Czerwony Wandystan 8: historyczna wersja
Podgląd
Bye bye Sarmatia! Szcziszczat Szczandystan Only! Mandragor Khand wyrzeka się odznaczeń, obywatelstwa i statusu mieszkańca Sarmacji!
Mandragor Khand Na LDMW [#18043] oraz w Wandei Ludu […] opublikował oświadczenie, w jakim wyrzeka się odznaczeń sarmackich (warto dodać - wysokich odznaczeń), tytułu diuka, obywatelstwa, a wreszcie i statusu mieszkańca. Oświadczył ponadto, że cały swój majątek przekazuje Ewie Katarzynie Sarmackiej.
Redakcja nie wątpi, że sarmaccy dygnitarze szybko wyczyszczą rejestry z khandowych danych, ale śmie wątpić w przekazanie majątku - zapewne przepadnie on na rzecz Skarbu Państwa. Taki radykalny krok Mandragora jest wyrazem kiepskich relacji między Wandystanem a Sarmacją.
Przypomnijmy, że niedawno Sarmacja wykopała naszego wspaniałego Towarzysza Peruna, Prezydenta i Komisarza d/s Zagranicznych w jednej osobie. Z sarmackiego obywatelstwa zrezygnował też Towarzysz Keller. Chociaż postępowanie Towarzysza Khanda może być oklaskiwane przez rodowitych Wandejczyków, o tyle każdy, kto ma choć trochę empatii, zauważy, że to dośc smutna i przykra decyzja. Towarzysz Mandragor był związany z Sarmacją od dawien dawna i tamże dorastał jako młody v-miekszaniec mikronacyjnej rzeczywistości. Tamże zbierał szlify polityczne, prawne, tamże zaczynał tworzyć. Przez lata tej zabawy zapewne zdołał zgromadzić wielki majątek i długą listę zasług.
No cóż. Towarzysz decyzję podjął, sarmacki urzędnik poinformował z radością, że czynności czyszczenia bazy danych wykonał [#18055], kropka. Towarzysz Ciupak dokonał archiwizacji sarmackiego profilu Towarzysza Mandragora […] - teraz jest to już tylko pamiątka. Wandystan ponad wszystko. Amen [Str]