Drodzy skarlandczycy, drodzy mieszkańcy,
Jak sami widzimy Skarland znalazł się na kolejnym zakręcie. Na kolejnym zakręcie, który jest bardziej bolesny niż wszystkie inne poprzednie! Dlaczego ? Wszystko zaczęło się dobrze układać, były dobre a momentami wręcz kosmiczne działania Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego, ale to wszystko z dnia na dzień zamarło. Dosłownie - z dnia na dzień! Był konflikt o Estellę Wschodnią, który stawał się momentami bardzo poważnym realnym zagrożeniem dla pokoju w Naszej ojczyźnie. Niby to wszystko jakoś ucichło, ale duch tego konfliktu nadal nad Skarlandem krąży. Poprzez wypowiedzenie niemal wszystkich traktatów uznaniowych, poprzez stratę wiarygodności w mikroświecie, poprzez stratę przyjaciół. Jednak w myśl przysłowia, że "najlepszych przyjaciół poznajemy w biedzie" i Skarland również znalazł prawdziwego przyjaciela w osobie Króla Einara i wszystkich nordyjczyków, którzy wyciągnęli do nas pomocną dłoń.
Nie wspomniałem też o bezprawnych, określanych często mianem dyktatorskich, rządów Regenta Skarlandu. Regenta, który stanowisko głowy państwa okupuje już od blisko miesiąca - z powalającym efektem. Do jego sukcesów warto zaliczyć wypowiedzenie traktatów uznaniowych z najbliższymi sąsiadami - z Francją, z RONem, z Nordią czy z Ekswilinią. Ciekawym rozwiązaniem wydały się też "usunięcie" z forum Prezydenta La Palmy. Wiemy, że Skarland dla Norberta de Catalan ma duże znaczenie - w końcu sam go stworzył, sam też tu mieszka ponad 5 lat - wiadomo, że sentyment można mieć. Jednak pełnia rządów nie wynika z prawa własności serwera i domeny skarlandzkiej. Nie oto chodzi w mikronacjach, które przecież są zabawą w prawdziwe państwo, a jeśli tę zabawę się utrudnia to dzieci z piaskownicy wychodzą i idą do domu.
Prawda jest taka, że Norbercie - nikt w mikroświecie już Ciebie nie chce. I my również nie chcemy. Chcemy z grupką ludzi stworzyć własny, normalny Skarland.
I dlatego z tego miejsca wzywam wszystkich, którym los Skarlandu leży w sercu do przyłączenia się do mnie i do grupy ludzi. Apeluje, aby każdy z Was dołączył do tworzonego w Nordii rządu Skarlandu na uchodźstwie. Tam podejmiemy próbę dialogu z Norbertem de Catalan i tam podejmiemy pierwsze, ważne decyzje dla przyszłych losów naszej ojczyzny.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do mnie na GG - 13273110, gdzie przedstawię szczegóły.
Jeszcze raz, w Nordii tworzymy rząd na uchodźstwie, gdzie będziemy decydować o najbliższej przyszłości naszej ojczyzny.
Serdecznie zapraszam, jeśli chcecie żyć w poważnej mikronacji.
Z wyrazami szacunku,
Andreas I de Catalan, syn Pedro
Król Senior Skarlandu