Rzeczpospolita Sclavińska Strona Główna Rzeczpospolita Sclavińska
Kraj Korony Sarmacji

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrady Państwowej Komisji Historycznej
Autor Wiadomość
Guedes de Lima 
Weteran
Burmistrz :)


Prowincja: Eldorat
Imię: Guedes
Nazwisko: de Lima
ID: A9121
Pomógł: 17 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Kwi 2007
Posty: 5600
Skąd: Nowy Kotwicz
Wysłany: 2008-06-12, 14:56   Obrady Państwowej Komisji Historycznej

Mustafa Owski:

Witam wszystkich zebranych na inauguracyjnym posiedzeniu Państwowej Komisji Historycznej. Jest to ważny dzień w życiu Sclavinii. Od dzisiaj bowiem oficjalnie będzie spisywana historia przed internetowa Sclavinii. W dzisiejszym porządku obrad będzie jeden punkt. Niewątpliwie najważnieszy temat do dyskusji od którego trzeba zacząć.

Porządek obrad:

1. Dyskusja nad pochodzeniem narodu Sclavińskiego.

_____________________________________________________________________________

Szanowni zebrani. jak zapewne wiemy, Sclavinia zajmuje obecnie dość duża powierzchnię, w skład której wchodzą tereny dawnej Mirii, i jeszcze dwóch (??)innych dawnych prowincji(??). Są to ziemie nadane nam przez Szanownego Księcia. Jednakże piszemy historie przed internetową Sclavinii, a więc trzeba nadać temu wymiar historyczny. Skoro zajmujemy ziemie "po kimś" ze tak sie wyrażę, to oczywistym jest ze musielismy te ziemie podbić, oraz musielismy "zjawić się" na półwyspie Eldoradzkim w jakiś sposób. Mój pomysł na tę sprawę jest taki:
Na półwysep Elodradzki... przypłynęliśmy. Założylismy pierwsza osadę, która zwała sie pierwotnie Eldoratium, a następnie po kilku latach "aklimatyzacji" zaczęlismy podbój ziem obecnie przez nas zajmowanych. padnie zapewne pytanie: "Skoro przypłynęlismy, to czy nie wiemy skąd??" Otórz odpowiedź brzmi nie. Gdyby tak było, zapewne nie bylibyśmy tutaj. Mozna na przykład powiedzieć, ze wszelkie dokumenty z wyprawy jak bezcenny dziennik z wyprawy i inne cenne dokumenty spłonęły w pożarze Eldoratium, a ze nie zostały wykonane kopie, zostały zniszczone bezpowrotnie.

Piotr von Cetnarovich:

Ja proponuje coś innego.

___________________________________________

Pierwotni Sarmaci, od zawsze zamieszkiwali tereny obecnego Księstwa Sarmacji. Każdy z nich bał się ruszać z wschodniej strony lądu. Tereny Wschodu owiane były legendą i tajemnicą. Niektórzy, byli pewni, że tam właśnie kończy się nasz v-świat. Zjawił się jednak jeden - zwany przez Sarmatów wybrańcem. On postanowił wyruszyć na ziemię "nieznaną". Gdy doszedł na obecny Półwysep Eldoracki, zauważył kilku skąpo ubranych tubylców. Gdy zobaczyli go, wołali: SCLA, SCLA! Pomógł im w budowie osady, i zasiedlił się razem z nimi. Ziemie nazwał Sclavinią.

To oczywiście, jeżeli pomysł się spodoba - rozbuduję.

Guedes de Lima:

Moja propozycja

____________________________________

To są rdzenne ziemie Naszych przodków, narodu starosclavińskiego.
Eldoratium to pierwsza historyczna stolica państwa zwanego Sclavinia.

P.S. Przychylam się również do wersji pana Cetnarovicha.

Aaron bnt. Rozman:

http://docs.google.com/View?docid=d325s6p_0cqvt2f - przedewszystkim polecam zapoznać się z historią Sarmacji, ze szczególnym uwzględnieniem Mirii.
_________________
Minister Kultury i Promocji
Burmistrz Nowego Kotwicza

"Walczyliśmy o Orła, teraz – o koronę dla Niego, hasłem naszym Bóg, Ojczyzna, Honor."
 
 
     
Poziom: 53 HP   9%   1028/11426
   MP   100%   5455/5455
   EXP   65%   199/304
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.05 sekundy. Zapytań do SQL: 12