Prawdopodobnie w wyniku pomyłki doszło przed kilkoma dniami do usunięcia konta Aleksandrosa Patrikjosigosa z bazy danych Królestwa Surmeńskiego. Zdarzenie miało miejsce podczas weryfikacji nowych kont przez Victorjosa Paulosigosa de Zepp. Poszkodowany sądzi, że takie tłumaczenie nie wyjaśnia wszystkiego.
Późnym wieczorem 8 października, według ustaleń Fony, Tesmoteta Skarbu i Administracji skontaktował się z królem Petrosigosem w sprawie utraty możliwości korzystania z konta na stronie http://www.surmenia.org. Po przeprowadzeniu procedur sprawdzających, okazało się, że konto Patrikjosigosa zostało wyczyszczone ze wszystkich danych, w tym z napisanych postów na forum i shoutboksie.
Porównanie adresów IP, których ślady pozostały na „oczyszczonym” koncie, wskazały, że ingerencję w konto Aleksandrosa przeprowadził eklezjasta Wicekról Victorjos de Zepp. – Podczas weryfikacji wyniknął błąd i usunąłem Pana Patrikjosigosa – tłumaczył się eklezjasta. – Nie czuję się dobrze z myślą, że mogłem usunąć konto p. Aleksandrosa. Jeśli to moja sprawka, już teraz przepraszam i proszę o wybaczenie. Raczyłem to zrobić na mocy zapisów art. 7., ust. 1. i 2. US-11/2008.
– Jedyne co mogę zrobić, to wyrazić oburzenie – skomentował sprawę poszkodowany.
Dalsze losy Paulosigosa będą zależały najprawdopodobniej od rozprawy sądowej, która najpewniej ruszy na dniach albo z oskarżenia publicznego, albo z prywatnego.
O cie pikuś! Ładna pomyłka…
Jeszcze raz za pomyłkę przepraszam a karę z pochyloną głową przyjmę.
Dodam, że w ankiecie na stronie Surmenii aż 6 spośród 7 głosujących opowiedziało się za przeprowadzeniem postępowania sądowego.