Królewskiej Mości
Giedyminasa Siegmonta Ioannesa Siduniaka,
Pana na zamku w Podlasiu,
Nam umiłowanego!

Bogu niech będą dzięki!
 
 
     
Poziom: 37 HP   3%   121/4047
   MP   100%   1932/1932
   EXP   67%   97/144
Wieniawa 
Weteran
Ulubieniec Cezara


Prowincja: Eldorat
Imię: Emil
Nazwisko: hrabia Potocki
ID: A9344
Pomógł: 6 razy
Wiek: 113
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1308
Wysłany: 2007-08-23, 11:43   

Jak zwykle bardzo dobry numer Przeglądu Politycznego.
 
 
     
Poziom: 31 HP   2%   50/2536
   MP   100%   1211/1211
   EXP   26%   28/104
Marcin I 
Wybitny
MSW Trizondalu


Imię: Marcin
Nazwisko: Komosiński
Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 485
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-23, 11:45   

Najlepsza gazeta jaką znam. ;-)
 
 
     
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   36%   19/52
Gwidon Semeur 
Weteran


Prowincja: Eldorat
Imię: Gwidon
Nazwisko: Semeur
ID: A9448
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 1212
Skąd: Żnin
Wysłany: 2007-08-23, 11:53   

Popieram...

Najlepsza :mrgreen:
_________________
ZAPRASZAM
www.petplan.host-24.pl
Polskie forum o zwierzętach
 
 
     
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   31%   31/99
Cochise 
Znany Obywatel
Prawnik


Imię: Robert
Nazwisko: Wielopolski
ID: AC617
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 118
Wysłany: 2007-08-23, 12:30   

Jak zawsze bardzo wysokiej klasy numer. Gratuluję ;-)
 
     
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   90%   18/20
Iontz 
Administrator
baron


Imię: Mateusz
Nazwisko: von Lichtenstein-Iontz
ID: A9149
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 3941
Wysłany: 2007-08-23, 12:34   

Bardzo fajnie i ciekawie.

+ 10sc :lol:
_________________
(—) szer. Mateusz bar. von Lichtenstein-Iontz h. Sztandar
 
     
Poziom: 47 HP   6%   477/7965
   MP   100%   3803/3803
   EXP   48%   113/234
Aaron Niguez 
Weteran
y mundos extranos


Prowincja: Sclavinia
Imię: Aarón Jesús Nicolás
Nazwisko: Níguez Esclapez
ID: A9381
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 2103
Skąd: mundos extranós y nuevos
Wysłany: 2007-08-23, 12:35   

SYPNĘ GROSIWEM.

ładne.

:mrgreen:
_________________

 
 
     
Poziom: 37 HP   3%   121/4047
   MP   100%   1932/1932
   EXP   68%   99/144
Aaron 
Weteran
Vicehrabia


Imię: Aaron von Lichtenstein-Rozman
ID: A9211
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1765
Skąd: Eldorat
Wysłany: 2007-08-23, 17:31   

Dziś jakby krócej, ale nadal ciekawie i z sensem.
_________________
AKCJA "NIE ZAMYKAJ STRONY"


Sędzia Trybunału Honorowego
Wiceprzewodniczący Sądu Krajowego
Sędzia Sądu Najwyższego
 
 
     
Poziom: 35 HP   2%   69/3484
   MP   100%   1663/1663
   EXP   22%   29/130
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 12